10 miejsc pracy w legalnym przemyśle marihuany

Dzięki legalnym przepisom dotyczącym marihuany w wielu stanach i legalizacji marihuany rekreacyjnej w coraz większej liczbie państw, coraz więcej miejsc pracy pojawia się w rozwijającym się przemyśle marihuany.

Niektóre badania pokazują, że przemysł marihuany stworzył 200 000 nowych miejsc pracy, a nowe możliwości powinny wzrosnąć w ciągu najbliższych kilku lat. Spojrzenie na strony związane z marihuaną związane z planszami pracy pokazuje ogromną liczbę dostępnych miejsc pracy.

Gotowy do pracy w branży? Istnieją miejsca pracy dostępne w wielu różnych aspektach legalnego rynku marihuany. Oto dziesięć fajnych do sprawdzenia.

 • 01 Edible Maker

  Dzięki marihuanie rekreacyjnej i leczniczej dostępnej w wielu różnych formach, od wypieków do cukierków, od czekoladek po herbatę, pojawiają się różne zawody. Jadalni kucharze, na przykład, są bezpośrednio odpowiedzialni za tworzenie receptur i wytwarzanie towarów. Istnieje również wiele innych pozycji w przemyśle spożywczym: od pracy na linii produkcyjnej do etykietowania i pakowania, na przykład.

  Praca związana z żywnością marihuanową będzie wymagać doświadczenia w obsłudze i produkcji żywności. W wielu przypadkach preferowany jest stopień kulinarny.

 • 02 Detalista parownika

  Teraz, gdy e-papierosy i waporyzatory stają się coraz bardziej popularne, pojawia się wiele sklepów, które są przeznaczone wyłącznie do sprzedaży urządzeń bezdymnych. Lądowanie pracy w jednym z tych sklepów będzie wymagało pewnej znajomości branży, oprócz najwyższej jakości sprzedaży i umiejętności obsługi klienta .
 • 03 Osoba dostawy

  Wiele przychodni oferuje usługi dostawy pacjentom przepisanym na marihuanę lecz niekoniecznie musi wyjść z domu, aby odebrać receptę. Ponadto kierowcy ciężarówek są zatrudniani do transportu produktów do różnych lokalizacji.

  Dostarczenie zlecenia będzie wymagało ważnego prawa jazdy, czystej historii prowadzenia pojazdu i nie będzie rejestrowane w rejestrze karnym. Niektóre firmy będą wymagały posiadania własnego samochodu i urządzenia GPS o dużym przebiegu, a ze względów legalności w niektórych stanach może być wymagane posiadanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu marihuany przez lekarza do pracy w firmie.

  W przypadkach, w których będziesz kontaktować się z klientami, będziesz także potrzebować solidnych umiejętności komunikacyjnych .

 • 04 Menedżer sklepu

  Wraz z pojawieniem się coraz większej liczby przychodni, menedżerowie sklepów są potrzebni do pomyślnego uruchomienia każdego sklepu. Posiadanie wcześniejszego doświadczenia w pracy w aptece jest ogromnym atutem - a czasem wymaga - aby wylądować na stanowisku menedżera. Przynajmniej będziesz potrzebować wcześniejszych umiejętności w zakresie sprzedaży detalicznej i będziesz w stanie wykazać swoją zdolność do skutecznego zarządzania pracownikami , działaniami detalicznymi i sprzedażą.
 • 05 Kasjer

  W kasach i sklepach potrzebne są kasjerzy lub partnerzy handlowi, aby powitać klientów, odpowiedzieć na ich pytania i zabezpieczyć sprzedaż. Mimo że jest to zazwyczaj pozycja wyjściowa, musisz mieć świetne umiejętności obsługi klienta i znajomość produktów, które będziesz sprzedawać.
 • 06 Ochroniarz

  Ochroniarze są potrzebni w przychodniach, fabrykach i innych miejscach, gdzie produkowana i dystrybuowana jest marihuana lecznicza. W wielu przypadkach musisz mieć certyfikat strażnika i posiadać pozwolenie na noszenie broni palnej, jeśli praca wymaga uzbrojonego strażnika.
 • 07 Budtender

  "Budtender" pracuje w aptece, aby odpowiedzieć na pytania klientów, dostarczyć poprawne informacje i na ogół stać się podstawowym źródłem zakupów klienta. W związku z tym, budtenders muszą być osobiste i mają wyjątkowe umiejętności obsługi klienta, a także posiadanie doświadczenia w sprzedaży i relacji z klientami.
 • 08 Kierownik produkcji

  Kierownicy produkcji nadzorują i analizują cały cykl "produktu do sprzedaży". Kierownicy produkcji muszą rozliczać operacje, procesy, zarządzanie personelem oraz budżet i terminy.
 • 09 Menedżer witryny

  Administratorzy witryn, mediów społecznościowych i poczty e-mail są potrzebni do prowadzenia cyfrowej obecności punktów aptecznych, marihuany i agencji, które prowadzą swoje działania marketingowe, reklamowe i public relations. Ponadto pojawia się wiele stron i aplikacji związanych z marihuaną, które wymagają obsługi personelu.

  Tło w komunikacji , mediach cyfrowych lub Internecie i projektowaniu graficznym jest niezbędne, aby wylądować na jednej z tych dziedzin.

 • 10 Harvester

  Zbiór marihuany wiąże się z wieloma zadaniami, w tym hodowlą, przycinaniem i pakowaniem. Te prace na poziomie podstawowym są zwykle pracochłonne, ale zazwyczaj wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, chociaż jest zalecane.

  Jak zdobyć pracę marihuany

  Sprawdź te strony dla ofert pracy w branży marihuany:

  • 420Careers.com
  • Cannajobs.com
  • Ganjapreneur.com
  • Pani Mary Staffing
  • HempStaff

  Sugerowane dla Ciebie