11 wskazówek dotyczących reakcji na miejsce pracy do tragedii

Zarówno tragedie krajowe, jak i lokalne wpływają na miejsce pracy

Dla Amerykanów i wielu na całym świecie, zabójstwa Kennedy'ego, eksplozje wahadłowców Challengera i Columbia, zabójstwo dr Martina Luthera Kinga, zbombardowanie Pearl Harbor, zbombardowanie World Trade Center i Pentagonu oraz dewastacja huraganu Katrina w Nowym Orleanie i wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej stoją na czele niezrozumiałych tragedii Ameryki.

Osobiste tragedie wpływają na miejsca pracy

W naszych miejscach pracy regularnie pojawiają się także bardziej osobiste tragedie.

Współpracownicy i członkowie ich rodzin umierają. Klienci zgłaszają bankructwo i zostawiają setki bezrobotnych. Zakłady produkcyjne ulegają spaleniu. Znajomi mają zdiagnozowane śmiertelne choroby. Incydent z przemocą w miejscu pracy pozostawia martwych współpracowników.

Choć nie są tak przykuwające i wszechogarniające, jak wielkie narodowe tragedie, bardziej osobiste, tragedie bliżej domu i narodowe tragedie, które mają więcej niż jedno życie, mają wiele wspólnego z ludźmi w miejscach pracy.

Krajowe tragedie wpływają na miejsca pracy

Na początek często dowiadujemy się o narodowych tragediach, podczas gdy jesteśmy w pracy. Gromadzimy się ze współpracownikami obserwującymi narastające wiadomości na telewizory i ekrany komputerowe. Gromadzimy się w grupach i rozmawiamy o tym wydarzeniu.

Dzielimy się informacjami i rozmawiamy bez przerwy. Wyciągamy rękę, aby zrozumieć, w jaki sposób tragedia wpływa na naszych współpracowników. Uważamy na siebie nawzajem. Na przykład wielu z nas obserwowało, jak samoloty uderzają w World Trade Center podczas pracy.

Przy bardziej osobistych tragediach nasze działania i życzenia są mniej publiczne, ale jest takie samo poczucie, że chcemy zrobić coś, aby pomóc i nie wiedząc, co robić.

W większości przypadków, dla pozytywnego zdrowia psychicznego, wyciągamy do siebie przyjaźń i wsparcie. Czasami są to osobiste tragedie, w których czujemy się najbardziej nieadekwatne.

W końcu zdarzają się tutaj - i powinniśmy być w stanie pomóc.

Tragedia narodowa lub tragedia osobista mają ogromny wpływ na pracę. Organizacje mogą pomóc ludziom z powodzeniem przetrwać tragedię. Mogą ułatwić przejście, które ludzie doświadczają podczas tragedii. Mogą pomóc ludziom radzić sobie z bezradnością i żalem, którego doświadczają. Mogą zapewnić system wsparcia, aby pomóc ludziom w rozpaczy.

Pomysły te pomogą Ci pomóc swoim pracownikom, gdy doświadczają narodowej tragedii lub regularnych, zmieniających życie tragedii, które występują w twoim miejscu pracy.

Zalecane akcje podczas tragedii i złamanego serca

Upewnij się, że ludzie są bezpieczni

Jeśli incydent ma miejsce w miejscu pracy, upewnij się, że pewne osoby są bezpieczne, zanim zrobisz cokolwiek innego. Zaimplementuj swój plan katastrofy, zadzwoń do alarmu przeciwpożarowego, zrób wszystko, co zaleca Twój plan ewakuacyjny w twojej firmie. Plan powinien wyznaczyć miejsce spotkania, w którym można wziąć udział w spotkaniu, aby wiedzieć, że członkowie Twojej siły roboczej są bezpieczni.

Wytnij ludzi trochę luzu

Ludzie nie mogą wrócić do pracy produkcyjnej natychmiast po usłyszeniu o tragedii. Jeśli oczekujesz, że będą dalej pracować, ludzie będą popełniać błędy i błędy, ponieważ są rozproszeni przez wydarzenia lub informacje.

