Stany Zjednoczone Military Weapons of War

Broń amerykańskiego wojska

Główne bronie i wyposażenie używane przez członków DoD w Stanach Zjednoczonych są wymienione poniżej. Umieszczenie każdej broni w arsenale nie byłoby praktyczne w przypadku artykułu, więc ta seria obejmie najciekawsze momenty, począwszy od niektórych głównych broni i sprzętu wykorzystywanego przez piechotę i jednostki operacji specjalnych. Następnie dyskusja zamieni się na pojazdy wojskowe, w tym czołgi i pancerze, pociski i artylerię, samoloty wojskowe oraz okręty wojskowe i okręty podwodne.

Małe ramiona

M-4 Carbine

Karabin szturmowy M-4 po raz pierwszy wszedł do służby wojskowej w 1997 roku. Karabin jest standardową bronią używaną przez niektóre jednostki armii, takie jak 82. Dywizja Powietrznodesantowa i specjalne jednostki operacyjne, takie jak Army Rangers. Dzięki skróconej beczce i składanym zapasom, M-4 idealnie nadaje się do celowania w bliskiej ćwiartce, gdzie wymagane są lekkie i szybkie działania. Wypalając standardową rundę 5,56 mm, broń waży zaledwie 5,6 funta. (pusty). Zmieniony widok z tyłu pozwala lepiej kontrolować broń do maksymalnego zasięgu używanej amunicji. M4 również skorzystało z jego dostosowania. Obecne wersje karabinu oferują kilka załączników, w tym mocowania do wzroku, latarki, granatniki i strzelby.

Karabin snajperski M110

M110 został początkowo wdrożony do aktywnego użycia przez żołnierzy Armii USA w Afganistanie w kwietniu 2007 roku. Żołnierze z Task Force Fury jako pierwsi użyli karabinu w prawdziwej strefie walki.

Początkowa reakcja była entuzjastyczna. Snajperzy i spotterowie, którzy używali tej broni, chwalili jej półautomatyczne zdolności jako ulepszenie w stosunku do poprzednich karabinów, które wymagały od żołnierzy ręcznego przeładowania komory po każdym strzale.

Karabin snajperski M40A5 / 6/7

Jest to preferowany karabin snajperski dla US Marine Corps .

Karabin snajperski M40A5 oparty jest na modelu Remingona 700. Jest to ciężka lufa, działanie śrubowe; karabin zapasowy 7,62 mm, zoptymalizowany pod kątem dokładności z amunicją Match Grade. Karabin wyposażony jest w specjalny osprzęt Schmidt & Bender 3-12 × 50mm Police Marksman II, karabin waży około 16,5 funta. Jest on wyposażony we wbudowany magazyn o pięciu rundach.

Oficjalna nazwa M-249 to SAW, co oznacza Automatyczną Broń Oddziału. Wczesne wersje testowe M-249 były nękane problemami, ale obecny model jest uważany za niezawodny. Broń weszła do służby wojskowej w 1987 roku, zastępując karabin maszynowy M-60.

M-249 to lekki karabin maszynowy zasilany gazem o pojemności 0,223 cala (5,56 mm), zasilany z taśmy trzymanej w pudełku 100 lub 200 kulek pod pistoletem. Ta broń ma plastikowy chwyt pistoletowy i składaną teczkę, dzięki czemu można ją zachować w zwartej i lekkiej formie.

Pistolet maszynowy M-240

M-240 wszedł do służby wojskowej i piechoty morskiej w 1997 roku. M-240 wystrzeliwuje rundę NATO 7,62 mm. Zaletą tej broni jest jej popularność wśród sił innych narodów i liczba konfiguracji. Na przykład podczas katastrofy helikoptera, wersja do montażu helikoptera M-240d mogła zostać szybko zmodyfikowana poprzez zainstalowanie dwójnogu i kolby w wersji M-240b, co umożliwiłoby użycie tej broni do samoobrony przez śmigłowiec, który przeżył Członkowie załogi.

