Znajdowanie ofert pracy na firmowych stronach internetowych

Korzyści z ubiegania się bezpośrednio o firmę

Jeśli masz ukierunkowaną listę firm, do których należy podejść do ofert pracy, udanie się bezpośrednio do źródła, aby wyszukać pracę na swojej stronie firmy, jest skuteczną metodą poszukiwania pracy. Na wielu stronach firmowych możesz ubiegać się o wszystkie poziomy stanowisk online - od godzinowej pracy w niepełnym wymiarze godzin do najwyższych stanowisk kierowniczych.

Korzyści z znalezienia pracy na stronach firmowych

Jeśli znajdziesz pozycje, które przyciągają twoją uwagę poprzez duże witryny wyszukiwania, takie jak Monster, zrób listę tych miejsc pracy, a następnie przejdź do stron internetowych firm i zastosuj za ich pośrednictwem.

Korzyścią jest to, że będziesz rywalizować z mniejszą pulą kandydatów, co naturalnie zmniejszy konkurencję o wymarzoną pracę . O ile wyższa jest konkurencja poprzez miejsca pracy? Według danych Jobs2web Inc., firmy, która pomaga firmom analizować dane o zatrudnieniu, sześciokrotnie więcej osób faktycznie korzysta z ofert pracy, a nie bezpośrednio na stronach firmowych.

Nawigowanie na strony firmowe

Istnieje kilka sposobów na znalezienie witryn firmowych:

Jak wyszukiwać strony firmowe

Miejsca pracy są zazwyczaj wymienione w sekcji "Kariery" na stronie internetowej pracodawcy, ale mogą również należeć do sekcji O nas lub na dole strony w łączu do "Więcej informacji". Prawie każda firma ma szczegółowe informacje o zatrudnieniu, w tym o otwarciu ofert pracy, wniosku o zatrudnienie, lokalizacji firmy, korzyściach i sposobie składania wniosków przez Internet.

Znajdź więcej informacji o firmie

Nie przestawaj. Korzystaj z witryn takich jak Glassdoor, Vault i LinkedIn, które dostarczają informacji o firmie w celu dalszego badania firmy i znajdowania połączeń, które mogą pomóc Ci uzyskać zatrudnienie.

Co ujawniają oferty pracy firmy

Sekcja poświęcona karierze firmy zapewnia okno na świat korporacyjny i prezentowany wizerunek. Od ciebie zależy, czy czytasz między wierszami. Czy posty są łatwo dostępne, jasne, profesjonalne i dobrze napisane? Czy w jednym miejscu znajduje się duża liczba otworów lub wiele otworów? Może to oznaczać firmę nastawioną na wzrost lub taką, która odnotowuje wysoką rotację, a zatem potrzebuje stałej podaży wnioskodawców.

Brak ofert pracy?

Nie wszyscy pracodawcy wymieniają oferty pracy online, ale ich strona internetowa wciąż może być narzędziem do nauki wielu informacji na temat samej firmy, które można wykorzystać w celu dalszego poszukiwania, a nawet zwiększenia dźwigni finansowej, gdy dojdzie się do etapu rozmowy kwalifikacyjnej. Sprawdź, jak prezentują swoją firmę w Internecie. Czy ich strona jest bogata w informacje lub po prostu narzędzie sprzedaży? Dobrze zbudowane lub lekko latać nocą? Obecność firmy w Internecie może rzucić światło na całą firmę.