Czego nie robić, gdy ubiegasz się o pracę

Rzeczy, których nie robisz, gdy szukasz pracy

Jest wiele rzeczy, które powinieneś zrobić, gdy starasz się o pracę , ale istnieją również sposoby, które mogą utrudniać wyszukiwanie pracy, nie ubiegając się o pracę prawidłowo. Ważne jest, aby wiedzieć, czego nie powinieneś robić, wraz z tym, co powinieneś robić, gdy starasz się o pracę. Oto jak nie ubiegać się o pracę.

Jak nie ubiegać się o pracę

Złóż wniosek o pracę, Wznów lub list motywacyjny z literami
Sprawdź swoje CV, list motywacyjny i wszystkie e-maile wysyłane na gramatykę i ortografię - nawet jeśli to tylko szybka wiadomość e-mail lub wiadomość LinkedIn lub wiadomość na Facebooku do kontaktu sieciowego.

Jeśli złożysz podanie o pracę z literówką, może to zepchnąć cię z rywalizacji o pracę. Oznacza to pisanie pełnymi zdaniami oraz sprawdzanie pisowni i gramatyki .

Nie znasz swojej historii zatrudnienia
Kiedy ubiegasz się o pracę, online lub osobiście, pracodawcy oczekują, że znasz swoją historię zatrudnienia, w tym daty zatrudnienia, tytuły prac i informacje o firmie dla każdego zleconego zadania. Co możesz zrobić, gdy nie pamiętasz dokładnych dat zatrudnienia? Oto, jak możesz skompilować swoją osobistą historię zatrudnienia, gdy brakuje ci wszystkich szczegółów.

Powiedz wszystkim, że szukasz pracy
Dobrym pomysłem jest poinformowanie wszystkich, których znasz, o poszukiwaniu pracy - jeśli jesteś bezrobotny. Jeśli masz pracę i chcesz ją zatrzymać, zachowaj ostrożność, gdy powiesz, że szukasz pracy. Upewnij się także, że używasz narzędzi, które zapewniają poufność wyszukiwania ofert pracy . Nie chcesz, aby twój szef usłyszał, że szukasz i może zagrozić obecnej pracy.

Wykorzystaj swoje połączenia
Należy użyć twoich połączeń, aby pomóc Ci znaleźć pracę. Jednak nie należy próbować ominąć procesu rekrutacji , aby spróbować zostać zatrudnionym. Korzystaj ze swoich połączeń w sposób profesjonalny i upewnij się, że popierają Twoją kandydaturę w profesjonalny sposób.

Ubierz niewłaściwie
Nie należy nosić dżinsów ani szortów, podkoszulków, bluzek ani niczego zbyt niskiego (cięcie nie jest dobrą rzeczą podczas poszukiwania pracy) lub zbyt krótkie. Upewnij się, że nie widać zbyt dużej ilości skóry, tzn. Brzuch nie powinien się pokazywać. Nie nosić szpilek, platform, klapek lub ulubionej pary starych tenisówek. Zawsze ważne jest, aby być schludnym, schludnym i zadbanym oraz aby przedstawić pozytywny wizerunek pracodawcy. Oto, co powinieneś nosić, aby ubiegać się o pracę.

Zapomnij o CV
Podczas składania wniosku o pracę osobiście i podczas rozmowy kwalifikacyjnej dobrym pomysłem jest przyniesienie dodatkowych kopii CV. Zastanów się też nad wniesieniem transkrypcji, jeśli prowadzisz rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko akademickie.

Dbaj o telefon
Wypełnienie wniosku o pracę lub wywiad nie jest miejscem, w którym można się zakradać w kilku tekstach. Jeśli Twój telefon stale pika lub dzwoni, tworzy bardzo rozpraszające środowisko i źle na tobie odbija. Dlatego nadaj priorytetowi wyłączenie telefonu i schowanie go w torbie lub kieszeni.

Wejdź za pomocą słuchawek i odtwarzacza iPod.
Chociaż możesz umrzeć, aby złapać koniec swojej ulubionej piosenki, odłóż swojego iPoda, zanim wejdziesz do aplikacji lub poproś o rozmowę kwalifikacyjną.

Przynieś jedzenie lub picie
Planuj z wyprzedzeniem i weź kawę lub inny napój lub przekąskę przed lub po rozmowie kwalifikacyjnej, ponieważ nie jest profesjonalnie jeść i pić podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wykończ kawę (lub wyrzuć) przed rozmową kwalifikacyjną.

Zabierz swoich rodziców lub przyjaciół
Powinieneś udać się do pracy i sam udzielić wywiadów, więc nie zabieraj swoich rodziców, przyjaciół, chłopaka czy dziewczyny. Jeśli starasz się o pracę w handlu detalicznym, a jesteś z przyjaciółmi, niech czekają poza sklepem lub gdzie indziej. Nie dotyczy to tylko sytuacji, gdy Ty i Twoi znajomi składaliście wnioski w firmie, która zatrudniała kilka stanowisk.

Działaj nieprofesjonalnie
Bez względu na to, jak trudne jest poszukiwanie pracy, staraj się uprzejmie powitać rozmówcę, być aktywnym i zaangażowanym w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej .

Bądź otwarty i pozytywny, nawet jeśli nie czujesz się w ten sposób.

Nie informuj o tym, kiedy jesteś dostępny
Kiedy wiesz, kiedy możesz pracować, bądź uczciwy wobec przyszłego pracodawcy. Nie chcesz narzekać na więcej godzin, niż możesz sobie poradzić lub zobowiązać się do harmonogramu, który nie zadziała, utrudniając zarówno siebie, jak i pracodawcy.

Zapytaj o pieniądze
Kręcę się, gdy ktoś mi mówi, że poprosili o pewną pensję, kiedy jeszcze nie rozmawiali. Unikaj podawania rekompensaty, dopóki nie otrzymasz oferty pracy lub przynajmniej dopóki pracodawca nie przedstawi jej. Nawet wtedy, bądź ostrożny, jak wynegocjujesz wynagrodzenie .

Top Job Search Błędy
Jakie są najgorsze błędy w poszukiwaniu pracy, które możesz wykonać? Niektóre z nich to poważne błędy, które mogą powstrzymać poszukiwania pracy, zanim jeszcze zacznie działać. Inne to drobne błędy, które, biorąc pod uwagę konkurencyjny rynek pracy, mogą wystarczyć, aby wyeliminować cię z rywalizacji o pracę. Pamiętaj, aby unikać błędów związanych z wyszukiwaniem najlepszych miejsc pracy, dzięki czemu jesteś w najlepszej pozycji do skutecznego poszukiwania pracy.

Więcej błędów w poszukiwaniu pracy, których należy unikać
Jaki jest najgorszy błąd, jaki możesz popełnić, gdy szukasz pracy? Przeczytaj o najczęstszych błędach, które mogą kosztować twoją ofertę pracy i dodaj porady dotyczące błędów w poszukiwaniu pracy, aby uniknąć listy.

Przeczytaj więcej: 7 powodów, aby nie ubiegać się o pracę