Porady dotyczące wynajmowania przez firmę Dream

Jeśli masz kilka firm, na które naprawdę chcesz pracować, postaraj się zachować je na swoim radarze - i przystąpić do nich - nawet przed rozpoczęciem procesu ubiegania się o pracę. Jeśli nie masz listy firm, które pasowałyby idealnie, poświęć trochę czasu na jej stworzenie. Im bardziej zorientujesz się w poszukiwaniu pracy, tym łatwiej się zatrudni.

Jak znaleźć firmy, dla których chciałbyś pracować

Jeśli nie masz pracowników, z którymi chciałbyś pracować, poświęć trochę czasu na ustalenie, jaki jest twój idealny pracodawca, gdybyś wybrał firmę, dla której chcesz pracować.

Następnie stwórz listę docelowych pracodawców , badając firmy, aby znaleźć te, które pasują do twoich zainteresowań, umiejętności i miejsca, w którym jesteś na drabinie kariery. Sprawdzaj także listy najlepszych pracodawców, takich jak Najlepsze firmy, do których warto pracować oraz Najlepsze miejsca pracy w Glassdoor.

Po wygenerowaniu listy najlepszych pracodawców, która pasuje do środowiska pracy, wynagrodzeń, korzyści i dodatków, a także możliwości awansu, których szukasz, czas na radar jako potencjalny pracownik.

Porady dotyczące wynajmowania przez firmę Dream

Istnieje kilka korzyści "śledzenie" firmy przez pewien okres czasu przed złożeniem wniosku. Na przykład, w zależności od wielkości firmy, jeśli podążasz za nią na Linkedin lub Twitterze, "polubisz" swoją stronę na Facebooku lub zapiszesz się do ich biuletynu, mogą rozpoznać twoje imię, gdy nadejdzie czas na złożenie wniosku.

Dowiedz się jak najwięcej o pracodawcy

Zbadanie firm z wyprzedzeniem jest dobrym sposobem na poznanie organizacji, więc gdy nadejdzie czas na rozmowę, nie będziesz musiał wspominać o badaniach w tle.

Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że jest to firma, która byłaby dla Ciebie idealna .

Zamiast tego będziesz w stanie mówić z prawdziwym zainteresowaniem i entuzjazmem, a prawdopodobnie będziesz miał dobrze sformułowaną opinię i kilka atrakcyjnych anegdot, którymi możesz się podzielić, gdy zostaniesz zapytany: " Co wiesz o tej firmie?

"lub" Co robisz w ciągu pierwszych 30 dni w pracy? "

Dysponując szerokim zakresem wiedzy o zapleczu firmy, będziesz w stanie zaimponować swojemu ankiecie, jeśli zechce zapytać o twoje spojrzenie na incydenty związane z przeszłością organizacji, takie jak nowy produkt lub projekt, który mógł zostać wdrożony, lub problem, który mógł być w to zaangażowany. Pokazanie, że byłeś aktywny i zaangażowany, nawet jako outsider, dobrze wróży twojemu występowaniu w organizacji.

Oczywiście oczywiste są korzyści z poznania otwartych pozycji przed konkurencją. Będąc na bieżąco ze stroną firmowych ofert pracy, będziesz nie tylko jednym z pierwszych, którzy dowiedzą się o nowych możliwościach, ale będziesz w stanie monitorować, jakiego rodzaju pracowników poszukuje firma i jaki rodzaj pracy masz dobry szansa na zdobycie.

Po zapoznaniu się z procesem zatrudniania firmy, będziesz w stanie podejmować taktowne decyzje, na przykład kiedy powinieneś się zgłosić i na jakim poziomie stanowiska powinieneś się ubiegać.

Śledź firmy, dla których chcesz pracować

Oto kilka wskazówek dotyczących śledzenia Twojej wymarzonej firmy:

Powiązane artykuły: Jak dostrzec, że Twoja firma marzeń