Różne rodzaje miejsc pracy związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy

Ogień, ochrona środowiska i egzekwowanie prawa Praca zawarty

Miejsca pracy związane z ochroną zdrowia i bezpieczeństwem w dziedzinie egzekwowania prawa, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ochrony środowiska i dobrego samopoczucia są liczne i oferują potencjalnie intrygujące możliwości rozwoju zawodowego.

Zdrowie i dobra kondycja

Jeśli interesujesz się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, pole jest szeroko otwarte z wieloma opcjami. Możesz podjąć karierę jako e- pidemiolog i pomóc w badaniu i kontroli chorób.

W środowisku biurowym ergonomiści badają, gdzie i jak pracują, i zalecają pracownikom, aby byli zdrowsi i wydajni w swoich biurach i innych miejscach.

W medycynie możesz rozpocząć karierę jako lekarz personelu specjalizujący się w medycynie pracy i podstawowej opiece zdrowotnej lub pracujący jako dyrektor medyczny w służbie zdrowia pracowników. Możesz również wyszkolić się na inżyniera bezpieczeństwa / higieny pracy lub zdobyć kwalifikacje w tej dziedzinie w celu oceny urazów i zagrożeń bezpieczeństwa. Inne zawody związane z opieką zdrowotną pracujące w strefie zdrowia i odnowy biologicznej obejmują analityków i pielęgniarki zajmujące się medycyną pracy.

Pielęgniarstwo

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że liczba zarejestrowanych pielęgniarek w tym kraju wzrośnie o 15 procent w okresie od 2016 do 2026. Jest na to kilka powodów, ale oczekuje się, że starzenie się pokolenia wyżu demograficznego spowoduje większe obciążenie dla służby zdrowia .

Pozycje egzekwowania prawa

Jeśli egzekwowanie prawa jest obszarem kariery zawodowej, który zawsze Cię interesuje, praca jako oficer policji, inspektor ds. Poprawek lub ochroniarz może być tylko początkiem szerokiego zakresu możliwości dla kobiet i mężczyzn.

Konkretne kariery w zakresie egzekwowania prawa mogą obejmować małe miasta, duże miasta i agencje federalne. Wraz ze wzrostem analiz dowodów naukowych i danych elektronicznych wzrosło również zapotrzebowanie na specjalistów od egzekwowania prawa o odpowiednich specjalistycznych umiejętnościach.

Praca związana z pożarem

W dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy nigdy nie brakuje prac związanych z pożarem, w tym takich jak: straż pożarna i podpalacz , straż pożarna , straż pożarna czy straż pożarna .

Dostępne są również stanowiska pomagające w zapobieganiu pożarom poprzez pracę jako inspektor przeciwpożarowy lub specjalista od zapobiegania pożarom.

Kariery ochrony środowiska

Jeśli chcesz rozpocząć karierę na arenie bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem środowiska, masz szczęście, ponieważ możesz wybierać spośród wielu zadań środowiskowych.

Naukowcy zajmujący się ochroną środowiska są potrzebni do badania gleby, wody i innych, a specjaliści od zdrowia środowiskowego pomagają między innymi w egzekwowaniu przepisów dotyczących żywności, wody i niebezpiecznych odpadów. Jeśli ochrona natury jest Twoim powołaniem, kariera specjalisty w dziedzinie ochrony środowiska może być kusząca. Zadania związane z ochroną środowiska obejmują również opcje kariery, takie jak oficerowie ds. Programów toksycznych i specjaliści ds. Zarządzania personelem.

Różne zadania związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem

Wiele miejsc pracy w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa ma charakter ogólny lub nie pasuje do określonego obszaru. Konsultanci ds. Bezpieczeństwa produktów pomagają upewnić się, że produkty spełniają odpowiednie standardy przed wejściem na rynek. Inne możliwe kariery obejmują pracę jako inspektora ładunków, inspektora morskiego, inspektora naftowego, inżyniera bezpieczeństwa pozaprogramowego, roszczenia ubezpieczeniowe i analityka ubezpieczeniowego lub inspektora nadzoru zgodności. Możesz także pracować jako dyrektor ds. Bezpieczeństwa, inżynier lub technik.