Jak zapewnić, że pracodawcy mogą cię znaleźć

Skorzystaj z pasywnego pozyskiwania kandydatów na swoją korzyść

Kiedy prowadzisz wyszukiwanie pracy, musisz ułatwić pracodawcom znalezienie Cię online. Pracodawcy, którzy mogą być zalewani życiorysami, gdy wysyłają pracę, często szukają pasywnych kandydatów (wykwalifikowanych kandydatów, którzy niekoniecznie szukają pracy, ale mogą być zainteresowani, jeśli pojawi się odpowiednia praca).

Każdy, kto nie chce przepuścić tego, co może być doskonałą okazją, powinien udostępnić swoje profesjonalne referencje online.

Jak pracodawcy znajdują wnioskodawców

Pozyskiwanie kandydatów

Oprócz przeglądania CV zamieszczonego na stronach firmowych firmy oraz na stronach z ofertami pracy, takich jak Monster lub CareerBuilder, pracodawcy aktywnie pozyskują kandydatów pasywnych. Wydobywają Internet, aby znaleźć najlepszych ludzi do wynajęcia, niezależnie od tego, czy kandydat wyraził zainteresowanie swoją firmą, czy nie.

Oprócz spędzania czasu na wyszukiwaniu w Internecie kandydatów do pracy, firmy korzystają z technologii, która znajdzie dla nich kandydatury. Programy pozyskiwania kandydatów, takie jak Airs Sourcepoint, są wykorzystywane przez wiele firm. Na przykład Airs Sourcepoint nie tylko przeszukuje wszystkie bazy danych CV, do których ma dostęp menedżer ds. Rekrutacji, ale także przeszukuje inne bazy kandydujące.

Korzystając z takich systemów, menedżerowie ds. Rekrutacji mogą szybko i łatwo skontaktować się z kandydatami.

Strony sieciowe

Ponadto rekruterzy i menedżerowie ds. Zasobów ludzkich dodają własne profile do stron takich jak LinkedIn i nawiązują kontakty z potencjalnymi kandydatami do zatrudnienia.

LinkedIn ma członków ze wszystkich 500 firm z listy Fortune 500 i obejmuje 130 różnych branż. Zastanów się, ile potencjalnych kontaktów nawiązało kontakt z obecnymi i byłymi współpracownikami, klientami i kolegami z klasy, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z Twojej sieci.

Osoby poszukujące pracy mogą korzystać z biernego poszukiwania kandydatów przez pracodawców na swoją korzyść.

To, co musisz zrobić, to sprawić, aby twoje informacje (CV, umiejętności, doświadczenie itp.) Były możliwe do znalezienia, gdy firmy szukają kandydatów. Musisz edytować i poprawiać swoje CV i inne informacje, które masz online, aby pokazać się w wynikach wyszukiwania wygenerowanych przez pracodawców, którzy mogą mieć pracę, która jest dobrze dopasowana.

Udostępniaj profesjonalne informacje

Jeśli chcesz, aby pracodawcy Cię znaleźli, ważne jest, aby Twoje CV i opublikowane przez Ciebie profile zawierały konkretne informacje dotyczące twoich danych uwierzytelniających i kwalifikacji.

Twoje CV powinno zawierać:

Regularnie aktualizuj swoje CV. Wiele baz danych CV ma opcje, więc pracodawcy mogą przeszukiwać tylko najnowsze życiorysy lub publikacje z pewnym okresem czasu. Musisz więc regularnie aktualizować swoje CV, aby go znaleźć.

Twoje profile

Strony z sieciami kariery
Strony sieciowe są również ważnym źródłem pasywnych kandydatów dla pracodawców. Twórz swoje profile tak dokładnie, jak Twoje CV. Dołącz swoje doświadczenie, a także swoją edukację. Uwzględnij także członkostwo w stowarzyszeniu, a nawet twoje osobiste zainteresowania. Po utworzeniu profilu potencjalni pracodawcy będą mogli Cię znaleźć, a Ty będziesz mógł nawiązać kontakt z innymi użytkownikami, którzy pomogą Ci w osiągnięciu celów zawodowych i związanych z zatrudnieniem.

Stowarzyszenia absolwentów uczelni wyższych
Absolwenci szkół wyższych powinni zawsze sprawdzać z alma mater, aby zobaczyć, jakie zasoby sieciowe są dostępne.

Wiele szkół wyższych posiada bazy danych absolwentów specjalnie zaprojektowane do celów sieciowania. Absolwenci często są zainteresowani rekrutacją kandydatów ze szkoły, dlatego ważne jest, aby korzystać z dostępnych zasobów.

Stowarzyszenia absolwentów pracodawców
Aby pozostać w kontakcie z byłymi współpracownikami, byli pracownicy utworzyli stowarzyszenia absolwentów pracodawców. Jeśli Twoi poprzedni pracodawcy mają skojarzenia, dołącz do nich. Byli koledzy będą w stanie pomóc w twoich przyszłych planach zawodowych.

Stowarzyszenia zawodowe
Czy należysz do jakichkolwiek stowarzyszeń zawodowych? Jeśli tak, sprawdź, czy mają one bazę danych członków. To kolejny dobry sposób, aby pomóc potencjalnym pracodawcom Cię znaleźć.

Zachowaj swoje dane osobowe jako prywatne

Udostępnienie informacji w Internecie wyklucza, na przykład, dane osobowe na Facebooku, Instagramie lub innych kontach sieci społecznościowych, które nie byłyby odpowiednie dla menedżera ds. Rekrutacji lub do odczytywania. Te dane osobowe powinny być przechowywane w tajemnicy i udostępniane tylko tym osobom, które są dla nich wygodne. Możesz również ograniczyć dane kontaktowe widoczne w twoim CV, jeśli masz obawy o prywatność.

Twoja profesjonalna obecność online

Ważne jest, aby pamiętać, że obecność w Internecie musi być zarówno profesjonalna, jak i prezentowa. Nie ma znaczenia, jak często pojawia się Twoje CV lub Twój profil, jeśli występują błędy literowe lub gramatyczne.

Równie ważna jest profesjonalna komunikacja z kontaktami - osobami, które kontaktują się z Tobą i na odwrót. Upewnij się, że wiadomości e-mail i wiadomości błyskawiczne są odpowiednio skomponowane - traktuj je jako korespondencję biznesową, tak jak list pisany lub telefon.

Wreszcie, śledź wszędzie, gdzie opublikowałeś swoje CV i stworzył profile (i zachować także listę haseł). W ten sposób możesz często aktualizować i być na bieżąco z informacjami, które opublikowałeś online.