Jak napisać świetny staż lub CV pracy

Dla wielu studentów pisanie CV jest czymś, o czym odkładają, ponieważ nie wiedzą dokładnie, od czego zacząć. Uczniowie męczą się nad rozpoczynaniem życiorysu tylko po to, aby później zdać sobie sprawę, że kiedy już się zaczęli, nie było tak strasznie, jak im się wydawało.

Dla początkujących i studentów drugiego roku często chodzi o to, że nie mają nic do wznowienia. W przypadku seniorów często czują, że pracodawcy nie traktują poważnie swoich naukowców i staży.

Nie wiedzą, jak wykorzystać swoje doświadczenia, aby pokazać pracodawcom, że posiadają umiejętności i osiągnięcia, których poszukują pracodawcy w kandydatach na poziomie podstawowym.

Pisanie CV może być przytłaczające. Ponieważ większość pracodawców przegląda życiorys w czasie krótszym niż 10 sekund, konieczne jest, aby kandydaci natychmiast zwrócili uwagę recenzenta, aby zostali włączeni jako jeden z niewielu kandydatów wybranych na rozmowę kwalifikacyjną. Łączenie skutecznego CV jest czymś więcej niż tylko właściwym doświadczeniem na papierze; chodzi również o wypełnienie luki między naukowcami a światem rzeczywistym, pokazując pracodawcy, że masz to, czego potrzeba, i że jesteś idealną osobą do tej pracy.

Uruchom Resume Strong

Pamiętaj o umieszczeniu wszystkich danych osobowych na górze. Możesz umieścić swoje imię w większej czcionce, aby wyróżnić się i zostać zauważonym.

Celuj w swoje CV

Życiorysy koncentrujące się na kwalifikacjach stażu będą rozpatrywane i rozpatrywane w większym stopniu niż życiorysy, które można wykorzystać do zastosowania na dowolnym stanowisku.

Kluczem jest pokazanie wiedzy na temat branży i tego, czego szuka pracodawca, aby zaprezentować swoje umiejętności i osiągnięcia, które dobrze pasują do pracodawcy i branży.

Ważne jest, aby w swoim CV wznowić sekcję "Właściwe działanie". Odpowiednie doświadczenie może się różnić, więc należy przejrzeć kwalifikacje dotyczące staży, aby uwzględnić wszystkie wykonane przez siebie czynności - zajęcia, oferty pracy, staże, doświadczenia wolontariuszy , projekty usług społecznościowych, które mogą być istotne dla danej pracy.

Użyj zwięzłego języka w swoim CV

Bądź konkretny w opisywaniu swoich doświadczeń. Unikaj stereotypów takich jak "obowiązki lub obowiązki" w CV i dotrzyj do celu, określając swoje doświadczenia w zwięzły sposób. Rozpocznij każdą frazę od czasownika działania (wspomaganego, wykonywanego, stworzonego) i unikaj używania zaimków osobowych (ja, ja, ty, oni, ich) oraz artykułów (a, an, the).

Sprawdź swoje CV

Nie można wystarczająco podkreślić wagi posiadania dokumentu wolnego od błędów ortograficznych i gramatycznych. Życiorys to jeden z najważniejszych dokumentów, które napiszesz i nie wykazujący wysokiego poziomu dbałości o szczegóły; możesz stracić szansę na zdobycie pracy, nie skupiając się na tworzeniu idealnego dokumentu. Pisanie CV jest w pewnym momencie, że perfekcjonizm jest niezbędny. Poproszenie innych, w tym profesjonalistów i doradców zawodowych , o sprawdzenie CV przed wysłaniem go jest doskonałym pomysłem, jeśli naprawdę chcesz dostać staż. Przy tak wielu wznowieniach do recenzji, jedna pisownia lub błąd gramatyczny w twoim CV mogą szybko wysłać twój dokument do kosza. Istnieje wiele branż, w których dbałość o szczegóły ma kluczowe znaczenie, a widząc błąd w życiorysie, pracodawca dwa razy pomyśli o zatrudnieniu tego konkretnego kandydata.

Utrzymuj swoją uczciwość i uczciwość

Rozpoczęcie kariery poprzez skupienie się na uczciwości i uczciwości przyniesie Ci długą drogę w przyszłości. Jeśli odczuwasz potrzebę wymyślenia swoich przeszłych doświadczeń, te "małe kłamstwa" zazwyczaj doganiają cię i powodują, że pracodawca wątpi w Twoją wiarygodność w siłę roboczą i jako pracownik o wysokiej uczciwości.

Podkreśl swoje osobiste i zawodowe cele i cele

Skupiając swoje CV na wizji przyszłości, pomoże to pracodawcy w podjęciu decyzji, czy ta pozycja lub branża jest właściwym wyborem zarówno dla Ciebie, jak i dla firmy. W każdym razie posiadanie stażu sprawi, że twoje doświadczenie będzie bogatsze i bardziej znaczące.

Określ swoje sukcesy i osiągnięcia

Pracodawcy uwielbiają widzieć liczby, które są uważane za żywe wskaźniki sukcesu. Na przykład "zwiększona sprzedaż w ciągu ostatniego roku o 30%" daje pracodawcom o wiele dokładniejsze wskazanie twoich umiejętności, niż gdybyś napisał "sprzedał 100 klimatyzatorów w lipcu i sierpniu".

Ważne jest, aby ilościowo określić swoje osiągnięcia, używając kwot dolara, procentów i rocznych celów, aby uczynić te doświadczenia bardziej przejrzystymi.

Uwzględnij swoją edukację

Jako student lub nowy absolwent, włącz swoją edukację natychmiast po nagłówku w swoim CV. Ponieważ poświęcasz swój czas na zdobycie dyplomu, chcesz to podkreślić, włączając go na samym początku CV. Po kilku latach pracy, przeniesiesz sekcję Edukacja na dół swojego CV. Ważne jest, aby podać nazwę i lokalizację uczelni, w której uczestniczyłeś, wraz ze stopniem, średnią / średnią, średnią ocen, wyróżnień i nagród oraz wszystko inne, co wskazywałoby na twoje oddanie i osiągnięcia w trakcie studiów.

W tym Referencje i Portfolio Profesjonalne

Często referencje nie są składane, dopóki pracodawca ich o nie nie poprosi. Niedawno słyszałem od wielu pracodawców, którzy wolą, aby referencje i portfele (jeśli dotyczyły) zostały złożone wraz z CV. Kiedy pytasz o referencje , pamiętaj, aby zapytać tę osobę, czy czuje, że zna cię wystarczająco dobrze, aby zapewnić doskonałe referencje. Możesz utworzyć drugą stronę, która zostanie dołączona do Twojego CV zawierającego listę nazwisk, tytułów, organizacji, telefonu i adresu e-mail. Pamiętaj, aby poprosić o pozwolenie przed przesłaniem nazw jakichkolwiek referencji.

Upewnij się, że Twoje CV wygląda profesjonalnie

Umieszczenie zbyt mało lub zbyt wiele na CV nie jest dobrym pomysłem. Jeśli Twoje CV wygląda zbyt rzadko, spróbuj dodać zajęcia, zgłosić się na ochotnika, wziąć udział w zajęciach szkolnych i skorzystać ze specjalistycznych umiejętności, takich jak łatwość obsługi komputera lub język obcy. Jako student college'u najlepiej jest także, jeśli to możliwe, przechowywać swoje CV na jednej stronie . Jednym z wyzwań podczas pisania dobrego CV jest uporządkowanie go tak, aby zawierał najważniejsze informacje o Twoich doświadczeniach, które są najważniejsze dla pracodawcy.