Szablon listu odrzucenia

Oto szablon do pisania listów odrzucenia kandydata

Praca jest zajęta, a kiedy zatrzaskuje się ponad 100 życiorysów dla każdego wpisu o pracę, który publikujesz, kusi, aby uprzejmy, opiekuńczy dotykał przy okazji. Nie rób tego. Twoje kandydatki do pracy zasługują na uwagę. Oznacza to, że zasługują na serdeczną komunikację na każdym etapie rekrutacji, w tym listy odrzucenia.

Twoja reputacja, zbudowana po jednym kandydacie na raz, jest kluczowa dla Twojego sukcesu w rekrutacji wybitnych kandydatów w przyszłości.

Jeśli pracownik, z potrzebnymi, skąpymi umiejętnościami, wybierze między ofertami zatrudnienia, pójdzie z organizacją, która jest znana jako pracodawca z wyboru .

W dzisiejszych czasach sieci społecznych i zawodowych, takich jak Facebook, LinkedIn i Twitter, trudno ukryć pracodawcy. Wynagrodzenia są regularnie porównywane online, a kandydaci mogą sprawdzić swoją reputację jako pracodawcy na stronach takich jak Glassdoor.com.

Twoje osoby ubiegające się o pracę podejmują decyzje o tobie jako pracodawcy na podstawie leczenia, które otrzymują od ciebie. Niech zabieg ten sprawi, że znajdziesz się wśród pożądanych pracodawców, wybranego pracodawcy.

W mojej książce, nie wysyłanie listów odrzucenia, na każdym etapie procesu rekrutacji, jest brakiem szacunku i niegrzecznością. Twoi kandydaci zainwestowali czas w Twoją organizację i zasługują na serdeczne, pouczające leczenie.

Użyj szablonu listu odrzucenia

Użyj tego szablonu listu odrzucenia, aby opracować i napisać własne listy odrzucenia.

Rozpocznij od adresu wnioskodawcy z jego CV, tak jak w przypadku oficjalnego listu biznesowego, jeśli planujesz wysłać list odrzucenia. W wiadomości e-mail Twoje podejście może być bardziej nieformalne.

Użyj standardowego zwrotu grzecznościowego . Na przykład: Drogi Johnie.

Pierwsze zdanie listu odrzucenia powinno w pewien sposób podziękować wnioskodawcy za przybycie na rozmowę kwalifikacyjną.

Przykład: Doceniamy Twoje zainteresowanie naszą firmą i czas spędzony z naszym zespołem. Jeśli wnioskodawca zostanie odrzucony po złożeniu wniosku, ale przed rozmową kwalifikacyjną, list ten może być prosty.

Przykład: Dziękujemy za poświęcenie czasu na złożenie podania o otwarcie naszego stanowiska pracy (nazwa stanowiska).

Powód odrzucenia

W drugim akapicie twojego listu odrzucenia powinieneś podać powód odrzucenia. Trzeba ostrożnie napisać to stwierdzenie, ponieważ łatwo może zostać źle zinterpretowane. Może również wywoływać ból serca, jeśli jest wykorzystywany jako podstawa do działań prawnych w przyszłości. Dyskryminacja w każdym aspekcie stosunku pracy od momentu rekrutacji może być podstawą do podjęcia działań prawnych.

Ostatnio zauważyłem, że praktyka, której należy unikać, to stwierdzenie, że pracodawca znalazł innych, bardziej wykwalifikowanych kandydatów. Wygląda na to, że prawnicy ostrzegają, że kandydat może poprosić o porównanie kwalifikacji każdego innego wnioskodawcy z listy stanowisk.

Nie chcesz otwierać swojej firmy na godziny wypełniania wezwań i składania dokumentów sądowych ani otwierania procesu rekrutacji do niepotrzebnej kontroli.

Przykład: Wybraliśmy innego kandydata na nasze otwarte stanowisko.

Zakończ List odrzucenia

Użyj ostatniego akapitu lub dwóch listu odrzucenia, aby wymienić kolejne kroki, zachęcić wnioskodawcę do złożenia podania w przyszłości lub po prostu serdecznie się wylogować.

Odrzucając kandydata przed rozmową, dziękuj wnioskodawcy za jego zainteresowanie firmą.

Jeśli wnioskodawca uzyskał kwalifikacje do pracy, które są otwarte w Twojej organizacji, zachęć wnioskodawcę do ponownego złożenia wniosku. Jeśli wnioskodawca nie miał wymaganych kwalifikacji lub doświadczenia, zachowaj swoje podziękowania w sposób prosty i bezpośredni.

Przykład: Jeszcze raz dziękuję za poświęcenie czasu na wysłanie CV i listu motywacyjnego do rozpatrzenia na naszą pozycję (nazwa stanowiska). W tej chwili nie wybrano Cię do rozmowy kwalifikacyjnej.

Przykład: jeszcze raz dziękuję za przybycie na rozmowę kwalifikacyjną. Z przyjemnością spotkaliśmy się z Tobą i poznaliśmy Twoje doświadczenie i zainteresowania. Chociaż nie wybrano Cię na to stanowisko, zachęcamy do ponownego zgłoszenia się w przyszłości na otwory, które pasują do twoich kwalifikacji.

Zapisz List odrzucenia

Menedżer ds. Zatrudnienia, właściciel firmy w małej firmie lub pracownik działu kadr pracujący przy rekrutacji powinien podpisać list odrzucenia i podać tytuł oraz dane kontaktowe. Jeśli używasz zespołu do przeprowadzania wywiadów z pracownikami, szczególnie po spotkaniu członków zespołu z wnioskodawcą, podpis może wyrazić w imieniu zespołu przeprowadzającego rozmowę kwalifikacyjną.

Użyj tego szablonu listu odrzucenia, aby sformułować własne listy odrzucenia na każdym etapie procesu rekrutacji. Twoi kandydaci docenią Twoją troskę i zbudujesz swoją reputację jako pracodawcy z wyboru.

Zastrzeżenie - Uwaga:

Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy zarówno na tej stronie internetowej, jak i na tej stronie, ale nie jest prawnikiem ani treścią witryny, autorytatywny, nie ma gwarancji dokładności i legalności i nie powinien być interpretowany jako porada prawna.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.