Próbki liter referencyjnych

Przykładowe referencje, listy referencyjne i listy z zapytaniem o referencję

Czy chcesz poprosić o referencję lub ją napisać? Oba zadania mogą być trudne. Jeśli pytasz o referencje, musisz wiedzieć , kogo możesz zapytać , i jak sformułować swoją referencję . Jeśli piszesz list polecający, musisz wiedzieć, jak go sformatować i jakie informacje uwzględnić .

W przeciwieństwie do reszty aplikacji, list referencyjny dostarcza informacji o kandydacie z zewnętrznego źródła, dostarczając informacji na temat cech i zdolności, osiągnięć i dając nieco osobisty widok kandydata.

Listy referencyjne mogą być wymagane z wielu różnych powodów: szkoły często wymagają odniesienia w ramach wniosku, a firmy często proszą o listy referencyjne dla kandydatów, których bierzesz pod uwagę. Ponadto niektóre organizacje zawodowe mogą wymagać referencji, a także pożyczkodawców, wynajmujących lub zarządów domów lub mieszkań.

Przejrzyj poniższe listy referencyjne próbek - w tym odniesienia akademickie, odniesienia osobiste i listy z prośbą o rekomendację - aby napisać własną. Ponadto przejrzyj wskazówki i wskazówki dotyczące zgłaszania i pisania listów referencyjnych, a także jak tworzyć listy referencji.

Próbki liter referencyjnych

Znajdź przykłady listów rekomendacji na podstawie pozycji i relacji, a także informacje o tym, jak formatować listy rekomendacji i linki do szablonów.

Charakter / Osobiste próbki liter referencyjnych

Użyj tych przykładów, jeśli chcesz napisać osobisty list referencyjny. W przypadku tego typu pisma podaj informacje o tym, jak znasz osobę, jej kwalifikacje i cechy oraz czy możesz ją polecić.

Academic Reference Letters

Akademicki list referencyjny podkreśli mocne strony ucznia. Informacje na temat ocen, frekwencji i uczestnictwa w zajęciach, a także wszelkie konkretne przykłady mocnych artykułów lub badań, są istotne, aby uwzględnić je w tym typie listu.

Listy żądające odniesienia

Pytanie o list referencyjny może wydawać się zastraszające.

Dowiedz się, jak uprzejmie poprosić o referencję, a także jakie informacje przekazać osobie, która ją poleca.

Przykładowe listy referencyjne

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz zostać poproszony o podanie referencji. Zobacz przykłady formatowania listy referencji i kogo umieścić na liście.

Przykład referencyjnego sprawdzania litery

Użyj tego przykładowego listu, aby pomóc sformułować prośbę o sprawdzenie referencji wnioskodawcy.

Jak napisać list referencyjny
Jak napisać list referencyjny, w tym, co należy uwzględnić w każdej sekcji listu.

Najważniejsze przykłady referencyjne
Najważniejsze przykłady referencyjne, w tym listy referencyjne dotyczące zatrudnienia, odniesienia do znaków i odniesienia osobiste, listy referencyjne i listy referencyjne.