List Zaleceń Przykłady i wskazówki

Wskazówki i próbki dotyczące uzyskiwania i dawania zaleceń

Czy chcesz napisać lub poprosić o list polecający ? Oto przykłady różnych rodzajów listów rekomendacji, w tym listy do zatrudnienia, listy polecające akademickie oraz litery charakterystyczne i osobiste, wraz z poradami i poradami dotyczącymi pisania.

Bez względu na to, czy piszesz, czy prosisz o list polecający, doświadczenie może być trudne. Ważne jest, aby wytypować najlepsze referencje, aby potwierdzić swoje kwalifikacje, i wydać zalecenie, które pomoże kandydatowi zostać zatrudnionym. Skorzystaj z tych wskazówek i przykładów, aby poprowadzić Cię przez proces zdobywania referencji.

 • 01 Jak poprosić o rekomendację

  Czy potrzebujesz rekomendacji do pracy lub szkoły? W liście polecającym ktoś, kto zna ciebie (osobiście lub zawodowo), mówi o twoich pozytywnych cechach. Oto informacje o tym, kto i jak poprosić o referencję, z przykładami wiadomości e-mail i listów do napisania własnej prośby.
 • 02 Jak napisać list polecający

  Czy zostałeś poproszony o napisanie listu polecającego? Niektórzy pracodawcy proszą o listy referencyjne od kandydatów do pracy. Oto informacje potrzebne do napisania skutecznego listu, co należy uwzględnić w każdej sekcji listu, jak sformatować list polecający i jak najlepiej go przesłać, przesłać lub wysłać e-mailem.
 • 03 Jak napisać list polecający dla współpracownika lub przyjaciela

  Czy musisz napisać list polecający dla jednego ze swoich współpracowników? Oto, co należy dołączyć do listu, o co poprosić swojego kolegę, aby dać mu najlepszą rekomendację, oraz przykładowy list do przejrzenia, aby uzyskać pomysły na własny list referencyjny. Jeśli piszesz osobisty list referencyjny, zapoznaj się z tymi wytycznymi, aby polecić przyjaciela .
 • 04 Przykłady rekomendacji List i e-mail

  Przeglądanie przykładów może ułatwić pisanie własnych listów referencyjnych. Zapoznaj się z przykładowymi literami referencyjnymi i rekomendacjami , przykładami liter do odwołań do znaków, szablonem listu referencyjnego , listami z prośbą o referencję i poradą dotyczącą tego, co dodać do listu polecającego.
 • 05 Przegląd akademickich list zaleceń

  Zalecenia od nauczycieli mogą być stosowane podczas ubiegania się o pracę i staże. Zalecenia akademickie są również uwzględniane w aplikacjach szkół wyższych i dla absolwentów szkół wyższych. Przejrzyj przykłady listów rekomendacji akademickich, w tym listy rekomendacji uczelni, listy dla studentów, listy nauczycieli, listy nauczycieli i inne listy polecające.

  Jeśli potrzebujesz referencji od nauczyciela lub profesora, oto jak poprosić o list polecający od nauczyciela.

 • 06 Charakter przeglądu / osobiste listy próbek zaleceń

  Szukasz swojej pierwszej pracy? Martwisz się o referencje, które może Ci podać twój pracodawca? Czy przez jakiś czas byłeś poza zasięgiem siły roboczej? Rozważ skorzystanie z odniesienia do znaków ( odniesienia osobiste) jako alternatywy dla listów referencyjnych dotyczących zatrudnienia lub alternatywnie. Sąsiedzi i znajomi mogą chcieć napisać dla ciebie referencję. Znajomi biznesowi, doradcy akademiccy, klienci i sprzedawcy mogą uzyskać dobre referencje.
 • 07 Przegląd Rekomendacje e-mailowe

  Referencje można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także w formalnym piśmie. Oto przykładowy list referencyjny, który pokazuje, jak pisać, formatować i wysyłać list z rekomendacjami wysłanymi pocztą e-mail.
 • 08 Przegląd Zalecenia dotyczące listu motywacyjnego zatrudnienia

  Te listy rekomendacji zatrudnienia zawierają listy pracownicze, listy od przełożonych, listy rekomendacyjne do awansu, listy od poprzednich pracodawców, osobiste listy polecające i inne listy rekomendacyjne dotyczące zatrudnienia
 • 09 Recenzja List polecający dla studentów Przykłady

  Przejrzyj przykładowe listy polecające dla uczniów, w tym listy referencyjne , referencje akademickie, odniesienia osobiste, listy z prośbą o referencje i listy referencji.
 • 10 Uzyskaj rekomendacje od LinkedIn

  Potencjalnemu pracodawcy, rekomendacja LinkedIn jest referencją z góry i zwiększa wagę do profilu LinkedIn . Najlepszym sposobem na uzyskanie rekomendacji na LinkedIn jest przekazanie ich. Kiedy polecasz członka LinkedIn, poświadczasz jego kwalifikacje i ludzie lubią być polecani. Najprawdopodobniej odwzajemnią się, jeśli poświęcisz czas, aby je polecić. Oto jak.
 • 11 List rekomendacji szablonu

  Ten szablon listu rekomendacyjnego pokazuje format typowego listu polecającego do celów związanych z zatrudnieniem lub edukacją. Dostosuj szablon, aby napisać własne oficjalne pismo polecające.
 • 12 Szablon listu rekomendacyjnego

  Ten szablon listu rekomendacyjnego pokazuje format osobistego listu polecającego. Użyj go jako punktu wyjścia do napisania własnego opisu osobistego lub postaci dla kogoś, kogo aprobujesz dla pracy lub szkoły.
 • 13 Więcej informacji na temat listów polecających

  niezdefiniowany

  Jakie osoby poszukujące pracy i pracownicy muszą wiedzieć o referencjach, w tym informacje o literach referencyjnych i rekomendacjach, przykładowe listy polecające i listy referencyjne, jak poprosić o referencje, jak napisać referencje i jak korzystać z referencji.