Nie udawaj. Po prostu powiedz ludziom, że dobrze jest skupić swoją energię na tym wydarzeniu. Jeśli to zrobisz, większość osób powróci do pracy produktywnej szybciej, gdy zaspokoi ich zapotrzebowanie na informacje i zainteresowania.

Ocena osobistego zaangażowania pracowników

Jeśli tragedia wpływa osobiście na osobę, proponuj czas zwolnienia, wsparcie, jazdę, pomoc w uzyskaniu informacji i wszystko, czego dana osoba wydaje się potrzebować. Aby uzyskać duży i bezpośredni wpływ na miejsce pracy, może zaistnieć potrzeba podjęcia decyzji, czy przez jakiś czas nadal płacić pracownikom, nawet jeśli nie pracują. Możesz zaoferować schronienie, przeniesienie lub inne formy rekompensaty podczas tragedii.

Informacje o ludziach

Jeśli możesz to zrobić, nie zakłócając całkowicie pracy, dostarcz telewizory i ekrany komputerów, aby pracownicy byli informowani o wydarzeniach w trakcie ich otwierania - nawet jeśli tylko w salach przerw.

W przypadku bardziej osobistych tragedii, przekazuj wszystkim pracownikom jak najwięcej informacji, gdy tylko będą dostępne. (Nie mam na myśli dostarczania pracownikom poufnych informacji, ale inne informacje są niezbędne).

Informacje pomagają przetwarzać zdarzenia. Włącz radio, nadawaj najświeższe wiadomości w systemie głośnikowym i zauważ, że ludzie będą dzwonić do znajomych i znajomych, aby dzielić się informacjami i porównywać notatki. Im bliżej tragedii, tym więcej osób będzie chciało wiedzieć.

Zainteresowanych siedmioma dodatkowymi wskazówkami dla pracodawców na temat radzenia sobie z tragedią w miejscu pracy?

Te siedem pomysłów pomoże ci pomóc swoim pracownikom, gdy doświadczą albo narodowej tragedii, albo regularnych, zmieniających życie tragedii, które pojawiają się w twoim miejscu pracy.

Zapewnij miejsca, w których ludzie mogą się zbierać i rozmawiać

Wielu ludzi pociesza się, gdy są blisko innych ludzi, gdy dochodzi do tragedii. Możesz nieformalnie zapewnić możliwości tej interakcji, opuszczając sale konferencyjne z niewykorzystanymi telewizorami.

Ustaw telewizor w pokoju gościnnym. Przywołaj lunch dla swoich pracowników, aby zachęcić ludzi do wspólnego spędzania czasu ze sobą w celu zachęcenia, wspólnego żalu i wsparcia.

Zaproponuj lunch z pulą na drugi lub trzeci dzień, w zależności od charakteru tragedii. Wiele osób mówi nieustannie podczas tragicznego wydarzenia; inni cierpią w milczeniu. Jeśli to możliwe, będziesz chciał wyciągnąć cichych ludzi. Pomogą w tym centralne zgromadzenia.

Zaplanuj spotkanie, aby udostępnić informacje

W narodowej tragedii ludzie chcą znać najnowsze informacje o tym, co się dzieje. Chcą zapewnienia, że ​​oni i ich bliscy są bezpieczni. W bardziej osobistym smutku w miejscu pracy ważna jest również poprawna informacja.

Nie naruszając poufności zaangażowanych osób i za ich zgodą, opowiadaj ludziom tak dużo jak tylko potrafisz. Im bardziej wiarygodne informacje mają ludzie, tym mniej prawdopodobne jest, że będą polegać na pogłoskach, tym mniej czasu spędzają na szukaniu informacji.

Daj ludziom coś do zrobienia, aby pomóc

W czasach cierpienia, gdy ludzie zbierają się, by utrzymać się pożywienie, wielu chce coś zrobić, aby pomóc rozwiązać problem lub złagodzić sytuację. W przypadku ataku terrorystycznego na Amerykę opowiadano historie o wolontariacie, dzieleniu się jedzeniem i przestrzenią, dawaniu krwi i pomaganiu sąsiadom i przyjaciołom.

