10 najlepszych rzeczy o byciu oficerem policji

Dlaczego praca w egzekwowaniu prawa jest świetna

Istnieje wiele powodów, aby być policjantem . Jasne, masz szansę na dobre zarobki, doskonałe świadczenia emerytalne i świetne ubezpieczenie zdrowotne dla siebie i swojej rodziny. Są też te altruistyczne powody, które towarzyszą tej pracy: służba publiczna, ochrona społeczności i świadomość, że robisz różnicę dla ludzi wokół ciebie. Ale prawdziwym sekretem jest to, że oprócz tych wszystkich praktycznych powodów, aby zostać policjantem, praca jest po prostu zabawna. Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś już w pracy i potrzebujesz wsparcia, czy jesteś na granicy, czy wejść na tę cienką niebieską linię, oto 10 najlepszych rzeczy na temat bycia policjantem:

 • 01 Samochody

  Choć konna policja była niegdyś rzadkością, obecnie gliniarze i samochody idą w parze jak, no cóż, jak Starsky i Hutch. Wiele działów oferuje samochody do zabrania z domu, co jest ogromnym plusem, zwłaszcza gdy możesz sprawdzić i wziąć 10-8 prosto z podjazdu.

  Ale nawet jeśli pracujesz dla działu, który używa samochodów z basenem, nie ma to jak patrolowanie miasta w twoim mobilnym biurze. Nie wspominając oczywiście o tym, że samochody policyjne są po prostu fajne; schematy malowania, styl nadwozia, wyposażenie awaryjne i, oczywiście, ulepszenie pakietu policyjnego sprawiają, że jazda staje się o wiele przyjemniejsza.

 • 02 "Zabawki"

  Szczerze mówiąc, pas narzędziowy funkcjonariusza policji jest tak podobny do Batmana, jak to tylko możliwe. Nie, nie dostajemy broni i batarangów , ale to, co robimy, jest niezbędnym narzędziem handlu. Latarki o dużej mocy, broń przewodząca prąd elektryczny (lepiej znany jako Taser ), magazyny o większej pojemności i dobrze działająca broń, składane pałki i oczywiście kajdanki stały się częścią tożsamości współczesnego policjanta. I, musisz przyznać, większość pasów policyjnych po prostu wygląda fajnie.

 • 03 Trening

  Policjanci ciężko pracują i ciężko trenują. Uczymy się chronić siebie i innych - i bezpiecznie kontrolować aresztantów - poprzez rygorystyczne szkolenia z taktyki defensywnej. To ciężka praca, ale daje dużo radości i masz świetny trening w tym procesie. Oprócz szkolenia "DT", otrzymujemy doskonałe szkolenie taktyczne i broń palną, prowadzenie pojazdów, udzielanie pierwszej pomocy i CPR oraz wszelkiego rodzaju zaawansowane szkolenia w wielu dziedzinach specjalistycznych.

  Szkolenie w toku jest tak ważne, że możesz podążać pełną ścieżką kariery jako instruktor policji lub oficer szkoleniowy . Szkolenia policyjne wzmacniają umiejętności potrzebne do wykonywania naszych zadań, a także umiejętności, które, mam nadzieję, nigdy nie będą nam potrzebne poza środowiskiem szkoleniowym. Najlepsze jest jednak to, że dobry trening zapewnia całą zabawę i nie ma żadnej papierkowej roboty!

 • 04 Koleżeństwo

  Dużo składa się z tak zwanego "braterstwa" cienkiej niebieskiej linii i przekonania, że ​​gliny łączą się i chronią własne, pozwalając na korupcję, podwójny standard i mentalność "zasady nie dotyczą nas". Chociaż nie ma problemu, aby zostać zignorowanym, jest jeszcze jedna, o wiele bardziej pozytywna strona.

  Egzekwowanie prawa jest niewątpliwie wyjątkowym zawodem, a niewielu, jeśli ktoś z zewnątrz rozumie, jak to jest spędzać dzień w życiu policjanta. Praca jako policjant oferuje poczucie przynależności i rodziny, których nie znajdziesz w wielu innych karierach. Kiedy żetony są zniszczone, policja tworzy zespół, aby pomóc swoim kolegom oficerom.

 • 05 Pomaganie innym

  Naprawdę nic nie przypomina uczucia, że ​​zrobiłeś coś, aby poprawić czyjeś życie. To prawda, że ​​jeśli spotkasz policjanta w pracy, prawdopodobnie nie masz dobrego dnia. Ale większość gliniarzy wie, że mogą wpływać na wynik, bazując jedynie na tym, co robią lub jak traktują ciebie.

