Elektroniczny test przetwarzania danych

Test Elektronicznego Przetwarzania Danych (EDPT) cieszy się reputacją jednego z najtrudniejszych testów, jakie można wykonać w Wojskowym Obszarze Przetwarzania Wejściowego (MEPS).

EDPT jest używany tylko przez dwie służby wojskowe : Siłę Powietrzną i Korpus Piechoty Morskiej. Test służy do oceny podstawowej umiejętności uczenia się pracy wojskowej, która obejmuje programowanie komputera lub pracę z elektronicznym sprzętem do przetwarzania danych.

Informacje o EDPT są zaskakująco trudne do zdobycia. W przeciwieństwie do Aptitude Arped Forces (ARVAB) i Defense Language Aptitude Test (DLAB), trudno jest znaleźć ludzi z wystarczającą pamięcią, co działo się podczas testu, aby zapewnić dobry przegląd procedur testowych.

Test jest zasadniczo zaprojektowany do testowania koncepcji "logiki" z braku lepszego terminu. Test zawiera 128 pytań w czterech różnych obszarach:

Zmień porównania w elektronicznym teście umiejętności

Jest to podobne do części ASVAB do montażu obiektów, ale jest o wiele trudniejsze.

W tej części testu wyświetlane są trzy geometryczne kształty. Następnie musisz wybrać czwarty kształt z listy możliwości odpowiadającej trzeciemu kształtowi w taki sam sposób, w jaki drugi kształt odpowiada pierwszemu kształtowi.

Logika liczbowa

Ta część testu mierzy zdolność do dekodowania ciągłych wzorców liczb.

Na przykład można wyświetlić następującą serię liczb: 1, 3, 5, 7 i zapytać, jaka jest następna liczba (wybór wielokrotny z pięcioma możliwymi odpowiedziami). W tym przypadku, oczywiście, następny numer to 9, ponieważ seria pokazywała listę wszystkich liczb nieparzystych. Oczywiście, nie oczekuj, że seria numerów wyświetlana w EDPT będzie tak prosta!

Problemy algebry / matematyki

Ta część testów prosi o rozwiązanie różnych równań algebry i problemów ze słowem, które wymagają rozwiązania algebry. Problemy są tutaj znacznie bardziej zaawansowane niż podstawowe pytania algebry zadawane przez ASVAB. Chociaż faktyczna matematyka nie jest wcale taka trudna, ustawienie problemu i znalezienie logicznego rozwiązania, na podstawie bardzo niewielkiej ilości informacji, które otrzymujesz, może być czasochłonne. Dlatego osoby biorące udział w teście czasami spędzają zbyt dużo czasu na tej części testu, kosztem innych, łatwiejszych części testu.

Analogie

Oto przykładowa analogia: "Kopyto jest dla konia tak jak Paw jest (puste)" z czterema możliwymi odpowiedziami (przykład: pies, ośmiornica, zebra, aligator).

Wnioskodawcy mają 90 minut na zaliczenie testu. Jednak nie zdziw się, jeśli nie wypełnisz wszystkich 117 pytań w danym okresie. Większość ludzi tego nie robi i nie musisz wypełniać wszystkich pytań, aby uzyskać wynik kwalifikacyjny. Większość zadań związanych z przetwarzaniem danych i komputerowych korpusów piechoty morskiej i sił powietrznych wymaga tylko 71 punktów ( siły powietrzne ) i 50 ( piechota morska ).

Jak oceniany jest EDPT?

Ponieważ błędne odpowiedzi nie są liczone przeciwko tobie, mądrze jest w tym teście pominąć, aby odpowiedzieć na łatwiejsze pytania, a następnie wrócić do trudnych pytań.

W ten sposób nie umknie ci żadna kwestia, aby nie dostać się do jednego z łatwych pytań, na które można odpowiedzieć szybko.

Czy możesz ponownie wykorzystać EDPT?

Po pobraniu EDPT nie można ponownie testować przez okres sześciu miesięcy. Dowódcy MEPS mogą zezwolić na natychmiastowy ponowny test, gdy oryginalne testy zostały przeprowadzone w niekorzystnych warunkach (tj. Nieuzasadnione zakłócenia). Nie obejmuje to chorób, które istniały przed sesją testową, ponieważ zgłaszający został poinformowany o nieprzyjmowaniu testu, jeśli jest chory.

Przygotowanie do EDPT

Brak dostępnych poradników do badania EDPT. Prawdopodobnie nigdy nie będzie, ponieważ stosunkowo niewiele osób jest wymaganych do podjęcia tego testu (tylko kilka sił powietrznych i korpusów piechoty morskiej rekrutuje, którzy ubiegają się o kilka bardzo konkretnych prac). Najlepszą radą do przygotowania się do tego testu jest ćwiczenie umiejętności matematycznych i algebry.

Ponieważ ten test jest uważany przez wielu za najtrudniejszy test umiejętności podany w MEPS, więc będziesz potrzebował dobrego snu przed testem.