Czy przebywanie w towarzystwie zbyt długo szkodzi twojej karierze?

Rozmawiałem z osobami poszukującymi pracy, które niespodziewanie straciły pracę po dziesięciu latach lub więcej w tej samej firmie z tą samą firmą. Słyszałem także od ludzi, którzy mieli dużo pracy w krótkim czasie. W obu przypadkach osoby poszukujące pracy martwiły się, czy czas spędzony w pracy wpłynie na ich szanse na zatrudnienie, a może.

Jak długo jest za długo na pracę? Z drugiej strony, jak długo należy się trzymać, jeśli nienawidzisz swojej pracy i nie możesz się doczekać, aby iść dalej?

Nie ma prostej odpowiedzi, poza tym, że to zależy.

Czy przebywanie w towarzystwie zbyt długo szkodzi twojej karierze?

Istnieje cienka granica między ustanowieniem firmy w firmie, aby pokazać, że nie jesteś pracownikiem, a pozostanie tak długo, że pracodawcy są niezdecydowani, aby cię zatrudnić. W przypadku wielu prac, pracodawcy poszukują zarówno czasu pracy, jak i rozwoju kariery zawodowej, więc podjęcie decyzji o tym, kiedy trzeba iść dalej, może być równoważeniem. Na przykład niektóre firmy publikują wymagania dotyczące stażu pracy w reklamach:

Istnieje jednak coś takiego, jak zbyt duża kadencja. Jeśli pracujesz w tej samej firmie zbyt długo, przyszli pracodawcy mogą założyć, że nie jesteś zmotywowany lub zmuszony do osiągnięcia. Inni pracodawcy mogą sądzić, że czujesz się najlepiej ze znajomym i miałbyś trudności z przystosowaniem się do nowej pracy, stylu przywództwa lub kultury korporacyjnej .

Ponadto, jeśli pozostaniesz w tej samej pracy przez zbyt długi czas, pracodawcy mogą sądzić, że masz mniej zróżnicowany i ewoluowany zestaw umiejętności niż kandydat, który opanował szerszy zakres zadań. Pracownicy zyskują punkt widzenia na temat najlepszych praktyk i nowego zestawu umiejętności , przechodząc od jednego pracodawcy do drugiego.

Co się stanie, gdy zostaniesz awansowany?

Jeśli awansujesz i awansujesz na szczebel kariery u obecnego pracodawcy, prawdopodobieństwo, że zostanie zatrudniony, będzie mniejsze. Promocje pokazują potencjalnym pracodawcom, że chcesz i możesz podejmować nowe obowiązki i nowe wyzwania. Jeśli jednak robisz to samo w pracy przez wiele lat, może to być czerwona flaga dla potencjalnego pracodawcy.

Jak długo należy pozostać w pracy?

Oczywiście ścieżka kariery każdego z nas jest inna, ale można się zorientować, jaka jest typowa ilość czasu, jaką pracownicy spędzają w pracy. Mediana czasu pracy zależy od zawodu, branży, wieku i płci. Firma technologiczna ma najkrótszą średnią kadencję, a sektor publiczny ma najwyższy.

Ogólnie rzecz biorąc, 4,2 roku to średnia ilość czasu, jaką pracownicy spędzają z pracodawcą . Biuro Bureau of Labor Statistics (2016) donosi:

Kadencja w firmach technologicznych jest jeszcze krótsza - średnio poniżej dwóch lat. Business Insider informuje, że najlepszą firmą technologiczną z najdłużej zatrudnionymi pracownikami jest Facebook na 2,02 roku. Następnie Google ma 1,90 lat, Oracle 1,89 roku, Apple 1,85 roku, a Amazon 1,84 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, trzy do pięciu lat w pracy bez awansu jest optymalną kadencją, która umożliwia osiągnięcie sukcesu bez negatywnych konsekwencji stagnacji.

To oczywiście zależy od pracy, poziomu, na którym się znajdujesz i od organizacji, dla której pracujesz.

Ważne jest również wzięcie pod uwagę okoliczności. Jeśli pracujesz w zawodzie, którego nienawidzisz lub w którym jesteś naprawdę zestresowany, możesz nauczyć się go polubić lub dostosować do niego . Lub może być konieczne podjęcie decyzji, czy nadszedł czas, aby przejść .

Indywidualne i zawodowe powody przeniesienia

Poruszanie się po szczeblach kariery nie jest jedynym powodem, aby myśleć o rozpoczęciu poszukiwania pracy. Istnieją czynniki inne niż długość okresu zatrudnienia, które mogą wskazywać, że spędziłeś zbyt długo w obecnej pracy:

Czy przestałeś uczyć się nowych rzeczy w pracy? Może to oznaczać, że znudziła Cię Twoja praca. Jeśli masz problemy z wyznaczaniem celów w pracy lub nie jesteś już entuzjastycznie nastawiony do pracy, być może nadszedł czas, aby rozważyć przeniesienie do pracy, która jest bardziej wciągająca.

Czy narzekasz bardziej na pracę ? Nie możesz wymyślić nic pozytywnego do powiedzenia na temat swojej pracy lub pracodawcy? Jeśli tak, zauważ, czy zastrzeżenia odnoszą się do tymczasowych lub rozwiązywalnych problemów, czy też do bardziej trwałych problemów systemowych. Jeśli nie jest to problem, który można rozwiązać, pomyśl o przejściu dalej.

Czy jesteś zmęczony pracą? Zmniejszona wydajność jest często wskaźnikiem, że praca się zestarzała. Czy spędzasz więcej czasu w mediach społecznościowych niż w pracy? Zwróć uwagę, czy wykonujesz mniej podczas typowego dnia lub odkładasz zadania. Jeśli masz problemy z identyfikacją bieżących osiągnięć, może to być niebezpieczne dla twojej kariery, aby sytuacja trwała zbyt długo.

Rozpocznij wyszukiwanie pracy

Jeśli zdecydowałeś, że nadszedł czas, aby przejść dalej, nie od razu rzucić pracę i zacząć szukać nowego. Ważne jest, aby dokładnie zaplanować wyjazd i, jeśli to możliwe, mieć nową pozycję, zanim zrezygnujesz z obecnej pracy.

Poszukiwanie pracy to proces, który można wykonać krok po kroku. Oto dziesięć rzeczy, które możesz zrobić w tym tygodniu, aby rozpocząć poszukiwanie pracy .

Adresowanie kadencji podczas rozmów kwalifikacyjnych

Jeśli spędziłeś więcej niż pięć lat w jednym miejscu pracy, będziesz musiał przeciwdziałać potencjalnemu negatywnemu postrzeganiu podczas rozmów kwalifikacyjnych. Przygotuj się na wyjaśnienie, dlaczego zostałeś tak długo, jak ty:

Jak odpowiadać na pytania z wywiadów

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań na temat rezygnacji z pracy wraz z sugestiami, jak najlepiej odpowiedzieć:

Czytaj więcej: Jak długo powinien pozostać pracownik w pracy? | Kiedy mogę odejść z mojej pierwszej pracy? | 10 najważniejszych znaków ostrzegawczych potrzebujesz nowej pracy