Jednorazowe pisanie słów Przykłady ćwiczeń

Wielu kreatywnych nauczycieli piszących przysięga na jedno-sylabowe ćwiczenie pisania słów, które zmusza uczniów do polegania na tych podstawowych, elementarnych słowach - rodzajach słów, które ukształtowały nasze wczesne życie. Ograniczenia powodują, że pisarze wymyślają bardziej twórcze użycie języka i oczywiście każdy limit słów zachęca do mocniejszego, bardziej przemyślanego pisania . Ale nie wierz nam na słowo. Przeczytaj odpowiedzi poniżej, a następnie spróbuj wykonać jedno-sylabowe ćwiczenie na piśmie .

 • 01 jesień napisał:

  W miasteczku na skraju lasu przed sklepem stał mały chłopiec. W sklepie mieli rozdawać darmowe smakołyki, na które czuł wielką potrzebę.
  Kiedy go dostał, zjadł go w pośpiechu.
  Czy mogę prosić o jeszcze jedno? zapytał małego chłopca, kiedy skończył.
  Nie, powiedziała dziewczyna.
  Ale nie jestem pełna, powiedział chłopiec smutnym głosem.
  Skrzywiła się i skinęła głową, dając jej spokój. Mały chłopiec pełen radości i śmiechu wyciągnął rękę.

 • 02 Steve Wrote:

  Nie musimy tracić umysłu, gdy idziemy w dobrym stylu. Nie spoglądaj wstecz na zmiany, patrz bez strat, śnij z szeroko otwartymi oczami. Aby osiągnąć to, co najwyższe, musicie upaść, niech to nie będziecie ty czy ja, i wstawajmy, aby wznieść się ponad to wszystko. Przyjdź do Zen, zachowaj spokój i popychaj zło na bok, przyjdź prosto do rdzenia i bądź w pokoju, pozostań w pokoju i bądź tym jedynym. Znajdź siebie, nie zatracaj się i wiedz, że teraz, gdy cię znaleziono, zgubiłeś się nawet wtedy, gdy nie wiedziałeś.

  Myślałem, że dam temu szansę. To było zabawne, trzeba przeformułować rzeczy i to wypacza to, by brzmiało jak poezja, ale i tak interesujące. Mam nadzieję, że będę tu często występować, ponieważ zamierzam wrócić do pisania i mam nadzieję, że pewnego dnia opublikuję niektóre prace.

 • 03 SisterSue napisał:

  "Dobry Boże," napisała: "Przez całe życie byłam dobra, żyłam tak, jak myślałam, że zechcesz, czy to człowiek, czy zwierzę, traktuję wszystko z miłością, ale pytam, czy życie powinno być jak powinno. I - ciągnęła - dlaczego odszedłeś? Przerwała na następne słowa. "Czy mnie zostawiłeś?" zapytała w myślach "czy ja cię zostawiłem?" Rzuciła karteczkę i pióro na twardą podłogę i płakała. "Kto odszedł, kto? Czy mam duszę? Czy to życie jest wszystkim?"

  Obawiała się prawdy, którą znała.

 • 04 Josiah Gabriel Fuentes napisał:

  Mężczyzna okazał wielką troskę i miłość bliskim jemu. Chociaż trzymał cały świat, nie zachował nic jako swojego. To, co dał wszystkim, dał wszystko, co miał. Życie, nie trzymał się drogi. Jego lękiem nie było dla rzeczy, które zanikają, ani w śmierci, ani w bólu, ale z miłości do ojca, który jęczał i jęczał w swoim sercu. Nie zostawiaj mnie! Chociaż wiedział, że pustka nie była daremna, ponieważ wielka miłość miała wszystko, co zyskał. Głowa podniosła się wysoko do nieba, z westchnieniem oddechu, zawołał i zawołał: Dlaczego mnie zostawiłeś? Gdzie się podziewałeś?

 • 05 Jude Wrote:

  Kiedy słońce wisiało tak nisko, dzień nie mógł być dobry. Mrugają, gdy uderza ich oczy, pragną cienia i chłodnej czarnej nocy.
  "Słyszałeś to?" powiedział niskim tonem. Dziwne echo, przez wszystkie godziny, gdy słońce wisiało wysoko. Życie codzienne pozostaje takie samo, ale dźwięk się zmienia.
  Słońce nie jest ustawione na trzy dni.
  Suchy ląd pyta z chrapliwym westchnieniem, "dlaczego?"
  Zwierzęta i ptaki nie widzą, ale możesz po prostu oddychać. Ciepło.
  Jej wola się skończyła. w pierwszej ciemności od tego czasu niebo wypuściło morze deszczu. Tańczymy, śpiewamy, wychwalamy jej łaskę.

