Top 5 strategii na znalezienie stażu podczas ferii zimowych

Jak znaleźć staż podczas ferii zimowych?

Przerwa zimowa to czas, który studenci uczelni oczekują tak wcześnie, jak ich pierwszy tydzień w kampusie. Gdy harmonogramy zajęć i zobowiązania stają się zajęte, a uczniowie zaczynają czuć się trochę (lub dużo) przytłoczeni, słychać mały głos, który może pojawić się w ich głowie, który mówi: " Nie mogę czekać do przerwy zimowej, kiedy mogę spać i nie musi być odpowiedzialny przed nikim ".

Podczas gdy studenci w tym momencie naprawdę wierzą temu małemu głosowi w głowę, wielu uczniów również stwierdza, że ​​szybko się regenerują i zaczynają kwestionować, co zamierzają zrobić przez następne trzy lub cztery tygodnie, kiedy są w domu ze studiów.

Jeśli nie poczynili żadnych planów, mogą się znudzić i zacząć szukać sposobów, które najlepiej będą zajmować ich czas. To dlatego planowanie na początku i szukanie stażu lub doświadczenia wolontariuszy podczas semestru zimowego na ferie zimowe, ma sens dla wielu studentów. Cienie pracujące to także świetny sposób na uzyskanie ekspozycji i nawiązania połączenia przez jeden lub więcej dni podczas ferii zimowych.

Zdobycie odpowiedniego doświadczenia zawodowego podczas ferii zimowych może być nieocenione dla studenta, który ma nadzieję, że uda mu się włamać do określonej dziedziny kariery lub branży. Każdego roku mam wielu studentów pytających o możliwości odbycia stażu w okresie ferii zimowych. Chcą wiedzieć, jak je znaleźć i jak najlepiej sprzedają swoje umiejętności pracodawcom w tak krótkim czasie.

Zimowe badania

Podczas badania staży na wyjazdy zimowe prawdopodobnie okaże się, że bardzo niewiele pojawia się w Internecie.

Z wielu powodów wielu pracodawców nawet nie myśli o zatrudnianiu studentów w tym okresie roku. Dla jednego, znacznie mniej studentów poszukuje staży w tym krótkim okresie czasu. Ponadto wielu pracodawców uważa, że ​​w ciągu tych trzech do czterech tygodni nie można wiele osiągnąć, aby uczynić go opłacalnym dla pracodawcy lub studenta.

Tak więc, podczas gdy pracodawcy mogą być zajęci wakacyjnymi przerwami w pracy lub raportami z końca roku, studenci spędzają czas śpiąc i doganiając przyjaciół i rodzinę lub oglądając telewizyjne maratony, aby złapać się na swoich ulubionych programach. Chociaż studenci przewidują przerwę zimową na długo przed tym wydarzeniem, wielu z nich mówi mi, że po pierwszych dwóch tygodniach są gotowi wrócić do college'u. Dlaczego więc nie wykorzystać tego czasu, aby zdobyć cenną wiedzę i umiejętności w dziedzinie zainteresowań i jako sposób na nawiązanie ważnych kontaktów w ramach organizacji w celu uzyskania referencji na przyszłość lub pomoc w wylądowaniu na przyszłym stażu lub pracy?

W przeszłości mogło ci się okazać, że konkurencja jest naprawdę trudna, jeśli chcesz wylądować na stażu w twoim polu zainteresowania. Tysiące studentów rywalizują ciężko o jedne z najbardziej prestiżowych, konkurencyjnych staży w kraju. Nawet w mniejszych społecznościach jest wielu studentów, którzy szukają pracy letniej w swoim rodzinnym mieście lub społeczności lokalnej. Szukając stażu na wyjazdy zimowe, wyzwanie polega bardziej na łączeniu się z pracodawcami i sprawianiu, by postrzegali swoje usługi jako wartościowe dla nich o tej porze roku.

Zacząć wcześnie

Będziesz chciał wcześnie rozpocząć wyszukiwanie.

