Umiejętności życiowe będą potrzebne w miejscu pracy

9 rzeczy, które musisz nauczyć się robić przed ukończeniem szkoły

Będąc jeszcze studentem, pamiętaj, aby nauczyć się tych 9 umiejętności życiowych, których będziesz potrzebować w przyszłości w miejscu pracy. Bez względu na wybraną przez siebie karierę , są one niezbędne do osiągnięcia sukcesu i nie ma lepszego miejsca na ich zdobycie niż w szkole średniej lub na studiach. Te umiejętności nie będą częścią żadnego formalnego programu nauczania, ale istnieje wiele możliwości ich zdobycia. Upewnij się, że tak.

Naucz się być niezależnym

Kiedy jesteś studentem, bardzo łatwo możesz polegać na rodzicach, aby poruszać się po wzburzonych wodach w twoim imieniu.

Wielu rodziców chce to zrobić, nawet jeśli ich dzieci są już dorosłe i mieszkają z dala od domu. Nie pozwól im. Mówimy o złych stopniach lub problemach z współlokatorami, a nie o sytuacjach zagrażających życiu. Dowiedz się, jakie kanały musisz przejść, aby rozwiązać problem, wymyślić plan i iść do przodu.

Dlaczego warto to robić? Kiedy pracujesz, będziesz musiał się bronić. Jeśli nauczysz się jak to zrobić wcześnie, będziesz zawodowcem zanim zaczniesz swoją pierwszą pracę .

Naucz się pytać o radę

Bycie samodzielnym nie oznacza, że ​​nie możesz poprosić o poradę swoich nauczycieli i rodziców. Jako niezależna osoba możesz ocenić wskazówki dla wszystkich, a następnie zdecydować, czy chcesz z nich korzystać.

Dlaczego warto to robić? Nauczenie się, jak poprosić rodziców i nauczycieli o wkład, pozwoli przyzwyczaić się do zapytania mentorów o poradę po pracy. Podobnie jak w przypadku twoich rodziców i nauczycieli, od ciebie zależy, czy ocenisz i zdecydujesz, czy ją wziąć.

Naucz się przyjmować opinie

Od czasu do czasu twoi nauczyciele mogą krytykować twoją wydajność. Prawdopodobnie ci się to nie spodoba, ale powinieneś użyć tej opinii, by poprawić swoją wydajność. Zasadniczo ma ci pomóc, a nie zniechęcić.

Dlaczego warto to robić? Nauczenie się, jak przyjmować opinie, a nawet krytykę, może pomóc ci przejść przez kiepską ocenę wydajności, jeśli kiedykolwiek dostaniesz od swojego szefa.

On lub ona może nie mieć tak dobrego znaczenia jak twoi nauczyciele, ale nadal możesz używać krytyki, aby wprowadzić zmiany w sposobie wykonywania pracy.

Dowiedz się, jak się przygotować

W liceum lub na studiach, weź się w nawyk ciągłego przyjścia na zajęcia. Jeśli masz zadanie czytania, pokaż je po ukończeniu. Jeśli twój profesor chce zobaczyć szkic papieru, przynieś go ze sobą.

Dlaczego warto to robić? Powinieneś zawsze być przygotowany do wykonywania swojej pracy. Twój szef i współpracownicy docenią twoją staranność.

Naucz się mówić "nie" zabawie

Kuszące może być udanie się na dobrą imprezę, nawet jeśli jest to noc przed poranną lekcją. Możesz myśleć, że bycie zmęczonym - lub kacem - nie ma znaczenia, ale przeszkodzi to twojemu występowi. Czasami trzeba odrzucić zaproszenie, nawet jeśli wygląda na to, że jest dużo zabawy.

Dlaczego warto to robić? Chociaż możesz być w stanie ukryć się w tylnej części sali lekcyjnej, jeśli czujesz się nieswojo, nie będziesz mógł tego zrobić w pracy. Nie tylko będziesz oczekiwał, że będziesz obecny, ale także będziesz musiał wykonywać, niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zmęczony.

Naucz się być asertywnym

Kiedy dostaniesz ocenę, o której myślisz, że jest niesprawiedliwa, porozmawiaj ze swoim profesorem lub nauczycielem. Wyjaśnij problem i poproś go o potwierdzenie.

Może to nie zawsze działać, a kiedy nie, powinieneś być gotowy, aby zaakceptować porażkę. Jeśli jesteś pewien, że twój nauczyciel lub profesor jest niesprawiedliwy, zanieś skargę za pośrednictwem właściwych kanałów, aby go rozwiązać.

Dlaczego warto to robić? W pewnym momencie możesz poprosić swojego szefa o podwyżkę lub awans. Jeśli tego nie zrobisz, możesz go nie zdobyć. Będziesz musiał sam się odezwać, inaczej nie dostaniesz tego, na co zasługujesz.

Naucz się prosić o pomoc

Jeśli masz problemy z wypełnieniem zadania, poproś o pomoc profesora lub nauczyciela. Skorzystaj z pomocy nauczycieli i rówieśników, jeśli jest ona dostępna. Weź udział w dodatkowych sesjach pomocy i zadawaj pytania na zajęciach.

Dlaczego warto to robić? Podczas gdy korepetycje i dodatkowe sesje pomocy nie istnieją w miejscu pracy, zawsze możesz poprosić swoich kolegów lub szefa o pomoc, jeśli nie rozumiesz zadania.

Lepiej to zrobić niż popełniać błędy, które mogą opóźnić ukończenie projektu lub mogą być kosztowne.

Naucz się rozwiązywać problemy i krytycznie myśleć

Zamiast czekać, aż ktoś inny rozwiąże problem, wymyśl sposób, aby zrobić to sam. Wzmocni twoje umiejętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia . Najpierw zidentyfikuj problem, a następnie przeprowadź burzę mózgów na podstawie możliwych rozwiązań, a następnie dokonaj ich oceny, aby wybrać najlepszy. Im więcej ćwiczysz, tym lepiej.

Dlaczego warto to robić? Większość pracodawców docenia te umiejętności i, ogólnie biorąc, trudno się z nimi obejść bez nich.

Naucz się zarządzać swoim czasem

Będziesz miał dużo pracy do zrobienia w szkole średniej, a nawet więcej w college'u. Projekty i zadania muszą zostać oddane na czas, a nauczyciel może odjąć punkty od twojej oceny. Dlaczego warto zacząć od niższej oceny za taką samą ilość pracy? I nauczysz się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, że wkuwanie do egzaminu jest mniej skuteczne niż przygotowanie do niego z dużym wyprzedzeniem. Jeśli masz problemy z zarządzaniem czasem lub jeśli zwlekasz , będziesz musiał wprowadzić pewne ulepszenia.

Dlaczego powinieneś to zrobić? Realizacja projektów w odpowiednim czasie, nie tylko zaimponuje Twojemu szefowi, ale także zmniejszy Twój poziom stresu. Pośpiech, aby ukończyć projekt, by dotrzymać terminu, może być bardzo stresujący. Jeśli tego nie zrobisz, możesz stracić pracę.