Pistolet maszynowy kalibru Browning M2 .50, jest to automatyczny, odrzutowy, chłodzony powietrzem karabin maszynowy z regulowaną przestrzenią nad głową, który może być transportowany z ograniczoną ilością amunicji na krótkich dystansach. Ten pistolet ma tylną płytkę z uchwytami szpadowymi, spustem i zwolnieniem zatrzasku. Ten pistolet może być montowany na podwoziu naziemnym i większości pojazdów jako broń przeciwpiechotna i przeciwlotnicza. Pistolet wyposażony jest w tylny celownik typu liść, tłumik błysku i zespół lufy zapasowej. Powiązane komponenty to mocowanie przeciwlotnicze M63 i mocowanie statywu M3.

Strzelba Combat Combat Service to kompaktowa, lekka, półautomatyczna broń o 12 wymiarach, wyposażona w standardowy magazyn o minimalnej pojemności sześciu wkładów 2 3/4 cala. M1014 Joint Service Combat Shotgun (JSCS) to nazwa amerykańskiego Departamentu Obrony Benelli M4 Super 90.

M-1014 jest zbudowany z lekkich materiałów polimerowych i odpornych na korozję elementów metalowych. Aby zwiększyć wydajność misji i zapewnić większą elastyczność operatora, M-1014 jest wyposażony w modułowe komponenty, takie jak modułowe zapasy w różnych konfiguracjach i modułowe lufy o różnych długościach.

MP5-N wystrzeliwuje z zamkniętej i zablokowanej śruby w trybie automatycznym lub półautomatycznym. Ten pistolet jest obsługiwany odrzutowo i ma unikalny system rolek z blokadą z opóźnionym rolowaniem, wysuwany kolba, zdejmowany tłumik i latarkę oświetlającą zintegrowaną z przednią osłoną dłoni. Latarka jest obsługiwana przez presostat dostosowany do uchwytu pistoletowego. Jest to ta sama podstawowa broń, z której korzysta zespół ratunkowy zakładników FBI i inne światowej klasy organizacje antyterrorystyczne.

Obecny inwentarz obejmuje zarówno wyłączone, jak i niehamowane wersje MP5. Podstawowa konfiguracja tej broni zapewnia idealny rozmiar, wagę i zdolność (dokładność, śmiertelność, niezawodność, itp.) System walki w walce wręcz.

Granaty ręczne

Granaty ręczne to małe bomby zawierające materiały wybuchowe lub chemikalia, które można wyrzucać ręcznie lub montować jako pułapki. Istnieje kilka odmian granatów ręcznych przeznaczonych do wielu celów. Wszystkie te granaty można ogólnie podzielić na sześć ogólnych typów: rozdrobnienie, oświetlenie, chemiczne, zapalające, dymne oraz granaty ćwiczebne i treningowe.

Granat rozdrabniający M67 jest standardowym granatem używanym przez wojsko USA. Ma gładki, blaszany korpus i ma kształt kuli. Jej zewnętrzna obudowa jest wyłożona od wewnątrz odrzutem z ząbkowanego drutu. Wypełnia się 6,5 uncji materiału wybuchowego, zwanego Kompozycją B, i używa detonującego typu lontu. Gdy detonator powoduje eksplozję Kompozycji B, fragmenty korpusu i zespołu bezpiecznika są ciskane we wszystkich kierunkach. M67 waży 14 uncji, a przeciętny człowiek może rzucić go 40 metrów. Efektywny promień zadawanego ofiary wynosi 15 metrów.

Małe pociski i moździerze

Pocisk Stinger FIM-9

System broni Stingera to przenośny (34,5 funta), oparty na ramionach, naddźwiękowy system rakietowy przeznaczony do zwalczania szybkich, niskopoziomowych samolotów szturmowych. Stinger działa przeciwko śmigłowcom, bezzałogowym statkom powietrznym oraz samolotom obserwacyjnym i transportowym. Po wystrzeleniu Stinger stosuje proporcjonalne algorytmy nawigacyjne, które kierują pocisk do przewidywanego punktu przecięcia. Pocisk Stinger może być używany jako przenośny system obrony powietrznej (MANPAD), gdy broń jest wystrzeliwana z ramienia strzelca, zamontowana na pokładzie systemu broni Mściciela, lub zamontowana w lekkiej opancerzonej warstwie przeciwlotniczej pojazdu (LAV-AD) .

