Przygotowanie do podstawowego treningu sił powietrznych

Kwalifikacja strzelecka M-16

Okay, okej, nie możemy naprawdę nauczyć cię strzelania karabinem M-16 przez kurs lub artykuł online. Musisz poczekać na podstawowe szkolenie, aby zdobyć praktyczne doświadczenie.

Wszyscy w podstawowym szkoleniu sił powietrznych wystrzeliwują karabin M-16 na standardowym kursie ostrzału Sił Powietrznych. Poprzez "standaryzację" oznacza to, że kwalifikuje się jako zwykłe kwalifikacje Sił Powietrznych . Oznacza to, że (jeśli strzelasz wystarczająco dobrze), możesz kwalifikować się jako "ekspert" i otrzymać nagrodę Specjalistycznego Wstążki Sił Zbrojnych Sił Powietrznych.

W podstawowym treningu M-16 był początkowo jedyną bronią, do której zostałeś wyszkolony do strzelania. Od listopada 2008 r. Rekruci w podstawowym szkoleniu lotniczym byli również zobowiązani do strzelania do pistoletu M-9.

Dla około 80 procent z was, M-16 i M-9 będą jedyną bronią, jaką kiedykolwiek strzelicie podczas całej kariery lotniczej. Niektóre dziedziny kariery (takie jak Siły Zbrojne , Pararescue, Combat Controller ) również muszą się kwalifikować do innych broni, takich jak Karabin M-4, a nawet M-249 "Karabin maszynowy". Ci ludzie będą początkowo kwalifikować się tą bronią podczas treningu technicznego i okresowo przez całą swoją karierę.

Jak często musisz się kwalifikować z M-16, (i / lub M-9) po podstawowym szkoleniu, zależy przede wszystkim od twojej pracy, twojej jednostki przydziału i / lub statusu twojej dostępności wdrożenia. Dla większości z was będziecie strzelać do M-16 raz w roku. Osoby przypisane określonym rodzajom obowiązków związanych z rozmieszczeniem (takie jak opłaty za usługi kurierskie) będą również okresowo odnawiać kwalifikację za pomocą pistoletu M-9).

Program szkolenia w zakresie broni strzeleckiej Sił Powietrznych jest zarządzany przez Instrukcję Sił Powietrznych 36-2227, Tom 2, Szkolenia bojowe i programy szkoleniowe w zakresie utrzymania . Procedury szkoleniowe M-16 zawarte są w pierwszym rozdziale tej publikacji.

Jak powiedzieliśmy powyżej, nie ma sposobu, aby nauczyć cię obsługiwać i strzelać z karabinu M-16 przez Internet.

W rzeczywistości podczas AFBMT "spędzisz około sześć godzin w klasie, ucząc się, jak to zrobić, zanim zdążysz wystrzelić jedną rundę." Co możemy zrobić, to krótko opisać procedury zasięgu, aby wszystko było tylko trochę bardziej znajomy, kiedy masz szansę wziąć udział w tym szkoleniu.

Karabin M-16

Karabin M-16 jest magazynowany w magazynku (magazyn z pudełkiem, 30 sztuk amunicji 5,56 mm), sterowany gazem, chłodzony powietrzem pistolet na ramię. Jest zdolny do wystrzelenia albo półautomatycznych, albo automatycznych 3-rundowych błysków. Ma maksymalny efektywny zasięg 550 metrów. Beczka otoczona jest odpornym na ciepło, poliwęglanowym materiałem, który służy jako osłona dłoni i przedramienia. Kolba wykonana jest również z wytrzymałego poliwęglanu o wysokiej udarności. Broń waży 8,5 funta bez obciążenia; załadowany, waży 8,79 funta. Akcesoria, które można używać z bronią to dwójnóg, bagnet, granatnik M204 40 mm i urządzenia noktowizyjne.

Kurs kwalifikacji lotniczych

Podczas rzeczywistego ostrzału, wystrzelisz 80 pocisków w celu wielkości człowieka (tylko górna część ciała) w zakresie od 75 metrów do 300 metrów (pamiętaj, że "metr" jest odrobinę dłuższy niż metr - 1 metr = 1,094 jardy).

Zasięg w Lackland to "krótki" zasięg, więc faktycznie strzelasz tylko z odległości 25 jardów, jednak rozmiary docelowe są "skurczone", aby reprezentować odpowiednie rozmiary w określonych odległościach (75 metrów, 175 metrów i 300 metrów). Oto jak rozkładają się grupy zdjęć:

Faza I - Grupowanie bitewne i zerowanie

Podczas tej fazy "obserwujesz" karabin. Po każdej strzelonej grupie, ty (i instruktor) zbadasz cel. Instruktor udzieli ci porady (prawidłowego oddychania, szarpnięcia spustem), aby poprawić wszystko, co robisz źle. Dodatkowo instruktor podpowie Ci, jak dostosować celowniki, aby poprawić grupowanie.

Wszystkie ujęcia w Fazie I znajdują się w pozycji "podatne, obsługiwane". Oznacza to, że leżysz na ziemi, na brzuchu pod niewielkim kątem do celu, z karabinem wspartym na worku z piaskiem.

Cele dla tej fazy to wszystkie cele wielkości człowieka na 75 metrach.

Faza II - Praktyka

Podczas fazy treningu wystrzeliwujesz 24 rundy z 4 różnych pozycji. W grę wchodzi kilka zwrotów akcji - po pierwsze każda runda jest ustalana na czas, a podczas rundy będziesz musiał przeładować nowy magazyn. Trzymaj głowę i nie spiesz się, ponieważ masz dużo czasu, aby policzyć swoje strzały i nadal zmieniać magazyn i strzelać ponownie w wyznaczonym terminie. Podczas rundy treningowej strzelasz do celu wielkości człowieka na 175 metrów.

Faza III - Kwalifikacje

To jest faza, która naprawdę się liczy. Wystrzelisz w sumie 40 rund w celu wielkości człowieka na 300 metrów. Aby przejść kurs kwalifikacyjny , musisz trafić cel co najmniej 20 razy. Ci, którzy trafią cel co najmniej 35 razy, kwalifikują się do Wstążki eksperta od broni strzeleckiej.

Kilka wskazówek dotyczących ostrzału