Tego samego rodzaju historie zdominowały reakcję mieszkańców Zatoki Meksykańskiej na huragan Katrina.

Ludzie chcą przynieść żaroodporną rodzinę, wysłać kwiaty na cześć zmarłych i żywych, wysłać rodzinie wspomnienia o pracowniku i przekazać darowizny ulubionym organizacjom charytatywnym.

Kilku moich klientów odbyło spotkania firmowe, aby zapewnić ludziom aktualność i podzielić się tym, jak przekazać darowiznę na ulgę i lokalizację najbliższego centrum dawcy krwi w następstwie huraganu Katrina.

Inni organizują loterie firmowe, z pieniędzmi przeznaczonymi na darowizny; kupują loterie z punktami podróży American Express, a pracownicy przekazują inne oferty na loterię. Wielu pracodawców pasuje do zebranej kwoty.

Niektóre firmy dopasowują darowizny pracownicze do określonej kwoty z pokwitowaniem z organizacji charytatywnej. Jestem pewien, że możesz wyobrazić sobie więcej sposobów pomocy, które są zgodne z kulturą twojego miejsca pracy.

Uczyń menedżerów i personel HR

Nadzorcy i pracownicy HR są krytycznymi członkami firmy podczas tragedii. W badaniu przeprowadzonym wiele lat temu przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, pracownicy w większości wymienili osobistą uwagę ze strony przełożonego jako jeden z najbardziej satysfakcjonujących aspektów pracy.

Uwolnij swoje kalendarze, gdy dochodzi do tragedii i spędzaj czas spacerując po miejscu pracy i spotykaj się z ludźmi, którzy potrzebują wsparcia lub po prostu słuchajcie. Bądź widoczny.

Oferta Pomoc pracownicza

Jeśli Twoja firma ma Program Pomocy Pracownikom lub poradnictwo dostępne w Twoim planie opieki zdrowotnej, upewnij się, że pracownicy wiedzą, że jest on dostępny dla osób, które go potrzebują. Niektóre programy oferują doradztwo w miejscu pracy. Przeglądaj możliwości.

Przygotuj się przed katastrofą lub tragedią

Każda organizacja potrzebuje planu katastrofy. Potrzebne są również plany dotyczące ognia, tornad, huraganów, trzęsień ziemi i wszelkich innych klęsk żywiołowych, które mogą wystąpić na danym obszarze. Wszyscy pracownicy powinni być przeszkoleni w zakresie specyfiki planu.

Przygotuj ludzi o tym, jakie działania należy podjąć, jeśli spotkają się z potencjalnymi obrażeniami w miejscu pracy.

Zastanów się, co może się wydarzyć, i zrób plan, aby sobie z tym poradzić - z góry.

Złóż Szkolenie jako część swojego programu szkoleniowego

Kiedy dochodzi do tragedii, ludzie nie są pewni, co robić. Jako przykład umiera współmałżonek współpracownika. Bliscy współpracownicy biorą udział w ceremonii pogrzebowej lub pamięci.

Mogą dostarczać rodzinie żywność i czas. Kiedy pracownik wraca do pracy po opuszczeniu żłobka, niewielu współpracowników wie, co robić.

Powinni oferować współczucie lub zachęcać osobę do mówienia o swojej stracie. Pracownik jest często izolowany, ponieważ ludzie nie wiedzą, co powiedzieć lub zrobić, więc nie robią nic.

Naucz swoich pracowników o smutku, etapach żalu, radzeniu sobie z żalem w sobie i współpracownikami, o tym, jak powiedzieć dzieciom o tragedii i nie tylko. Będzie wspierać pozytywne nastroje w miejscu pracy, budować pewność siebie pracowników i zmniejszać długoterminowe skutki tragedii.

Tragedia zdarza się na tym świecie. Od wielkich narodowych tragedii po bardziej intymne, osobiste tragedie, wszyscy doświadczamy smutku i tragedii w naszym życiu. Ufam, że te pomysły pomogą ci skuteczniej reagować na te, które pojawiają się lub rozwijają w twoim miejscu pracy.

Zainteresowany tragedią krajową i osobistą oraz zaleceniami dotyczącymi miejsc pracy?