Kontakt z pracodawcą w drugim tygodniu grudnia i pytanie o staż w przerwie zimowej, po prostu nie zadziała. Rozpocznij wyszukiwanie i rozpocznij kontaktowanie się z pracodawcami w październiku lub na początku listopada semestru zimowego na staż w przerwie zimowej.

Networking

Networking to najlepsza strategia poszukiwania pracy, która sprawdza się również w przypadku staży. Możesz zacząć od kontaktu z osobami z Twojej osobistej sieci - rodziną, przyjaciółmi, wykładowcami, poprzednimi pracodawcami itd., A następnie przejść do bardziej formalnej sieci absolwentów i / lub rodziców zapewnianej przez twoją uczelnię lub poprzez serwisy społecznościowe takie jak LinkedIn . Poinformowanie ludzi o Twoich zainteresowaniach i Twoich umiejętnościach sprawi, że będziesz na ekranie swojego radaru, kiedy myślisz o tym, w jaki sposób możesz być pomocny podczas tego bardzo męczącego lub upadającego czasu w roku.

Dotychczasowi pracodawcy są kolejnym źródłem potencjalnych krótkoterminowych staży i sposobem na pozostawanie w kontakcie z dotychczasowymi kontaktami, które zrobiliście. Przeprowadzenie stażu podczas ferii zimowych pomoże również w utrzymaniu bliskich potrzeb przyszłych pracodawców na nadchodzące staże i miejsca pracy.

Poszukiwania

Chociaż możesz znaleźć garstkę lub organizacje oferujące staże w okresie ferii zimowych, najprawdopodobniej będziesz musiał dokonać własnych doświadczeń poprzez networking lub poszukiwania z osobami aktualnie pracującymi w tej dziedzinie. Identyfikacja miejsc, w których chciałbyś pracować, jest pierwszym krokiem, a następnie wysłanie e-maila i skontaktowanie się z firmą i poinformowanie ich o tym, że jesteś studentem college'u zainteresowanym znalezieniem pracy podczas ferii zimowych.

Sprzedawanie siebie

Ponieważ większość pracodawców nie myśli o zatrudnianiu studentów w college'u o tej porze roku, musisz przekonać ich o tym, w jaki sposób staniesz się atutem swojej organizacji, nawet jeśli będzie to tylko krótki okres zimowej przerwy. Zawsze skupiaj się na potrzebach pracodawcy i upewnij się, że wykonujesz badania w firmie, dzięki czemu możesz zaoferować sposoby, dzięki którym możesz im pomóc w tym krótkim okresie czasu. Jako student college'u masz wiele umiejętności, których może brakować niektórym z pełnoetatowych pracowników, szczególnie jeśli chodzi o technologię lub korzystanie z mediów społecznościowych w celu zwiększenia swojej obecności online.

Zgłaszanie się na ochotnika

Wolontariat jest kolejnym sposobem na wypełnienie Twojego czasu przydatnymi działaniami, które sprawią, że poczujesz się dobrze, jednocześnie czerpiąc korzyści z innych. Wolontariat to kolejne wspaniałe doświadczenie, które możesz znaleźć w swoim CV . Rozmawiając z pracodawcami o potencjalnych kandydatach na staże lub pracę, wielu z nich twierdzi, że wcześniejsze doświadczenie w pracy z wolontariuszami lub studiowanie / interakcja / praca za granicą są rzeczami, które uznają za korzystne przy zatrudnianiu studentów na studia.

Tak więc, jeśli chcesz zrobić coś sensownego w okresie ferii zimowych, strategie te mogą być pomocne, ponieważ prawdopodobnie nie znajdziesz wielu możliwości wymienionych online. Przygotowując się krótkim " przemówieniem na temat windy ", aby przedstawić się pracodawcom, chcesz mieć gotowy scenariusz na temat sposobów wpłynięcia na organizację w tak krótkim czasie.