Pracownicy dzielą pokoje podczas podróży

Pełne szacunku leczenie Oszczędności w podróżach służbowych Nixes

Nie jest nielegalne zwracanie się do pracowników o udostępnianie pokoi w podróżach służbowych. Pracodawcy prosiją pracowników o udostępnianie pokoi z różnych powodów - ale czy powinni? Słyszałem głównie o minusach od pracowników, którzy powszechnie nie lubią tej praktyki. Zalety pochodzą od dyrektorów i właścicieli, którzy często nie podlegają tym samym zasadom.

Pracodawcy bronią praktyki pracowników dzielących pokoje z tych powodów.

Negatywy dotyczące pokoi współdzielonych w podróży służbowej

Przeciwnie, nigdy nie należy prosić pracowników o dzielenie pokoju ze współpracownikami, w żadnym wypadku nie o oszczędzanie pieniędzy w trudnych ekonomicznie czasach. Chociaż nie jestem pewien, że jest to kwestia prawna - choć z pewnością mogę wyczarować scenariusze nękania - jest to kwestia szacunku .

Pracownicy, którzy podróżują w celach służbowych na rzecz swojego pracodawcy, powinni być traktowani z szacunkiem i uznaniem, na jakie zasługują. Obejmuje to prywatność, miejsce na przestój w pracy ze współpracownikami oraz możliwość zrelaksowania się bez martwienia się o opinie, uczucia, nawyki i sprawy współpracowników.

Alternatywne sposoby na zmniejszenie kosztów podróży

Problem pozostaje. Koszty podróży służbowych nadal rosną, a pracodawcy muszą kontrolować koszty. Mamy nadzieję, że jesteś przekonany, że dzielenie się pokojami przez pracowników nie jest odpowiedzią. Jeśli jesteś dużą korporacją z wydziałem podróży, prawdopodobnie wdrożyłeś już moje rozwiązania i sugestie.