M252 81mm Medium Extended Range Mortar to wytrzymała zaprawa o średniej masie, która jest bardzo dokładna i zapewnia większy zasięg (4500 metrów do 5650 metrów) i większą śmiertelność niż w przypadku poprzedniej zaprawy 81 mm. W armacie znajduje się wyjmowana przez załadowcę wtyczka i trzpień palnika. Ta zaprawa wykorzystuje również standardowy moździerz M64 z zaprawą M-224 60mm.

M252 idealnie nadaje się do obsługi jednostek piechoty lotniczej, powietrznej, górskiej i lekkiej. Zaprawa M-252 jest używana przez US Army i US Marine Corps.

M-224 Lekka zaprawa

Lekka zaprawa M224 o grubości 60 mm to gładki otwór, ładunek wylotowy, broń o dużym kącie natarcia. Zespół armaty składa się z lufy, kombinowanej pokrywy podstawy i mechanizmu wyzwalającego. Uchwyt składa się z dwójnogu i płyty bazowej, która jest wyposażona w mechanizmy podnoszenia i przesuwania typu śrubowego w celu podnoszenia / przechodzenia przez zaprawę. Celownik M64 jest przymocowany do mocowania dwójnogu za pomocą standardowego wczepu. Dodatkowy celownik krótkiego zasięgu jest przymocowany do podstawy rurki armatniej w celu wypalenia zaprawy w ruchu i podczas napaści. Posiada sprężynowy amortyzator absorbujący wstrząs wywołany odrzutem.

Broń przeciwpancerna AT4

M136 AT4 jest lekką bronią przeciwpancerną Armii i Korpusu Piechoty Morskiej. M136 AT4 to bezodrzutowy karabin używany głównie przez Siły Piechoty do angażowania się i pokonania lekkiego pancerza. Konstrukcja bezodrzutowego karabinu pozwala na dokładne dostarczenie głowicy o wysokiej wybuchowości 84 mm, z nieznacznym odrzutem.

M136 AT4 to lekka, niezależna broń przeciwpancerna składająca się z wolnopłatnego, stabilizowanego na płetwy, rakietowego kartridża zapakowanego w jednorazową, jednoczęściową tubę owiniętą włóknem szklanym. M136 AT4 jest przenośny i jest wyrzucany tylko z prawego ramienia. Wyrzutnia jest wodoszczelna, co ułatwia transport i przechowywanie.

Uniwersalna broń szturmowa MOD 2

Wielozadaniowa broń szturmowa (SMAW), która została wystrzelona przez ramię, jest przeznaczona do niszczenia bunkrów i innych fortyfikacji podczas operacji szturmowych, jak również innych wyznaczonych celów rakietą z podwójnym trybem oraz niszczenia głównych czołgów za pomocą rakiety HEAA.

SMAW to przenośny system broni 83 mm z rakietą High Explosive, Dual Purpose (HEDP), skuteczny w walce z bunkrami, murarstwem i betonowymi ścianami oraz lekkim pancerzem. Rakieta High Explosive Anti-Armor (HEAA) jest skuteczna przeciwko obecnym czołgom bez dodatkowego pancerza. 9 mm rund spottingowych to mecze balistyczne z rakietami i zwiększa prawdopodobieństwo trafienia pierwszej rakiety strzelca.

System Broń Smoków jest przeznaczony do prowadzenia i niszczenia pancerza i lekkich pojazdów opancerzonych. Broń jest skuteczna również przeciwko twardym celom, takim jak bunkry i fortyfikacje polowe. Siła bojowa Smoka umożliwia pojedynczemu żołnierzowi piechoty morskiej lub żołnierzowi pokonanie pojazdów opancerzonych, umocnionych bunkrów, betonowych stanowisk bojowych lub innych twardych celów. Wyrzutnia składa się z gładkiej rury z włókna szklanego, generatora zamka / gazu, urządzenia śledzącego i wsparcia, dwójnogu, akumulatora, zawiesia oraz amortyzatorów wstecznych i rufowych. Nieczęściowe zabytki dnia i nocy są wymagane do wykorzystania Smoka.

