Broń wojskowa używana w podstawowym treningu bojowym

cyberpioneer / Flickr

Nie byłoby to wojsko, gdyby nie było strzelania z broni. Członkowie otrzymają swoje pierwsze uderzenie podczas strzelania z rzeczywistej broni wojskowej podczas ostatnich kilku tygodni podstawowego szkolenia bojowego. Trening broni różni się znacznie pomiędzy podstawowymi programami szkoleniowymi różnych gałęzi. Bez wątpienia Marine Corp rekrutuje najwięcej rund podczas podstawowych programów treningowych. Za nimi podąża Armia , Siły Powietrzne , Marynarka Wojenna , a na końcu Straż Przybrzeżna .

Niezależnie od oddziału rekrut nie może ukończyć podstawowego szkolenia bojowego / obozu bojowego bez udowodnienia, że ​​potrafi poradzić sobie z bronią wojskową bez ostrzeliwania siebie, kolegów z klasy lub instruktorów.

Istnieje wiele rodzajów broni używanych w wojsku Stanów Zjednoczonych, ale w wojskowym podstawowym szkoleniu bojowym, rekrut jest wymagany tylko do nauki o kilku. Jeśli praca wojskowa wymaga wiedzy na temat dodatkowej broni i jak z niej korzystać, więcej szkoleń będzie się odbywać dodatkowo w szkole wojskowej.

Karabin szturmowy M-16A2

Karabin M-16A2 to standardowy karabin wojskowy używany do walki. Jest przenoszony przez prawie każdego członka wojska w strefie walki. Większość ludzi nazywa to po prostu "M-16". M-16 występuje w takiej czy innej formie od czasów wojny w Wietnamie (pierwsza wersja, M16A1, weszła do służby wojskowej w 1964 roku). Jego długowieczność jest wiarygodna ze względu na swoją przydatność jako broni ogólnej.

Przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych wojskowych karabinów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, chociaż rzecznicy M-4 Carbine mogą spierać się z tą oceną. Karabin jest lekki, prosty w obsłudze i zapewnia dużo ołowiu.

Karabin M16A2 5,56 mm to lekka, chłodzona powietrzem, napędzana gazem, napędzana magazynem, barku lub bioder broń przeznaczona do automatycznego strzelania (pociski 3-rundy) lub półautomatycznego ognia (pojedynczego strzału) za pomocą wybieraka dźwignia.

Broń ma w pełni regulowany celownik. Dolna część osłony spustu otwiera się, aby zapewnić dostęp do spustu podczas noszenia zimowych mitenek lub chemicznych środków ochrony. Górny zespół odbiornika / bębna ma w pełni regulowany tylny celownik i kompensator, który pomaga utrzymać wylot lufy podczas strzelania. Stalowa grupa śrub i przedłużenie lufy są zaprojektowane z blokującymi występami, które blokują grupę śrub do przedłużenia lufy, umożliwiając karabinowi posiadanie lekkiego aluminiowego odbiornika.

W podstawowym treningu bojowym rekruci z armii, lotnictwa i piechoty morskiej wystrzelą tę broń. W Navy Recruit Training wystrzelisz skomputeryzowany symulator karabinu M-16. Ten symulator prawie przypomina strzelanie z prawdziwej rzeczy (skomputeryzowany karabin nawet kopie i wydaje głośny dźwięk). Straż przybrzeżna jest jedyną gałęzią, która nie strzela karabinu M-16 podczas podstawowego szkolenia. Rekruci, którzy przechodzą szkolenie w klasie, otrzymują instrukcje, jak wystrzelić broń, a także praktyczne szkolenie na temat demontażu, czyszczenia i ponownego składania. Jeśli członek Straży Przybrzeżnej dostanie pracę, która wymaga od niej noszenia M-16, członek ten przejdzie dodatkowe szkolenie, w tym także odpalenie broni.

