Jak dzieci mogą zarabiać?

Najlepszym sposobem, aby dzieci nauczyły się o pieniądzach, jest to, że muszą nimi zarządzać.

Kiedy dzieci mają pieniądze w kieszeni, więc mają szansę kupić rzeczy, które chcą uczestniczyć w zabawnych zajęciach ze swoimi przyjaciółmi, kończą naukę o budżetowaniu, potrzebach kontra chce i wiele więcej!

Jako rodzic może być frustrujące, że jedynym źródłem pieniędzy jest zasiłek lub praca w domu.

Pomaga dzieciom nauczyć się zarabiać w inny sposób niż od nas.

Oto kilka sposobów pomagania dzieciom w zarabianiu:

Wyprzedaż lub stojak na lemoniadę

Jest to popularna opcja dla dzieci, które chcą zarabiać, ale stoisko z lemoniadą uczy dzieci podstawowych lekcji na temat przedsiębiorczości. Zachęć dzieci do robienia ciasteczek, jedzenia palcami lub napojów, które można sprzedawać na rogu ulicy. Dzieci będą uczyć się, jak włożyć do pracy, aby produkt mógł zostać sprzedany, a oni dostaną trochę wydatków, gdy sąsiedzi przestaną kupować poczęstunek.

Więcej informacji na temat lekcji, jakie mają dzieci, które mają stoisko z lemoniadą.

Usługi sąsiedzkie

Typowe usługi sąsiedztwa mogą obejmować opiekę nad dziećmi, sprzątanie domu, koszenie trawy lub usługi mycia samochodu. Pomóż swojemu dziecku udoskonalić swoje usługi, ucząc się dobrych technik, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Pomóż im także w przygotowywaniu ulotek i cenników, aby mieć łatwe materiały marketingowe podczas rozmowy z ludźmi w okolicy.

Mieć wyprzedaż w garażu

Wiele dzieci ma zbyt wiele zabawek, zwłaszcza, że ​​zawsze otrzymują prezenty na urodziny i podczas wakacji. Zaplanuj rodzinną sprzedaż garażu i niech każde dziecko wybierze przedmioty, które chciałby sprzedać. Niech zatrzymają pieniądze zarobione na sprzedaży własnych przedmiotów. Sprzedaż w garażu jest korzystna, aby zarabiać pieniądze, a także będziesz w stanie rozładować dom w tym samym czasie.

Sprzedawaj świąteczne przedmioty

Szukaj tanich rzeczy, które można sprzedać od drzwi do drzwi na święta. Oto kilka przykładów:

Zbierz przedmioty do recyklingu

Znajdź lokalną firmę recyklingową i zapytaj, ile płacą za funt. Niech dziecko zbierze towary nadające się do recyklingu, takie jak gazety, puszki po napojach lub szklane butelki, i zanieś je do zakładu recyklingu.

Sprzedaj rękodzieło i wystrój domu

Naucz dzieci, jak zrobić rzemiosło, takie jak biżuteria domowej roboty lub dekoracyjne znaki do domu. Zaplanuj działalność rodzinną, aby zrobić te przedmioty i sprzedawać je na lokalnych targach rzemiosła lub na stronie internetowej, takiej jak Etsy.com. Możesz rozważyć zaangażowanie dziecka w zakup materiałów eksploatacyjnych dla rzemiosła, aby zrozumieć, jaką wartość ma produkcja produktu do sprzedaży.

To jest naprawdę świetne dla dzieci, które są już naturalnie artystyczne, ucząc je wcześniej, że mogą zarabiać na swoich talentach.

To może pomóc dziecku uniknąć historii głodujących artystów!

Oferta Usługi opieki nad zwierzętami

Wiele rodzin podróżuje w okresie letnim i potrzebują opieki nad zwierzętami, gdy ich nie ma. Oferuj opiekunom usługi dla sąsiadów, które uczą dziecko odpowiedzialności, która jest potrzebna do karmienia i opieki nad zwierzętami. Możesz nawet przylepić je do podlewania roślin, aby otrzymać bonus lub trochę więcej pieniędzy!

Dzieci mają mnóstwo sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy, które nie pochodzą z twojej kieszeni.