TOW Missile System

Wystrzelona z rury, optycznie śledzona, sterowana przewodnikiem (TOW) rakieta jest przenośnym, montowanym na pojazdach, ciężkim systemem broni przeciwpancernej składającym się z wyrzutni i jednej z pięciu wersji pocisku TOW. Jest przeznaczony do pokonania pojazdów opancerzonych i innych celów, takich jak fortyfikacje polowe z zakresów do 3750 metrów. Po wystrzeleniu pocisku, strzelec musi utrzymywać celownik celownika na środku celu, aby zapewnić trafienie. System będzie działał w każdych warunkach pogodowych, w których strzelec może zobaczyć cel podczas lotu rakietowego, korzystając z widoku dziennego lub nocnego.

Indywidualny sprzęt

AN / PVS-14 Night Vision Device (Generacja 3)

Monokularowy noktowizor AN / PVS-14 (MNVD) jest lekkim, noktowizyjnym urządzeniem trzeciej generacji, które daje żołnierzowi przewagę operacyjną "widzieć nocą". NVD (znane także jako Gogle noktowizyjne) są elektrooptyczne urządzenia, które intensyfikują (lub wzmacniają) istniejące światło zamiast polegać na własnym źródle światła.

Urządzenia są wrażliwe na szerokie spektrum światła, od światła widzialnego przez podczerwień. Gdy żołnierz przejrzy "NVD", wzmocniony obraz elektroniczny jest widziany na ekranie luminoforu, dając żołnierzowi możliwość działania z niewielkim lub zerowym oświetleniem z księżyca, gwiazd lub innych źródeł światła otoczenia.

System PVS-14 może być używany z mocowaniem na głowę lub z mocowaniem kasku Kevlar.

Dyrekcja ds. Noktowizyjnych i elektronicznych czujników US Army (NVESD) jest częścią organu zarządzającego, który dyktuje nazwę generacji technologii noktowizyjnych. Armia USA nie zezwoliła jeszcze na użycie technologii noktowizyjnej GEN-IV.

Kamizelka MOLLE

MOLLE to element armii i korpusu piechoty morskiej, który zastępuje starzejący się zestaw ALICE (uniwersalny, lekki, indywidualny sprzęt transportowy) oraz zintegrowany system walki indywidualnej wprowadzony w 1988 roku. Jednym z głównych elementów systemu MOLLE jest nylonowa kamizelka z siatką odpinane kieszenie, aby dostosować się do różnych potrzeb związanych z przenoszeniem.

Niektóre z nowych centrów technologicznych w ramie MOLLE. Nowa anatomicznie wyprofilowana rama wykonana z tworzywa sztucznego, pierwotnie stosowana w samochodowych zderzakach, znacznie zwiększyła wytrzymałość, działając w zakresie temperatur od -40 do 120 stopni F. MOLLE zwiększa również zdolność przenoszenia obciążeń dzięki nowemu układowi zawieszenia. Mocno wyściełane paski na ramiona i pas biodrowy są regulowane dla różnych długości tułowia, eliminując dwa rozmiary ALICE. Dodatkowo, Bojowy nośnik ładunków (FLC) zastępuje pas nośny urządzenia nośnego (LBE) i szelki ALICE.

Kamizelka przeciwdeszczowa

W październiku 2002 r. Armia i korpus piechoty morskiej zaczęły wydawać nową kamizelkę z kamizelki Kevlar, która jest o 35 procent lżejsza od poprzedniej wersji. System przechwytujący o wadze 16,4 funta składa się z kamizelki taktycznej i pary wkładek ochronnych z małymi ramionami. Kamizelka Kevlar obejmuje zdejmowane osłony szyi i pachwiny, a płytki ceramiczne wsuwają się do kieszeni z przodu iz tyłu.

Sama kamizelka Interceptor izoluje żołnierza od odłamków i pocisków pistoletowych 9 mm. Po dodaniu wkładek ochronnych system działa jak bariera balistyczna na amunicję strzelecką 7,62 mm. Poprzednia kamizelka przeciw flakom oferowała jedynie ochronę przed fragmentacją.

Wymienialne komponenty Interceptora dają żołnierzom możliwość ubierania się do poziomu określonego zagrożenia. Zastosowania obejmują operacje bojowe, misje pokojowe i ćwiczenia polowe. Bez względu na sytuację, Body Armor działa jako skuteczna obrona przed minami, granatami, moździerzami, ogniem artyleryjskim i pociskami karabinowymi. System Interceptor pozwala dowódcom na zwiększenie zdolności w obszarach przeżywalności i manewrowości.