Rozpoczęcie kariery w sprzedaży samochodów

Podczas gdy wielu postrzega karierę w sprzedaży samochodowej jako pracę wypełnioną długimi godzinami pracy i potrzebą stosowania ciężkich technik zamykania dla wszystkich, którzy przechodzą przez drzwi dilerów, kariera w sprzedaży samochodów może być bardzo satysfakcjonująca.

Więcej niż tylko samochody

Ci, którzy odnoszą sukcesy w sprzedaży samochodów, rozumieją, że ich sukces nie zależy od marki samochodu, który sprzedają, ale od umiejętności budowania relacji z klientami.

Dni szybkiej rozmowy, ciężko zamykający się profesjonaliści od sprzedaży skończyły się i zostały zastąpione potrzebą profesjonalizmu, uprzejmości i usług.

Każdy, kto zakłada, że ​​kariera w sprzedaży auto będzie niczym innym jak dobrym sposobem na opanowanie umiejętności zamykania, będzie miała niewielki sukces i wiele frustracji.

Internet

Internet, a dokładniej szybki rozwój dostępu ludzi do Internetu, stanowi olbrzymią zmianę w branży sprzedaży samochodów. To, co kiedyś było tajemnicą, ceny samochodów są teraz łatwo dostępne dla każdego, kto ma dostęp do Internetu i kilka bardzo podstawowych umiejętności Google.

Ten dostęp do cen może dla niektórych wydawać się początkiem końca karier sprzedaży samochodów, ponieważ dealerów mogą tylko płacić za wycenę samochodów w oknach samochodu i poprosić kogoś z personelu o udzielenie odpowiedzi na pytania, przekazanie kluczy do jazd próbnych i pomóc klientom w wypełnieniu dokumentacji. Ta rzeczywistość jest daleka od rzeczywistości.

Zawody

Dopóki istnieje konkurencja na rynku, potrzeba pozostanie dla specjalistów ds. Sprzedaży. Chociaż ceny mogą już nie być punktem negocjacji, konsumenci będą nadal chętniej kupować od kogoś, kogo lubią i którym ufają, niż od kogoś, kto ściera je w niewłaściwy sposób. I tu pojawia się ciągła potrzeba specjalistów od sprzedaży!

Sprzedaż na poziomie wejścia

Dla tych, którzy dopiero zaczynają sprzedaż, sprzedaż samochodów oferuje dużo. Ogólnie rzecz biorąc, specjaliści od sprzedaży w branży samochodowej zarabiają podstawową pensję i prowizję, otrzymują sponsorowane przez firmę świadczenia i często otrzymują zniżkę przy zakupie pojazdu lub mogą zarobić samochód "demo". Całkowite zakresy wynagrodzeń są dość różne i zależą w dużej mierze od lokalizacji, jak bardzo zajęty i popularny jest salon dealerski, marka i model sprzedawanych pojazdów oraz, oczywiście, jak dobry jest sprzedawca w sprzedaży samochodów.

Możliwości awansu

Ci, którzy dobrze radzą sobie w sprzedaży, zwykle mają potencjał, by przejść do zarządzania sprzedażą. Jednak nie wszyscy specjaliści od sprzedaży są zainteresowani zarządzaniem, a wielu z nich, którzy odnoszą sukcesy w jednym salonie dealerskim, zostaje zwerbowanych do innego dealera. Zarówno awans i wyłanianie nowej pracy u nowego pracodawcy powinny oznaczać zarówno wzrost wynagrodzeń, jak i zwiększenie niektórych innych czynników.

Długie godziny i nuda

Po pierwsze, specjalista ds. Sprzedaży nigdy nie powinien się nudzić. Zawsze są nowe umiejętności do nauki, produkty, aby dowiedzieć się więcej, potencjalnych połączeń i klientów, z którymi można nawiązać kontakt. Jednak wielu sprzedawców samochodów skarży się, że długie godziny pracy z większością dealerów często tworzą pozornie nieskończone godziny bezczynności.

Jeśli łatwo się frustrujesz, gdy praca nie jest stała, upewnij się, że przystępujesz do sprzedaży samochodowej z pełnym zrozumieniem, że będą godziny, kiedy klienci nie będą przechodzić przez drzwi Twojego salonu sprzedaży. W przypadku niektórych salonów te godziny mogą być bardzo długie i obfite, dlatego należy szukać pracy u dealera o dużym natężeniu ruchu lub zobowiązać się do skorzystania z przestojów, aby poprawić efektywność swojego "czasu pracy".

Podsumowanie

Rozpoczęcie kariery sprzedaży w sprzedaży auto jest dobrze podróżował i potencjalnie bardzo satysfakcjonujące decyzji. Zostaniesz przetestowany, a twoje godziny pracy stworzą wyzwanie dla równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak nikt nigdy nie powiedział, że sprzedaż była łatwa.