Jak zdobyć pracę przy starcie

Praca dla startupu może być świetnym posunięciem kariery. Będziesz pracował nad nowym i ekscytującym produktem lub usługą, będziesz miał szansę rozwijać się wraz z firmą i możesz mieć możliwość zarobienia na kapitał w organizacji, jak również wypłatę.

Co szukają pracodawcy

Kiedy idziesz do pracy na starcie , będziesz musiał rozpocząć pracę z pełną szybkością działania pierwszego dnia. Firmy szukają ludzi, którzy są wewnętrznie zmotywowani i mają doświadczenie w nauczaniu się rzeczy we własnym czasie.

Musisz być zmotywowany, ponieważ startup nie będzie miał skonfigurowanych procesów, które ma duża firma. Menedżer zasobów ludzkich może nie być na pokładzie ani menedżer, który dokładnie mówi, co należy zrobić. Kandydaci muszą również być zorientowani na zespół , ale mogą pracować samodzielnie, kiedy muszą. Na przykład nauka marketingu lub nowy język programowania będzie sygnałem, że spełniasz te kryteria. Podziel się umiejętnościami, które opracowałeś z menedżerem ds. Rekrutacji podczas wywiadów.

Informacje o wynagrodzeniu początkowym

Kompensacja rozruchu może składać się z kilku komponentów. Możesz otrzymać wypłatę w postaci zwykłej pensji lub oprócz swojej pensji może istnieć składnik kapitału własnego z tytułu rekompensaty. Aby dowiedzieć się, jaka jest potencjalna rekompensata, skorzystaj z programu Angel's Startup Salary and Equity Tool, aby dowiedzieć się, ile możesz zarobić. Wybierz rolę, lokalizację, umiejętności lub rynek, aby zobaczyć wynagrodzenia i informacje o akcjach dla tysięcy startupów.

Równowaga między pracą a życiem

Jeśli chodzi o zrównoważenie kariery i życia, nie oczekuj od 9.00-16.00, a także każdego wieczora i weekendu, ale możesz być w stanie pracować elastycznie w domu, a korzyści mogą być niesamowite. Będą mieli okazję rozwijać się wraz z firmą.

Gdzie znaleźć zadania startowe

Używaj miejsc pracy

AngelList jest najlepszym źródłem dla zadań startowych. Możesz aplikować bezpośrednio za ponad 74 000 miejsc pracy za pomocą jednej aplikacji. Będziesz także mógł zobaczyć szczegóły wynagrodzeń i equity dla każdego pracodawcy. Kiedy zarejestrujesz się na stronie, utworzysz profil ze swoim doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami. Możesz publicznie udostępniać swój profil lub zachować go w tajemnicy, jeśli chcesz szukać pracy prywatnie.

Szukaj również GitHub Jobs według tytułu, lokalizacji, firmy i korzyści. Jeśli szukasz partnera i wejdziesz na parter, CoFoundersLab to strona, w której potencjalni przedsiębiorcy szukają współzałożycieli. Wyszukaj Rzeczywiście i inne najlepsze strony z zadaniami, używając słowa "startup" jako słowa kluczowego. Jeśli masz lokalizację, w której chcesz pracować lub szukasz pozycji zdalnej, dodaj te terminy do zapytania. Otrzymasz listę możliwości do odkrycia.

Bezpośrednie dotarcie do firm

Przejrzyj listy najlepszych startupów, aby znaleźć firmy, które pasują do Twojego zestawu umiejętności i zainteresowań. Wiele startupów jest małych i może wziąć e-mail lub LinkedIn, aby uzyskać połączenie z decydentem. Napisanie zimnego listu przewodniego kontaktu to dobry sposób na sprawdzenie swoich referencji.

Użyj swoich połączeń sieciowych

Jednym z najlepszych sposobów znalezienia pracy przy starcie jest tworzenie sieci.

Kogo znasz? Wyszukaj w Crunchbase według osoby (i firmy), aby dowiedzieć się, z jakimi organizacjami są powiązane twoje powiązania. Możesz także wyszukiwać w szkole, aby dowiedzieć się, którzy założyciele są absolwentami Twojej uczelni. Sprawdź także, czy biuro obsługi kariery może połączyć Cię z absolwentami w interesujących Cię firmach . Przeglądaj także swoje połączenia z LinkedIn.

