Znajdź staż branży muzycznej

Pierwsze kroki w drzwiach dla kariery muzycznej

Wcześniejsze

Staże w branży muzycznej oferują cenne praktyczne doświadczenie w branży muzycznej i szansę nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy mogą pomóc Ci znaleźć pracę w przyszłości - to chyba najbardziej znana firma. Praktyka w branży muzycznej pozwala również od samego początku poczuć się w branży i dać ci pozycję na pierwszym poziomie, ponieważ często wypełniają ją poprzedni stażyści.

Praktyki obfitują, ale musisz wiedzieć, gdzie szukać.

Gdzie szukać stażu w branży muzycznej

  1. Sprawdź strony internetowe firmy

    Duże firmy z branży muzycznej, takie jak duże wytwórnie płytowe , większe marki niezależne i firmy zajmujące się promocją koncertów, zamieszczają na swoich stronach internetowych informacje o swoich programach stażowych. Sprawdź także witryny takie jak Internships.com, Looksharp, Entertainmentcareers.net i Grammy.org. The Recording Academy reprezentuje wszystkie aspekty branży nagraniowej i oferuje staże w programowaniu, zarządzaniu non-profit, administracji biurowej i rozwoju członkostwa, oprócz dostępu do wydarzeń branży muzycznej.

  2. Sprawdź biuro pośrednictwa pracy swojej szkoły

    Jeśli prowadzisz program studiów muzycznych, firmy mogą bezpośrednio wymieniać oferty stażu ze swoją szkołą. Wiele dużych firm fonograficznych może jednak zatrudniać tylko studentów uzyskujących zaliczenie klasowe za doświadczenie.

  3. Zaproponuj swój własny staż

    Stwórz swój własny staż, kontaktując się z niezależną wytwórnią , lokalnym promotorem lub małą firmą muzyczną i oferuj swój czas w zamian za doświadczenie.

Wskazówki dotyczące zabezpieczenia stażu w branży muzycznej

Określ swój obszar zainteresowania

Czy chcesz pracować z dużą wytwórnią płytową, jak Universal, Sony czy Warner? Czy jesteś bardziej zainteresowany małą lub niezależną wytwórnią płytową lub firmą zarządzającą? A może jesteś otwarty na współpracę z firmą PR, agencją rezerwacyjną, miejscem muzycznym, promotorem koncertu lub studiem produkcyjnym.

Być może nie wiesz jeszcze, dopóki nie zmoczysz stóp, ale jeśli nie określisz obszaru zainteresowania, osoby odpowiedzialne za zatrudnianie nie będą wiedzieć, jak Cię umieścić.

Utwórz także listę interesujących nas jednostek. Na przykład przy dużej etykiecie możesz pracować

A & R, licencje lub promocje. W stacji radiowej możesz pracować nad anteną, w produkcji lub sprzedaży. W firmie marketingowej dywizje obejmują marketing online, uliczny i turystyczny.

Bądź elastyczny

Nie wykluczaj doświadczenia z lokalnym promotorem, nawet jeśli Twoim marzeniem było pracować dla Sony. Konkurencja jest sztywna - jeden dyrektor wykonawczy PR-u otrzymuje od 100 do 250 życiorysów za każde otwarcie stażu. Nie możesz wylądować wymarzonego stażu prosto z bramy, ale każde doświadczenie w branży jest wartościowe.

Pracuj ciężko, aby nie płacić

Ludzie często ponoszą porażkę w przemyśle muzycznym, ponieważ przewidują, że to jedna wielka impreza. Przekaż zrozumienie, że to jest praca i chcesz zrobić wszystko, aby zostać zauważonym. Bycie stażystą branży muzycznej ma niewiele wspólnego z imprezami po imprezie, a bardziej polega na farszowaniu kopert, robieniu kawy i robieniu tego szczęśliwie bez finansowego wynagrodzenia. Zrób chrząknięcie chętnie.

W lecie 2013 r. Nastąpił "bunt niepłatnych praktykantów" z pozwami zbiorowymi przeciwko Warner Music, Atlantic Records, Sony i Columbia.

W swoim pozwie Britt'ni Fields utrzymywała, że ​​jej dni spędzone w Kolumbii spędzały na telefonach, robiąc kopie i wysyłając pocztę, a zatem nie zapewniały szkolenia akademickiego lub zawodowego. Czy Britt'ni jest dziś w branży muzycznej? Według LinkedIn była ostatnio specjalistką ds. Marketingu w banku.