Dowiedz się więcej o strategiach poprawy wydajności

Czy ponosisz odpowiedzialność za nadzorowanie pracy innych osób? Jeśli tak, to wiesz, że pracownicy nie zawsze robią to, co chcesz . Z jednej strony działają tak, jakby byli kompetentnymi profesjonalistami. Z drugiej strony ociągają się, tracą terminy i czekają na instrukcje. Obwiniają innych, gdy ich praca się nie udała. A co najgorsze, pracownicy stają się defensywni, gdy próbujesz ich zmotywować do udanej poprawy wydajności dzięki doskonałej, osiągającej cel pracy.

Co powinien zrobić przełożony? Poprawa wydajności to Twoja odpowiedź. Musisz zacząć od dowiedzenia się, dlaczego pracownik nie spełnia Twoich oczekiwań. Być może pracownik nie jest pewien, co chcesz zrobić. Może mu brakować czasu, narzędzi, talentu, treningu lub temperamentu potrzebnych do skutecznego wykonywania pracy.

Może nie zgadzać się z Twoimi wymaganiami lub oczekiwaniami. Niezależnie od tego, nie będziesz mieć wykonującego, zaangażowanego pracownika, dopóki nie określisz, co jest nie tak z funkcjonowaniem pracownika.

Diagnozowanie możliwości poprawy wydajności i problemów

Kiedy pracownik zawodzi w pracy, zadaję pytanie W. Edwardsa Deminga: "Co z systemem pracy powoduje niepowodzenie?". Najczęściej, jeśli pracownik wie, co ma robić, uważam, że odpowiedź brzmi: czas, narzędzia, trening, temperament lub talent.

Pytania dotyczące poprawy wydajności

Oto kluczowe pytania, na które Ty i pracownik będziecie chcieli odpowiedzieć, aby zdiagnozować problemy z wydajnością, które skutkują koniecznością poszukiwania poprawy wydajności.

Ta lista kontrolna dotycząca poprawy wydajności pracowników pomoże zdiagnozować problem z wydajnością.

Zrozumienie tych kwestii w zakresie poprawy wydajności umożliwia menedżerowi pomoc w osiągnięciu sukcesu przez pracownika. Wykonując te kroki i odpowiadając na te pytania w modelu poprawy wydajności, pracownikowi można pomóc odnieść sukces.

Najlepsze życzenia z poprawy wydajności. Poprawa wydajności to najlepsze narzędzie, które trzeba zachęcać i szkolić sukcesy pracowników w pracy.