Spotkanie z startupami

Dowiedz się, jakie firmy działają w Twoich lokalnych przestrzeniach coworkingowych, może być dobrym sposobem na identyfikację startupów w Twojej okolicy. Weź udział w wielu konferencjach i wydarzeniach technicznych, na które masz czas. Będziesz w stanie poznać potencjalnych pracodawców w środowisku grupowym lub indywidualnym, aby poznać możliwości. Wielu techników pracodawców uczestniczy w targach pracy. Weź udział w konkursie tak wielu, jak tylko możesz, i zauważ, że targi pracy w startupach mogą mieć inny format niż tradycyjne targi kariery.

Dotknij mediów społecznościowych

Śledź firmy interesujące na wszystkich swoich kanałach społecznościowych . Możesz ustawić kolejną pracę, czytając tweet lub wpis na LinkedIn, że firma zatrudnia. Odpowiadaj od razu, a być może będziesz w stanie szybko śledzić proces rekrutacji.

Sprawdź firmę

Niektóre firmy są lepsze niż inne, więc poświęć czas na przeglądanie środowiska pracy w startupach. W niektórych przypadkach nawet nowe firmy mają opinie o Glassdoor. Wykonaj należytą staranność i sprawdź założycieli, aby zobaczyć, z jakimi innymi startupami są w przeszłości zaangażowani i czy istnieją raporty na temat tego, jak to jest pracować dla nich. Może to być dobrym wskaźnikiem tego, czego możesz się spodziewać, jeśli podejmiesz z nimi pracę.

Przygotuj się na wywiad

Proces rekrutacji może być szybki i mniej formalny niż w przypadku rozmowy z tradycyjnym pracodawcą korporacyjnym. Przygotuj się na rozmowę telefoniczną, rozmowę wideo lub nieformalne spotkanie w krótkim czasie. Ubiór z wywiadem jest zazwyczaj bardziej przypadkowy niż to, co nosisz w oficjalnej rozmowie kwalifikacyjnej, ale wciąż powinieneś wyglądać na wypolerowanego i profesjonalnego. Podobnie jak w przypadku każdej rozmowy kwalifikacyjnej, poświęć chwilę na zapoznanie się z notatką z podziękowaniami lub e-mailem .

Wskazówki dotyczące oceny oferty pracy

Kiedy otrzymujesz ofertę pracy, ważne jest, aby dokładnie ocenić pakiet kompensacyjny . Oprócz przeglądu wynagrodzeń i korzyści, ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób działa pakiet akcji. Zrozumienie, w jaki sposób działają opcje i jak są one opodatkowane, jest ważne, ponieważ może to być zaskoczeniem, gdy nadszedł czas, aby rzeczywiście skorzystać z opcji. Czek może być mniejszy niż się spodziewasz, a może nie zdałeś sobie sprawy, że musisz wyłożyć pieniądze na zakup akcji.

Prostym sposobem na to jest rozważenie części wyrównawczej równej 0. Jako że uruchomienie się nie zakończyło się dużym sukcesem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nic z tych opcji nie zobaczysz. Jeśli traktujesz ich jako 0, a najprawdopodobniej będziesz zarabiał mniej po stronie wynagrodzenia, musisz rozważyć inne korzyści, zanim je zaakceptujesz.

Pracujesz w branży, która pomoże Ci w karierze (AI, samochody samolubne, blockchain itp.)? Czy będziesz w stanie zdobyć cenne i zbywalne umiejętności? Czy w przyszłości możesz ustawić tę pozycję na większe? Czy założyciele już wcześniej założyli startup i czy możesz podłączyć do nich swój wózek w jakimś przyszłym momencie swojej kariery? Czy myślisz o zostaniu przedsiębiorcą i chcesz zdobyć umiejętności prowadzenia własnego biznesu?

Rozważ wszystkie czynniki, które uczynią z tego kolejny najlepszy krok w twojej karierze podczas podejmowania decyzji, pamiętając, że twoja kadencja w firmie technologicznej nie musi być wieczna. Nawet jeśli jest to jeden z startupów, który nie czyni go długoterminowym, będziesz miał okazję poszerzyć swój zestaw umiejętności, zbudować swoje CV i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w branży technologicznej.