Niezbędne zasady życia jako pisarz

Z biegiem lat, ten Ekspert Wydawcy Książek słuchał, czytał i sondował wielu odnoszących sukcesy autorów na temat ich pisarskich przyzwyczajeń i najlepszych rad dla swoich kolegów pisarzy. Oto zwiastun kilku podstawowych lekcji od profesjonalistów.

Profesjonalni autorzy napisali dużo

Jeśli chcesz być pisarzem, musisz rozwijać zdyscyplinowane nawyki pisania. Nawet jeśli masz inną pracę na dzień, jeśli chcesz być pisarzem, pisanie to twoja praca .

Jeśli nie napisałeś dzisiaj, nie wykonałeś swojej pracy. Badanie, czytanie o pisaniu, mówienie o pisaniu - wszystko fajne, a może nawet konieczne. Ale nie są one substytutem do pisania.

Zdrowi profesjonalni pisarze poruszają się wokół wielu

Prawdą jest, że jest to zalecenie obrońców zdrowia bardziej niż pisarzy, ale pisarze muszą to usłyszeć. Pisarze pracują przy komputerze, siedzą przez długie okresy czasu - co, jak pokazują badania, są naprawdę szkodliwe dla twojego ciała i zdrowia . Istnieje wiele bardzo uroczych porad dotyczących innych aspektów pisania zawodu, ale jeśli jesteś w szpitalu, nie będziesz mógł się o nie martwić.

Aby zrównoważyć niebezpieczeństwa związane z siedzącym zawodem, kilka dużych popychów na siłowni w ciągu tygodnia nie jest tak skuteczne, jak podniesienie ogólnego poziomu aktywności podczas każdego dnia. Tak więc pomiędzy rozdziałami wstań i poruszaj się jak najwięcej.

Niektórzy autorzy ustawiają timery i sprawiają, że chodzi o wstawanie i chodzenie przez kilka minut za każdym razem, gdy się świeci. Dan Brown ( The DaVinci Code) regularnie wykonuje ćwiczenia gimnastyczne w ciągu dnia.

Śmiałe pisarki Ignorują krytyków i (szczególnie) Trolle

Krytycy literaccy. Recenzenci. Twoja ciotka Mabel.

Jeśli otrzymasz złą recenzję, daj sobie ustaloną ilość godzin, aby być zdenerwowanym i / lub szalonym, a następnie przejdź do tego. Masz pracę do wykonania i jeśli pozwolisz, by zła recenzja lub nieostrożny komentarz wyparły cię z pisania pracy, wtedy zwariowani krytycy wygrywają.

Specjalna uwaga na temat hejterów internetowych i mediów społecznościowych: większość z nich nie jest prawowitymi krytykami, ale paskudnymi ludźmi internetu, których jedynym celem jest wywoływanie kontrowersji, ponieważ prowadzi to do zwiększenia ich odsłon - jedyne, na czym im zależy. Jedynym sposobem na pokonanie ich jest zignorowanie ich i pozwolenie, aby hałas ucichł - co nastąpi, gdy przejdą na następne, nie zasługujące na uwagę ofiary.

Dobrzy pisarze dużo czytają

To właśnie sprawiło, że chcesz być pisarzem, nie? Jeśli oderwałeś się od chciwego "czytania", zacznij wycinać trochę czasu z Candy Crush Saga i wracaj do książek. Czytaj w gatunku, który piszesz, i czytaj dalej. Czytaj do badań i czytaj tylko dla zabawy. Czytanie sprawi, że będziesz lepszym pisarzem i sprawi, że będziesz bardziej interesująco porozmawiać na koktajlach ... i na Facebooku.

Całożyciowi pisarze znajdują swoje własne pisarskie ścieżki i ich własne głosy

Bez względu na to, jak ustalono autora, agenta lub redaktora udzielającego porad, wiedz, że twoja ścieżka będzie sama.

Szanuj proces własnego pisarza - bez względu na to, jak różni się on od innych. Twój mózg działa tak, jak działa i to właśnie sprawia, że ​​jesteś wyjątkowy.

To samo dotyczy twojego pisarskiego głosu. Szanuj złożoność swojego DNA, nadzieje i marzenia oraz doświadczenia, talent i umiejętności - one również sprawiają, że jesteś wyjątkowy. Pamiętaj, że Twoim zadaniem jest pokazać światu coś, czego nie wiedział, że jest potrzebne. Wyruszać.