M-4 Carbine

Karabin szturmowy M-4 po raz pierwszy wszedł do służby wojskowej w 1997 roku. Karabin jest standardową bronią używaną przez niektóre jednostki armii, takie jak 82. Dywizja Powietrznodesantowa i specjalne jednostki operacyjne, takie jak Army Rangers . Ze skróconą lufą i składanym zapasem, M-4 idealnie nadaje się do celowania na zamkniętych ćwierćfinałach, gdzie wymagana jest lekka i szybka akcja. Wypalając standardową rundę 5,56 milimetra (taką samą jak M-16), broń waży zaledwie 5,6 funta. kiedy jest pusty. Zmieniony widok z tyłu pozwala lepiej kontrolować broń do maksymalnego zasięgu używanej amunicji. Dzięki PAQ-4 (celownik podczerwieni) zamontowanemu na przednim systemie szynowym, M-4 może być przystosowany do zwiększonej siły ognia.

Karabin M-4 może być również wyposażony w granatnik 40 mm M-203 . M-203 to lekki, kompaktowy, ładowany odbojnik, mechanizm pompujący, wyrzutnia pojedynczego strzału.

Wyrzutnia składa się z zestawu osłony dłoni i wzroku z regulowanym metalowym składanym zespołem ostrza krótkiego zasięgu oraz zespołu aluminiowego odbiornika, w którym znajduje się zatrzask bębna, ogranicznik lufy i mechanizm wyzwalający. Wyrzutnia może strzelać z amunicją 40mm o małej prędkości. Wyrzutnia ma również widok kwadrantu, który może być przymocowany do uchwytu M-4 i jest używany, gdy wymagana jest precyzja w maksymalnym skutecznym zasięgu broni.

Niektórzy rekruci z armii (zwykle ci w szkoleniu piechoty) będą mieli szansę unieść się i zakwalifikować za pomocą M-4, zamiast M-16. Wielu żołnierzy piechoty piechoty morskiej będzie przeszkolonych na M-4 podczas szkolenia piechoty piechoty morskiej po szkoleniu podstawowym.

Pistolet M-9

Czy wiesz, że w walce głównie funkcjonariusze noszą pistolety? Większość zarejestrowanych nie. Godnymi uwagi wyjątkami są policja wojskowa i siły specjalne. Pistolet M-9 jest główną bronią dla wszystkich służb wojskowych , z wyjątkiem Straży Przybrzeżnej . Wszedł do służby w 1985 roku (1990 dla armii). Przyjęcie pistoletu M-9 było wynikiem mandatu kongresowego, aby wyposażyć wszystkie amerykańskie służby w standardowy pistolet. M-9 spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące niezawodności funkcjonalnej, szybkości pierwszego strzału, szybkości ognia, szybkości przeładowywania, zasięgu, penetracji i dokładności do 50 metrów.

Elementy pistoletu są wymienne, dzięki czemu broń ta może być sklejona z części innych. Osoby biorące udział w podstawowym szkoleniu bojowym armii wystrzelą M-9 przed ukończeniem szkoły. Siły Powietrzne poprzednio miały osoby odpalające pistolet M-9 podczas podstawowego szkolenia; od tego czasu usunęli ten wymóg, ponieważ tylko kilku członków Sił Powietrznych jest wymaganych do noszenia pistoletu w walce. Pozostałe gałęzie nie strzelają z tej broni podczas treningu wstępnego.

Pistolet Sig Sauer P229 DAK

Podczas gdy inne gałęzie używają M-9 jako standardowego pistoletu, straż przybrzeżna należy do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego , a nie do Departamentu Obrony, i dlatego używają standardowej broni używanej przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pistolet S & W P229 DAK .40 jest standardową bronią dla Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego i Straż Przybrzeżną i jest kompaktowym pistoletem o podwójnym działaniu. Pistolet waży tylko 6,5 funta i strzela tylko podwójnie, co oznacza, że ​​jest to bezpieczna i niezawodna broń. Kluczową cechą tego pistoletu jest szybki i łatwy demontaż do czyszczenia. Wszystko, co musisz zrobić, to zablokować suwak i wyjąć magazynek. Model DAK obejmuje również zdolność podwójnego uderzenia.