Co to jest Księga biznesu?

Rozwijaj i utrzymuj swoją księgę biznesu

Księga biznesu to pojęcie branżowe, które odnosi się do listy rachunków lub klientów sprzedawcy lub profesjonalisty. Doradcy finansowi są najczęściej kojarzeni z księgami biznesowymi, ale niektórzy producenci mogą również stosować tę terminologię do swoich własnych list klientów, w tym do agentów sprzedaży ubezpieczeniowej , prywatnych bankierów , bankierów inwestycyjnych i planistów finansowych . Każdy sprzedawca bez umowy, który regularnie obsługuje nowych i powtarzających się klientów, może w uzasadniony sposób nazwać swoją listę klientów książką biznesową, a termin ten jest nawet używany w niektórych zawodach, które nie są powszechnie związane ze sprzedażą, na przykład prawem.

Na przykład przeciętny doradca finansowy danej firmy może mieć księgę biznesową obejmującą 100 klientów i 100 milionów USD w postaci aktywów finansowych klientów.

Utrzymanie Twojej Księgi Biznesu

Księga biznesu to żywa, ewoluująca rzecz, która może być głęboka. Najlepiej, gdy klienci i klienci są regularnie dodawani, dzięki czemu rośnie liczba twoich książek biznesowych - jeśli nie pozwalasz klientom i klientom wypadać z listy. Możesz być sprzedawcą samochodów, a twoja lista klientów zmienia się i rośnie z dnia na dzień. Nie zapomnij o osobie sprzedanej roadstera sprzed dwóch lat. Może jest już żonaty i ma dziecko, a potrzebuje samochodu terenowego. Niezależnie od branży, prowadzenie zdrowej księgi prowadzenia działalności oznacza pozostawanie w kontakcie z obecnymi klientami i klientami podczas kultywowania nowych, dzięki czemu stajesz się bardziej skoncentrowany na ich umysłach, gdy znów będą potrzebować czegoś, co możesz wypełnić.

Twoja książka nie powinna być po prostu listą nazwisk z odpowiednimi numerami telefonów i danymi kontaktowymi.

Dobra, obszerna książka zawiera szczegóły każdej transakcji i innych danych, nawet osobistych ciekawostek. Jeśli Joe Roadster rzeczywiście ożenił się, możesz to zauważyć, jeśli zobaczysz ogłoszenie online lub w gazecie. To świetny, osobisty starter rozmowy, gdyby się z tobą skontaktował, nie wspominając o otwarciu, jeśli skontaktujesz się z nim, by zapytać go, czy jest teraz na rynku dla większego pojazdu.

Wycena swojej księgi handlowej

Twoja książka biznesowa ma oczywiście wartość pieniężną: generuje dochód. W zależności od branży możesz zdefiniować wartość swojej książki według przychodów, które każdy klient wpłaca do kasy co roku lub co miesiąc. Nie tylko zapewnia osobistą satysfakcję, aby wiedzieć, co warta jest twoja książka biznesowa - szczególnie gdy rośnie - ale nierzadko w niektórych branżach faktycznie sprzedajesz książkę innemu praktykującemu. Taka transakcja jest najczęstsza w kręgach inwestycyjnych, prawnych i ubezpieczeniowych. Sprzedajesz swoje namiary, gdy nadejdzie czas, że Twoja książka przestanie ci się przydać, na przykład gdy przejdziesz na emeryturę lub zmienisz karierę. Oczywiście obowiązek ten spada na nowego właściciela książki, aby pielęgnować te relacje. Klienci nie mogą powstrzymać się od poruszania się, jeśli nie są zadowoleni z Ciebie lub kogoś, kto przejął Twoją księgę.