Jak reagować na żałobę i smutek pracownika

Wygoda swoich kolegów w czasach smutku z kwiatami i więcej

Smutne rzeczy dzieją się pracownikom i współpracownikom. Członkowie rodziny umierają. Członkowie rodziny i przyjaciele zachorują i mają wypadki samochodowe. Czasami współpracownicy doświadczają smutnych chwil życia. Są to ludzie, z którymi spędzasz najwięcej czasu prawie każdego dnia tygodnia.

Kiedy przygnębienie i smutek zdarzają się twoim współpracownikom, możesz być głęboko dotknięty - i ty też chcesz wiedzieć, co robić. Pracodawca i współpracownicy mogą oferować wsparcie i pomagać pracownikom w radzeniu sobie z osobistymi tragediami w miejscu pracy.

Kierownik i personel działu kadr są kluczowi, gdy żałoba lub śmierć dotyka pracownika. Mają nadzieję, że mają związek z pracownikiem, tak aby mogli być nazywani, poinformowani lub świadomi tego, co dzieje się w życiu pracownika. Ponadto większość zasad dotyczących czasu wolnego wymaga od pracownika skontaktowania się ze swoim przełożonym. Większość przypadków żałoby i smutku wymaga czasu wolnego od pracy - a także współczucia i komfortu ze strony menedżerów i współpracowników.

Jak zaoferować współczucie, gdy pracownicy doświadczają żałości i smutku

Do kogo dzwonił pracownik, gdy tragedia wkracza w jego życie? Szef. Kiedy pracownik dzwoni lub zatrzymuje się z żałosną sytuacją życiową, menedżerowie muszą najpierw zaoferować szczerą sympatię i wsparcie. Następnie menedżerowie muszą być przygotowani, aby porozmawiać z pracownikiem o opcjach dostępnych w firmie, bez względu na okoliczności związane z problemem pracownika, żałobą lub smutkiem.

Menedżerowie powinni angażować personel ds. Zasobów ludzkich, który będzie na bieżąco informowany o takich możliwościach, jak zasiłek dla osieroconych , urlop z urlopu rodzinnego i inne. Pracownicy HR będą również wiedzieć, z kim się skontaktować w sprawie świadczeń ubezpieczenia zdrowotnego, krótko- i długotrwałych wniosków o niepełnosprawność oraz ubezpieczenia na życie .

Są to pierwsze kroki, które zwykle pojawiają się, gdy pracownik doświadcza życiowego smutku. Ważne jest, aby menedżerowie i pracownicy HR byli troskliwi, pomocni, kompetentni i przygotowywali się na temat opcji pracownika, a także terminowo reagowali i starali się pomóc pracownikowi.

W jaki sposób organizacje mogą oferować współczucie

Firmy na różne sposoby podchodzą do bolesnych doświadczeń pracowników. Pracownicy firm klienta zrobili wiele dla pracowników doświadczających bolesnych lub tragicznych wydarzeń. Pomysły te pomogą ci wybrać odpowiedni sposób wyrażenia współczucia.

Prawie wszystkie dobrowolne składki pracowników i współpracowników, aby zaspokoić żal dotkniętego współpracownika, są mile widziane i mile widziane - z wyjątkiem jednego. Proszę nie wchodzić do domu pracownika ani do szpitala bez wcześniejszej konsultacji z pracownikiem lub jego rodziną. Twoja wizyta może nie być mile widziana; Twoje połączenie może być.

Ale najpierw zapytaj.

Poza dostarczaniem informacji, firma powinna również wysyłać kwiaty, aby uczcić śmierć w rodzinie, chorym pracowniku lub członku rodziny lub rodzinie z przedwcześnie urodzonym dzieckiem. Lista problemów pracowniczych jest nieskończona i jako taka zapewnia pracodawcom częste możliwości współczucia i troski.

Wystarczy zwykła uwaga, która mówi, że zależy ci na utrzymaniu pracownika i jego rodziny w myślach. Możesz również poprosić o pozwolenie na powiadomienie innych pracowników o sytuacji pracownika - jeśli nie wiedzą. Jako pracodawca nie możesz transmitować tych poufnych informacji bez pozwolenia, ale chcesz zaoferować pracownikowi możliwość udzielenia Ci pozwolenia.

Najczęściej zdarza się, że pracownik wyraża zgodę na poinformowanie innych pracowników.

Najczęściej pracownik już znał swoich współpracowników i zainicjował serię wydarzeń, aby pomóc pracownikowi. Jako pracodawca, Twoim zadaniem jest oferowanie pomocy i sponsorowania działań sponsorowanych przez pracownika, kiedy tylko możesz.

Ponieważ dbasz o wszystkich swoich pracowników i na pewno chcesz sprawiać wrażenie, że troszczą się w oczach innych pracowników, nie możesz rozwinąć żadnego rodzaju dyskryminacji . Tak więc wszyscy pracownicy zasługują na taki sam szacunek i pomoc.

Pomysły te pomogą ci uporać się z żałobą i smutkiem, które regularnie doświadczają twoi pracownicy i współpracownicy. Większość smutków nie pojawia się w pracy, ale przepływają do miejsca pracy i wpływają na współpracowników i przyjaciół. Możesz pomóc pracownikom w radzeniu sobie z żałobą i smutkiem, zapewniając wsparcie i współczucie.