Rok przerwy po ukończeniu szkoły średniej lub ukończeniu college'u

Kolejna opcja dla nowych szkół średnich i absolwentów szkół wyższych

W podejściu do ukończenia studiów i wielu studentów wciąż nie znalazło pracy i nie są zainteresowani od razu przejściem do szkoły, rozważali przerwę rok po ukończeniu szkoły.

Po co robić rok przerwy?

Wielu nowych absolwentów, zarówno w liceum, jak i college'u, odkrywa, że rok przerwy pozwala im rozwinąć skrzydła i dowiedzieć się, co tak naprawdę chcą zrobić ze swoją przyszłością i życiem.

W przeszłości uważano, że jedyną opcją jest zdobycie pracy lub przejście od razu do szkoły. Ale dzięki wielu dodatkowym opcjom i powolnej gospodarce, zdobycie Roku Gap po studiach może być bardzo opłacalnym doświadczeniem.

Ważne jest, aby nie wpadać w panikę

Ponieważ niektórzy uczniowie zbliżają się do ukończenia szkoły, zaczynają odczuwać lęk, ponieważ nie wiedzą, co chcą zrobić, a ich próby znalezienia pracy nie zakończyły się sukcesem. Chociaż może im się wydawać, że wszyscy inni mają pracę lub znają kierunek, w którym chcą pójść po college'u, prawdą jest, że wielu nowych absolwentów wciąż znajduje się w fazie eksploracji, jeśli chodzi o zaangażowanie w pełnoetatową karierę na przyszłość. .

Studenci, którzy jeszcze nie ujęli swoich planów po college'u, mogą zacząć odczuwać panikę. Wielu z nich uważało, że do czasu ukończenia college'u będą mieli jasne pojęcie o tym, co chcą zrobić po ukończeniu studiów.

Ich panika naprawdę pojawia się, gdy dowiadują się, że wielu z ich rówieśników dokładnie wie, co zrobią po ukończeniu studiów, co może sprawić, że niezdecydowany student poczuje się przytłoczony i jakby coś było nie tak, skoro jeszcze nie zbliżyli się do podjęcia decyzji zawodowej .

Lata przerwy mogą być właściwą decyzją dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, co chcą zrobić

Oczywiście są tacy rzadcy studenci, którzy już wiedzą, co chcą robić i wiedzą o tym od dość dawna.

Trudno zrozumieć, dlaczego niektórzy uczniowie są na tyle zdeterminowani i świadomi swoich przyszłych aspiracji, podczas gdy inni wciąż rozwiązują problemy przez cały okres studiów. Ważną rzeczą jest to, że wszyscy są inni i chociaż niektórzy mogą podejmować decyzje na wczesnym etapie, podczas gdy inni podejmują nieco więcej w procesie podejmowania decyzji , ostatecznie nie zastanawiają się nad rodzajem kariery zawodowej ani nad satysfakcją osiągnie postęp w ich przyszłej karierze.

Dla niektórych studentów rok przerwy to czas na odpoczynek i relaks. W końcu spędzanie ostatnich czterech lat na ukończeniu wymagających i rygorystycznych kursów na studiach; absolutnie potrzebują trochę czasu, aby zrobić sobie przerwę i nie martwić się o znalezienie pracy lub przystosowanie się do siły roboczej. Ci nowi absolwenci mogą podjąć decyzję o odbyciu podróży lub mogą po prostu wyjechać do domu i skorzystać z bezpłatnego miejsca do życia. Ponieważ każda osoba jest inna, nie ma właściwego sposobu, aby to zrobić; ale zaleca się, aby cokolwiek zdecydujesz się na to zrobić, nadal angażujesz się i robisz coś, co jeszcze bardziej rozwinie twoje umiejętności i pomoże ci zdobyć nową wiedzę.

Sposób, w jaki może być rok przerwy, może pomóc

Doświadczenie z okazji luki może naprawdę być czasem na lepsze poznanie siebie.

Próbowanie nowych rzeczy i poznawanie nowych ludzi może być pouczającym i pozytywnym doświadczeniem, w którym możesz również poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad swoimi osobistymi mocnymi stronami, zainteresowaniami i umiejętnościami, które mogą doprowadzić cię do pierwszej pełnoetatowej pracy. Ukończenie stażu, wolontariatu lub pracy za granicą może być okazją do zdobycia wiedzy na temat zwyczajów i stylu życia ludzi z innych krajów. Na tym globalnym rynku wiele firm woli kandydatów, którzy spędzili trochę czasu za granicą. Życie i praca z osobami z całego świata może być bardzo pomocna podczas pracy z różnorodną grupą ludzi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji.

Dla osób niezdolnych do pracy na część etatu lub na pełen etat, wolontariat jest świetnym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy jesteś wolontariuszem w Stanach Zjednoczonych czy za granicą, wolontariat pomaga rozwinąć przywództwo, pracę zespołową i umiejętność skutecznej pracy z różnymi grupami ludzi.

Rozwijanie lub ulepszanie tych cennych umiejętności, które można przekazywać, będzie postrzegane jako pozytywne dla większości pracodawców. W porównaniu do kogoś, kto decyduje się na rok wolny, nowy absolwent, który najlepiej wykorzysta swoje doświadczenie w GAP, będzie postrzegany jako bardziej zmotywowany i zaradny, jak również pozytywny dodatek do każdego pracodawcy, który może podjąć decyzję o ich zatrudnieniu .

Aby uzyskać więcej informacji, koniecznie sprawdź 50 pomysłów Inspirujących rok przerwy dla uczniów szkół średnich.