Nazwy agencji reklamowych przeszły transformację

Nazwy agencji reklamowych stają się bardziej twórcze

Twoja nazwa agencji jest nudna. Getty Images

Zaskakujące jest myślenie, że w branży, która produkuje swój chleb i masło z kreatywnością i oryginalnością, reklama jest domem dla jednych z najbardziej nudnych nazw agencji na świecie.

Można śmiało powiedzieć, że tylko kancelarie prawne rywalizują z tym zupełnie nie inspirującym podejściem do nazywania. Mówi się, że autopromocja jest jedną z najtrudniejszych rzeczy dla każdej agencji i dobrze się sprawdza, co wyraźnie potwierdzają wybadane i banalne wybory nazwisk.

Formuła, przynajmniej przez ostatnie 60-70 lat, wydaje się być: nazwisko założyciela 1 + nazwisko założyciela 2 = nazwa agencji. Zostało to zmodyfikowane, aby stać się listą partnerów pralni, gdy dołączają do firmy lub są promowani.

Najwięksi gracze mają najbardziej nudne imiona


Zobacz 25 najlepszych agencji reklamowych z całego świata w 2016 roku, wymienionych według przychodów. Są to duże agencje reklamowe z klientami z niebieskim chipem.

 1. Grupa WPP, Londyn
 2. Omnicom Group, NY City
 3. Publicis Groupe SA, Paryż
 4. Interpublic Group of Cos., NY City
 5. Dentsu, Tokio
 6. Accenture's Accenture Interactive, Nowy Jork
 7. PwC's PwC Digital Services, Nowy Jork
 8. IBM Corp. IBM iX, Armonk, New York
 9. Deloitte's Deloitte Digital, Nowy Jork
 10. Havas, Francja
 11. Hakuhodo DY Holdings Tokyo
 12. Alliance Data Systems Corp.'s Epsilon, Texas
 13. BlueFocus Communication Group, Pekin
 14. MDC Partners, Nowy Jork
 15. DJE Holdings, Chicago
 16. Acxiom Corp., Arkansas
 17. Cheil Worldwide, Korea Południowa
 18. Experian's Experian Marketing Services, Nowy Jork
 1. Partnerzy marketingowi Advantage Solutions Advantage, Kalifornia
 2. MC Group, Berlin
 3. Engine Group, Londyn
 4. Asatsu-DK, Tokio
 5. Freeman, Texas
 6. Acosta's Mosaic, Texas
 7. Aimia, Kanada

A oto lista innych agencji, które robią duże pieniądze, rok po roku:

Nadal obudzona? Gratulacje. Dla kogokolwiek innego niż udziałowców w tych firmach, nazwy są równie pamiętne i ekscytujące, jak zimna miska owsianki.

Z jednym wyjątkiem (grupa silników), to tylko lista nudnych akronimów, nudnych przyrostków i rażących prób podniesienia ego założycieli. Na przykład agencja kreatywna, jak na przykład Bartle Bogle Hegarty , może dziś nie za bardzo posuwać się do przodu z takim przeciętnym i niezapomnianym hasłem. W rzeczywistości dla agencji, która kiedyś miała "słowa są barierą dla komunikacji" jako wygaszacz ekranu, z pewnością umieściło ich wiele w nazwie firmy. Czy coś bardziej kreatywnego i krótszego nie byłoby lepsze? Coś, co zilustrowało kreatywny charakter agencji, która jest bardzo kreatywna.

Wydaje się jednak, że w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych agencje działały według standardowego podejścia "imiona nad drzwiami". Nawet najlepsze agencje, które kiedykolwiek wsparły branżę, w tym Doyle Dane Bernbach, Ogilvy & Mather i TBWA , wszystkie cierpiały z powodu "Chcę być sławny!" zespół.

Jest to klasyczny przykład ego, który zwiększa dobro. W każdej sytuacji, w której nazwy tworzą tytuł agencji lub firmy, nieuniknione jest, że ktoś odejdzie, a ktoś inny dołączy lub zostanie awansowany. To dlatego kończycie na absurdalnych nazwach agencji, takich jak AMVBBDO. Poważnie, to tylko zupa z inicjałami. Jeśli masz bardziej konceptualną nazwę, nie ma to znaczenia. A nowoczesne agencje wiedzą o tym aż za dobrze.

To było wtedy. To jest teraz ... Na szczęście.

Coraz więcej agencji zaczyna pracować nad bardziej kreatywnym sposobem myślenia.

Solidne, zapadające w pamięć i kreatywne nazwy agencji, które obecnie obejmują tę branżę to:

Różnica między tymi dwiema listami to noc i dzień. Podczas gdy jeden, pierwszy, wygląda bardziej na nudną fundraiser dla prawników, drugi jest ekscytującą kolekcją agencji, które tworzą historię wykraczającą poza nazwę.

Weź Blammo Worldwide jako doskonały przykład. Wyraźnie mają poczucie humoru, łatwą metodę, ale także odnoszą się do tego, że będą mieli wpływ. Wyobraź sobie, że zamiast tego poszli z nazwiskami czterech głównych graczy w agencji - McNab, Gee, Simon i Emslie.

Czy to nawet przyniosłoby drugie spojrzenie?

Być może w swoim czasie klienci chcieli poczuć strukturę i solidne podstawy swoich agencji reklamowych, więc "nazwa zupy" była dobrym wyborem, aby przyciągnąć klientów. Warto zauważyć, że jedną z najbardziej kreatywnych agencji, jakie kiedykolwiek istniały, Doyle Dane Bernbach, była "nazwa zupy".

Obecnie wydaje się, że nowe dzieciaki w tym bloku patrzą na sprawy nieco inaczej. Jasne, nie ma ich w pierwszej 25 i prawdopodobnie nigdy nie będą rozważać znacznych rozmiarów, historii i rachunków ich znacznie wyższych płatnych konkurentów. Ale dzięki takim agencjom, jak Matka i Taksówka, które robią duże fale, nie powinny być zaskoczone, gdy widzą siebie, jak depczą po piętach wielkich chłopców.

Dlatego w interesie utrzymania tej branży w świeżości i "udowodnienia jej, zamiast jej wypowiadania", jest wyzwaniem dla 24 z 25 najlepszych agencji - zmień się. To nie musi zająć dużo czasu, a nawet nic. Wybierz losowe słowo lub frazę; oto lista, która ci pomoże.

AFTERSHOCK, VOLCANO, BLITZ, WHALE, ALLIGATOR, PHANTOM, CHARADE, BLINKER, CYKL, STACJA, HACKSAW, DRONE, PRZYJAZD, ZŁOTA, JUGGLER, WTYCZKA, WKRĘTAK, JEROWY, WĘGIEL, LOTNISKO, CELLAR, NARZĘDZIE, KORONA, ZEBRA, GĄBKA, SODA, GRANICA, KREM, RZEKA, BOOKWORM, MINT, PORTER, CHERRY, FRICTION, HEAT, GRENADE i ATLAS.