  Niezależnie od tego, czy chodzi o pomoc w zmianie opony na poboczu, okazywanie odrobiny współczucia i empatii na przystanku lub na miejscu wypadku, czy też pomoc w zobaczeniu sprawiedliwości, jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, oficerowie rzadko zapominamy, że większość z nas przyjęła tę pracę, ponieważ chcieliśmy pomóc innym.

 • 06 Ratowanie życia

  Nie myślimy o tym często, ale prawda jest taka, że ​​policjanci ratują życie każdego dnia. Czasami przekazuje wiadomości, na przykład, gdy policjant wchodzi do budynku, aby uratować dziecko, lub gdy naraża się na niebezpieczeństwo, by chronić niewinnych lub bezbronnych. Ale to są ocalone życia, o których wiemy.

  W rzeczywistości są niezliczone inne, o których nigdy nie będziemy wiedzieć, np. Osoba, która zmieniła swoje przyzwyczajenia do prowadzenia pojazdu z powodu biletu drogowego, który dostała, pijany kierowca, który został zdjęty z drogi, zanim zdążył zderzyć się z innym pojazdem lub potencjalnym kierowcą. bandyta, który zmienił zdanie tylko dlatego, że widział przejeżdżający samochód patrolowy. Nawet w najmniejszych rzeczach, które robimy, policjanci ratują życie każdego dnia, a niewiele jest tak satysfakcjonujących uczuć, jak ten fakt.

 • 07 Szacunek

  Choć często są bohaterami, których nikt nie chce - często mówi się, że wszyscy nienawidzą gliniarzy, dopóki ich nie potrzebują - faktem jest, że policjanci nadal cieszą się szacunkiem w swojej społeczności. Bez względu na ich rangę lub status w swoim dziale, wśród swoich kręgów przyjaciół, grup kościelnych lub innych społeczności, często traktowani są jako przywódcy i przykłady do naśladowania. Nie wspominając o tym, jak dzieci patrzą na oficerów, gdy są w pobliżu.

  To ogromna odpowiedzialność, a oficerom często trzeba przypominać o wysokim standardzie etycznym, jaki im się należy , ale jest też całkiem miło mieć pracę, za którą ludzie mają taki szacunek i uznanie. Poza tym nie ma nic lepszego od tego, jak twoje dzieci patrzą na ciebie z dumą, kiedy widzą cię w mundurze.

 • 08 Odpowiedzialność

  Wiele osób chce pracy, która ma znaczenie. Wszyscy musimy pracować, ale jeśli jesteśmy uczciwi, większość z nas chce, aby ta praca oznaczała coś i zmieniała. Niesamowita odpowiedzialność, jaką daje bycie funkcjonariuszem policji - masz obowiązek działać przez cały czas, niezależnie od tego, czy jesteś na służbie, czy nie - jest nagrodą samą w sobie. Oznacza to, że to, co robimy, robi różnicę, a to wspaniałe uczucie, nawet jeśli czasami wydaje się to dużym obciążeniem.

 • 09 Urząd

  Nie traktuj tego w niewłaściwy sposób, ale jest coś, co można powiedzieć, ponieważ jest w stanie powiedzieć ludziom, żeby coś zrobili i kazali im słuchać. Miło jest też zobaczyć problem i móc go naprawić. Oczywiście, istnieje ogromny potencjał do nadużywania władzy przez policję, ale gdy jest ona właściwie wykorzystywana i dla dobra innych, wspaniale jest być częścią rozwiązania, a nie częścią problemu.

 • 10 Podekscytowanie

  Mówi się, że praca w organach ścigania to 99% zwykłej nudy i 1% czystej podniety adrenaliną. Tak, te naprawdę ekscytujące chwile mogą być nieliczne, ale kiedy się zdarzy, chłopcy są warty czekania.

  Nie mówię, że gliniarze są poszukiwaczami dreszczyku emocji; te ekscytujące momenty to zazwyczaj jedne z najbardziej przerażających doświadczeń, jakie kiedykolwiek spotkasz. Przeciwnie, kiedy te "gorące" wezwania przychodzą, a nadszedł czas, aby dostać się do pracy, pojawia się pewna klarowność i spokój, które przejmują, a podniecenie, które się z tym wiąże, jest nie do opisania. Czuć satysfakcję z bycia w niestabilnej sytuacji i być w stanie spokojnie przejąć kontrolę i doprowadzić do udanego, bez powikłania zakończenia.

 • Świetna robota dla wielkich ludzi

  Najważniejsze jest to, że bycie policjantem jest po prostu zabawne i satysfakcjonujące. To nie tylko praca. Staje się częścią tego, kim i czym jesteś, i nie ma wielu profesji, które mogłyby dostać się do twojej krwi, jak wydaje się, że egzekwowanie prawa jest niebezpieczne. To jest ciężka i niebezpieczna praca, i często czuje się niedoceniona, ale bycie policjantem może czuć się jak jeden z najlepsze miejsca pracy.