Sig Sauer wygrywa kontrakt US DOD na broń ręczną (P320)

P320 New Modular Handgun System (MHS) wygrywa amerykański kontrakt

Modułowy pistolet wygrywa kontrakt.

Wojsko Stanów Zjednoczonych robi wielką zmianę w działach ręcznych używanych przez swoich żołnierzy. Po 35 latach, dawniej M9 Beretta, 9 mm pistolet ręczny wyprodukowany we Włoszech, była bronią z wyboru dla wojska od 1982 roku. Nowy kontrakt został przyznany niemieckiej firmie Sig Sauer za bardziej zaawansowany modułowy system pistoletów ręcznych o nazwie P320. Ponadto, pistolet ręczny 9 mm NATO, jednak możliwości modułowe pozwalają na skonfigurowanie amunicji o wielkości kalibru 0,357 i .40.

Wymienne uchwyty pozwalają na wszystkie rozmiary dłoni, aby znaleźć idealne dopasowanie do strzelania do broni z obu stron.

Armia zakupi do 500 000 sztuk nowego Sig Sauera P320, który został dokładnie sprawdzony przez ekspertów od broni, odkąd pojawił się na rynku od 2014 roku. Kontrakt Sig Sauer może być warty nawet 500 milionów dolarów przy użyciu całej broni i części. w zakładzie produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych (New Hampshire).

W listopadzie 2017 r. Członkowie armii otrzymali pierwsze pistolety P320, które zostaną oznaczone jako pistolety M17 i M18. Ta pierwsza partia trafiła do 101. Airborne. Teraz wszystkie jednostki bojowe niosą M4 jako broń podstawową i broń wtórną. W ciągu najbliższych kilku lat wszystkie jednostki armii zastąpią M9 M17.

Co jeszcze ma P320?

Jedną z kluczowych funkcji P320 jest wewnętrzna rama ze stali nierdzewnej i jednostka sterująca. Rdza stanowi problem w systemach uzbrojenia z przeszłości, szczególnie gdy jest wystawiony na działanie słonej wody.

Broń ma również obustronne wypustki ślizgowe (po jednym z każdej strony pistoletu). Modułowy system broni oznacza, że ​​jednostka sterująca ogniem pozwala użytkownikowi wymieniać moduły szkieletowe o różnych rozmiarach lub moduły ramek z polimerowym uchwytem, ​​jak również konwersje komorowe, aby dostosować broń do indywidualnego użytkownika i zaspokajać różne potrzeby (większa amunicja kalibru, rozmiar dłoni itp. ).

Jedną z cech przyjaznych żołnierzowi jest to, że P320 może być czyszczone i usuwane bez użycia narzędzi. Na broni znajdują się cztery boczne ślizgi, które pozwalają na zamontowanie różnych celowników laserowych na szynach, świateł taktycznych i innych akcesoriów.

Łamanie z 35-letnią historią

Niedawno, w 2009 roku, Beretta podpisała kontrakt o wartości 200 milionów dolarów na dostawę amerykańskiej armii z 450 000 sztuk broni ręcznej do roku 2015. Jednak w latach 2015 - 2017 umowa była otwarta na konkurencję, a po długim i przeciągłym biurokratycznym bałaganie , Departament Obrony postanowił zerwać więzi z Beretta i zaakceptować propozycję Sig Sauer.

Jak ważne jest to, że wojsko USA zmienia kurs z wybraną bronią palną? Pistolet Beretta (M9) został pierwotnie wybrany jako główny pistolet US Army pod koniec lat 80-tych. Beretta, kilka lat wcześniej, była producentem broni zastępczej w pistolecie M1911, który został pierwotnie przyjęty przez armię amerykańską w 1911 r. Pistolet Beretta został pochwalony za jego dokładność i fakt, że jego magazynek mieści 15 rund i że każda kula ma 9 milimetrów. Specyfikacje te były zgodne z normalizacją Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), sojuszem wojskowym, do którego należy Stany Zjednoczone.

Problemy i kontrowersje związane z poprzednim pistoletem

Pistolet Beretta M9 napotkał problemy i został skrytykowany przez niektórych w wojsku. Na początku lat 90. pistolet napotkał usterki mechaniczne. W szczególności uszkodzone były sprężyny w magazynie pistoletu. Używanie Beretty było ograniczone w wojsku po problemach z rdzewiejącymi magazynami i sprężynami po zamoczeniu. Jeśli był mokry od słonej wody, nie minęło wiele czasu, zanim rdza była częścią broni i musiała zostać natychmiast oczyszczona. Wynika to w dużej mierze z faktu, że armia amerykańska nie kupowała czasopism bezpośrednio od Beretty, producenta pistoletów. W kilku przypadkach trzeba było wymienić magazyny na pistolecie M9. Pomimo tych niepowodzeń, M9 i M9A1 nadal były główną bronią amerykańskich żołnierzy do 2017 roku.

Sig P320 nie jest pozbawiony problemów. Po upadku na ziemię zostały przypadkowo wystrzelone z broni. W rzeczywistości kilka oddziałów policji zawiesiło tę broń, dopóki Sig nie rozwiąże problemu. W sierpniu 2017 r. Sig Sauer zaczął naprawiać problem.