  Poszedłem tylko kilka słów i po prostu nie mogę znaleźć tych, które jestem gotów wykupić. Nie jestem pewien, czy to jest spójne: to naprawdę restrykcyjne po prostu używać jednosylabowych słów. Nie mam pojęcia!

 • 06 John Reed Wrote:

  John opuścił szkołę i wyszedł na morze. Miał dobrego partnera, który nauczył go, jak wiązać węzły i rzeczy. Jego pierwsza podróż odbyła się do Caen we Francji, a on wypił kilka drinków wina w barze i zaśpiewał piosenkę, która była miła. W drodze powrotnej do łodzi spadł z krawężnika i złamał mu nadgarstek. Bardzo bolało, gdy pielęgniarka umieściła go w szynie. Mężczyzna zabrał go z powrotem do łodzi, gdzie jego szef powiedział mu, żeby nigdy nie pił wina we Francji, bo myślał, że to bzdura!

 • 07 Marcus Hidalgo napisał:

  Chłopiec usiadł na przystani i zapłakał.
  Płakał z powodu utraty miłości. Łza w jego sercu była tak wielka, że ​​wydawało się, że nie może jej znieść.
  Spojrzał na ryby w jeziorze i chciał być z nimi. Być wolnym od nich przez kilka dni to wszystko, o co prosił. Nie myśleć o życiu, które musi stawić czoła. Nie wróciłby do domu. Nie wrócił do domu, w którym ją znał. Gdzie leżały jej kości? Nie wrócił do domu, w którym umarła jego mama.

 • 08 Matt Wellheuser Napisane:

  Pomarańczowy nietoperz przeleciał przez drzwi.
  "Hej, Josh! Złap tę rzecz, to rzadkie!"
  Śmigać! "Rozumiem!"
  "To zamknie to."
  "Nie tylko twoje, ale i moje!"
  "Będziemy bogaci!"
  "Przeszłe sny, kochanie."
  Opuścili pokój, ramię w ramię, dla jasnego, szerokiego życia sławy.

 • 09 Janalma Napisane:

  Wyszedł z więzienia na dwa tygodnie, kiedy zabrał małą dziewczynkę ze stoczni. Obciął jej włosy, wyglądając jak chłopiec. Znaleziono ją następnego dnia w myjni samochodowej. Nie była zraniona, nic jej nie było. Wróciła do domu z mamą i tatą i wszystko było radością. Bóg usłyszał wszystkie prośby o nią.

  Policja dowiedziała się, że był złodziejem i zastrzelił mężczyznę na śmierć, a następnie zabrał dziewczynę. Kiedy policjanci dogonili go, przyłożył mu pistolet do głowy i "BAM".

  To duże wyzwanie, ale fajnie jest spróbować. To jest mój wysiłek na pięćdziesiąt słów. To niesamowite, jak bardzo używamy słów z kilkoma sylabami, kiedy rozmawiamy lub piszemy.

 • 10 Texsond napisał:

  Ostatni raz, kiedy go zobaczyłem, był moim bohaterem. Teraz był tylko człowiekiem. Wciąż był moim tatą, ale nie moim przyjacielem. Jego władza nade mną odeszła. Nie szukałem jego przychylności i ten fakt sprawiał, że każdy z nas był nieufny wobec drugiego. Stare zasady i słowa nie działały, na mój sposób lub w żaden sposób. Teraz mnie odszukał i było już za późno, bym mógł wrócić do domu na swój sposób. Ścieżka mojego życia była na mojej drodze i na mojej drodze do pokoju z Nim.

 • 11 Pisanie papugi:

  Chwyciła go wczoraj w nocy. To było na miejscu. Ale w mgnieniu oka znikło to, kto wie gdzie. Trzeba było się z tym uporać, kiedy wtedy o tym pomyślała. Ale teraz będzie musiał poczekać, bo po prostu go tam nie ma. Gdzie to się podział, ten błysk w nocy? Do ciemnej przestrzeni w jej mózgu, do pustej planszy w jej umyśle, albo do pustki w jej duszy? Nie wie, dokąd się udają, ani jak je oddzwonić, te myśli, które pojawiają się w jej głowie.