Ręce: ćwiczenie twórczego pisania

Kiedy użyłem tego ćwiczenia kreatywnego pisania na zajęciach, konsekwentnie otrzymałem najciekawszą pracę. Zacznij od myślenia o kimś, kogo masz silne uczucia, a następnie wykonaj każdy z pięciu kroków.

Zauważysz, że każda krótka instrukcja znajduje się na osobnej stronie. Zrobiono to, aby uniemożliwić ci patrzenie przed siebie. Ćwiczenie działa najlepiej i jest najłatwiejsze, jeśli naprawdę robisz krok po kroku. Nie przejmuj się, jeśli kroki - i twoje odpowiedzi - nie wydają się od razu powiązane ze sobą. Pozornie nielogiczne skojarzenia często skutkują bardziej interesującą i prawdziwszą pracą.

Podobnie jak w przypadku wszystkich ćwiczeń na tej stronie, nie ma właściwej ani złej odpowiedzi. Jeśli coś dostaniesz na stronie, już ci się udało. Kliknij "Dalej", aby rozpocząć.

 • 01 Pytanie nr 1

  Opisz ręce danej osoby.

 • 02 Pytanie nr 2

  Opisz coś, co on robi z jego / jej rękami.

 • 03 Pytanie nr 3

  Użyj metafory, aby powiedzieć coś o egzotycznym miejscu.

  (Ponownie, skup się na tym kroku i nie przejmuj się, jak to się wszystko w końcu spotka).

 • 04 Monit # 4

  Zadaj tej osobie pytanie w jakiś sposób związane z # 2 i # 3 powyżej.

 • 05 Pytanie nr 5

  Osoba ta podnosi wzrok, zauważa cię i daje odpowiedź, która pokazuje, że dostał tylko część tego, o co prosiłeś.

 • 06 Przynieś to wszystko razem

  Teraz poświęć trochę czasu na kształtowanie odpowiedzi w wierszu lub opowiadaniu. Lub, jeśli wolisz, użyj tego jako punktu odskoczni do sesji freewriting . Aby zobaczyć przykład historii napisanej za pomocą tego ćwiczenia, przeczytaj "Shanara" Sakhi.