Jak napisać list z nagrodami, aby rozpoznać pracownika

List nagrody służy więcej niż jednemu celowi w zakresie uznawania pracowników

List z nagrodami jest okazją do podziękowania cenionemu pracownikowi za jego wkład oraz do wzmocnienia zachowań i działań, dla których nagrodę przedstawiono. List z nagrodami podwaja wpływ uznania.

Kiedy menedżer ustnie przedstawia nagrodę, a następnie wzmacnia, dlaczego pracownik otrzymuje ją w liście, nagroda jest potężna . W zależności od pracownika i jego poziomu komfortu z publicznym uznaniem, publiczne uznanie jest również potężne.

Organizacje, które organizują cykliczne uroczystości lub obiady w celu wręczenia nagród, również skutecznie zwiększają wpływ nagrody.

Znaczące list polecający spełnia kilka celów.

List z nagrodami pochodzi od kierownika działu odbiorcy lub od kierownika wyższego szczebla, dzięki czemu pracownik rozumie, że nagroda to wielka sprawa.

Nagroda jest ogólnie przedstawiana w sposób, który pozwala innym pracownikom wiedzieć, że ich współpracownik otrzymał nagrodę i dlaczego. Ta reklama zapewnia organizacji możliwość wykazania, że ​​uznanie jest dostępne dla pozytywnych autorów. Zwiększa to morale pracowników i zapewnia pracowników, że dobra praca jest zauważana i nagradzana.

Postępując zgodnie z tymi wytycznymi dotyczącymi listu upoważniającego pracownika, zwiększysz poczucie satysfakcji pracownika. Pracownik zachowa list z nagrodami, w którym przechowuje cenne pamiątki.

Co jest w liście nagród?

List z nagrodami uznaje pracownika za pozytywny wkład w pracę. Powinien szczegółowo określać, dlaczego pracownik otrzymuje uznanie i wpływ wkładu na firmę.

List powinien podziękować pracownikowi i wyszczególnić prezent, nagrodę pieniężną lub certyfikat, który pracownik otrzymuje jako odbiorca nagrody. Powinien opisywać jakąkolwiek funkcję lub ceremonię, która odbędzie się w celu wyróżnienia nagrodzonych i podać szczegóły dotyczące obecności.

Wreszcie, list z nagrodami jest podpisywany przynajmniej przez kierownika pracownika lub prezesa lub dyrektora generalnego . Jeśli idziesz na kłopoty z przyznaniem nagród, rozpoznaj je z wielkim przekonaniem, że są one dla odbiorców Twoich pracowników.

Uczyń nagrody, uznanie i wdzięczność stałą cechą Twojego miejsca pracy, aby rozpoznawać i zatrzymywać najlepszych pracowników.

Poniższe przykładowe listy z nagrodami stanowią przykład, który możesz wykorzystać jako szablon podczas pisania własnych listów premiowych.

Przykładowy list z nagrodami dla pracowników

Data

Droga Sandro,

Ten list stanowi twoje powiadomienie, że otrzymałeś premię za miejsce w wysokości 1000 $ za wkład w nasze ostatnie poszukiwania nowego pracownika w zakresie rachunkowości. Kierownik ds. Księgowości powiedział, że zajmowałeś się przeprowadzaniem wywiadów jak zaawansowany specjalista HR.

Uwielbialiśmy to słyszeć, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyłeś w procesie selekcji pracowników . Jesteśmy również przekonani, że nie będzie to Twoja ostatnia zasługą profesjonalizmu, z którym brałeś udział w selekcji. Terry Costanza powiedział, że przemyślenia podczas wywiadów pomogły wszystkim uczestnikom w bardzo dobrym poznaniu kandydata.

Powiedziała też, że zajmujesz się profesjonalnym przeprowadzaniem sesji, pomimo tego, że wielu ankieterów ma tytuły stanowisk, które stawiają dwie lub trzy stopnie w organizacji powyżej poziomu twojej pracy.

Powiedziała, że ​​byłaś zażarta w swojej determinacji, by zadawać pytania na właściwej drodze - nawet wyższym kierownikom.

Kolejną siłą, którą zaprezentowałeś, było dokładne sortowanie CV. Kiedy Terry otrzymał je do recenzji, naprawdę wyróżniłeś tylko najbardziej wykwalifikowanych kandydatów. To zaoszczędziło jej wiele czasu, który doceniła.

Możesz spodziewać się otrzymania nagrody w dziale HR / księgowości w poniedziałek na naszym normalnym spotkaniu. Pozostali pracownicy dowiedzą się o Twoim pozytywnym wkładzie do zespołu ds. Wyboru rachunkowości. Nie podzielimy kwoty Twojej nagrody z twoimi współpracownikami, ale wspomnimy, że jest to znacząca nagroda, którą również mogą otrzymać.

Jeszcze raz dziękuję za wkład i sprawienie, że dział HR będzie wyglądał dobrze w oczach pracowników, którym służymy.

Pozdrowienia,

Mary Johnston

Dyrektor HR