W jaki sposób gablota pokazowa może pomóc Twojej karierze

Prezentacyjny koncert, czy tylko prezentacja, to wprowadzenie do widowni nowego aktu. Czasami jest to również okazja, by ustanowiony akt lub zespół zaprezentował nowy materiał.

Gabloty z pokazami (nazywane także koncertami z pokazami lub gablotami z muzyką ) czasami stanowią doskonałą okazję, aby uzyskać muzykę przed ludźmi, którzy mogą pomóc Ci awansować w branży. Ale nie zawsze są one wskazane.

Oto kilka szczegółów na temat występów z showcase i ich zastosowania w przemyśle muzycznym.

Kto korzysta z gablota Showcase?

Istnieje kilka różnych sposobów prezentacji gigu.

W niektórych przypadkach etykiety organizują gabloty w celu zwiększenia ich zaangażowania w prasę. Jeśli Twoja etykieta to oferuje, może to być obowiązkowe (lub prawie obowiązkowe), abyś mógł wziąć w nim udział. Jednak nie powinno to również kosztować niczego, co pozwoli Ci zaimponować prasie. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu prezentacje są w większości przypadków korzystne dla wytwórni i zespołów.

W innych przypadkach niepodpisane akty wyświetlają pokazy w nadziei, że zrobią wrażenie na kimś z branży na tyle, aby zawrzeć umowę. Te pokazy mogą być organizowane przez magazyny z branży muzycznej lub inne media, lub na konwencjach muzycznych, i mogą brać udział kontakty z branży muzycznej, które chciałbyś zaimponować.

Wizytówki mogą być przydatne dla wytwórni lub innych osób, które mają wystarczającą siłę przyciągania, aby przyciągnąć odpowiednich ludzi do muzyków.

Oczywiście, bycie wybranym do grania na jednym z pokazowych pokazów oznacza, że ​​ktoś myśli wystarczająco dużo o swoim zespole, aby postawić cię przed swoimi kontaktami branżowymi, i to dobrze ... tak długo, jak nie jesteś proszony o zapłacenie za szansa na grę.

Nigdy nie płać za showcase Gig

Jeśli masz możliwość zagrania koncertu w wersji demonstracyjnej w zamian za uiszczenie opłaty, uruchom w drugą stronę.

Szybki. Te placówki wykorzystują niepodpisanych muzyków i ich chęć awansu w branży muzycznej, obiecując im szansę przed innymi ważnymi ludźmi z branży, w zamian za pieniądze (w niektórych przypadkach dużo pieniędzy).

W rzeczywistości niektóre z tych prezentacji kosztują tysiące dolarów za minutę na scenie i nie ma absolutnie żadnej gwarancji, że każdy, kto może zrobić karierę muzyczną, będzie na widowni. Niestety, są szanse, że tak nie będzie. Tego typu bilety na showcase często przyciągają inne rodzaje lowlifów branżowych, które będą równie chętne do polowania na chętnych, niepodpisanych muzyków i organizatorów show-show.

Jeśli kusi Cię szansa na opłacenie wizytówki, odrób swoją pracę domową i dowiedz się, kto uczestniczył w poprzednich wydarzeniach i czy ktoś kiedykolwiek odniósł sukces w znalezieniu oferty na tym konkretnym wydarzeniu. Najbardziej wartościowe gabloty, takie jak gabloty na targach przemysłu muzycznego , nie obciążają muzyków za grę i będą szczerzy w kwestii tego, kogo oczekują.

Dolna linia

Prezentacje z branży muzycznej mogą pomóc w rozwijaniu kariery muzycznej. Ale uważaj na występy, które wymagają zapłaty, aby grać.