Jak korzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby szybko znaleźć pracę

Strony ofert pracy zapewniają osobom poszukującym pracy możliwość dostępu do wielu możliwości z różnych źródeł za pomocą kliknięcia myszą. Jednak wyniki wyszukiwania mogą być przytłaczające, jeśli korzystasz tylko z pierwszej strony tych witryn.

Podjęcie bardziej ukierunkowanego podejścia poprzez wykorzystanie zaawansowanych możliwości wyszukiwania tablic ogłoszeń i witryn do wyszukiwania ofert pracy, takich jak Indeed, SimplyHired, Dice, Monster, LinkedIn i Career Builder, pomoże Ci skoncentrować się na łatwiejszej do zarządzania i odpowiedniej liście zadań.

Krótsza, ale lepiej dopasowana lista pomoże Ci zaoszczędzić czas poszukiwania pracy. Będzie mniej ofert pracy, które nie nadają się do czytania. Kiedy starasz się o pracę, która jest tak blisko dopasowania, jak to możliwe, twoje szanse na wybór na rozmowę kwalifikacyjną wzrośnie.

Jak korzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania

Większość stron z zadaniami posiada łącze na pierwszej stronie, które przeniesie Cię do strony zaawansowanego wyszukiwania pracy. Zwykle ma małą czcionkę pod głównym polem wyszukiwania i nazywa się:

Kliknij link, aby rozpocząć. Spowoduje to przejście do strony, na której możesz określić kryteria, aby zawęzić wyszukiwanie, korzystając z większej liczby opcji niż opcje słów kluczowych i lokalizacji na pierwszej stronie witryny.

Zaawansowane opcje, w zależności od witryny, z której korzystasz, udostępniają wiele sposobów udoskonalenia wyszukiwania w celu wygenerowania listy ofert pracy, które są bardziej dopasowane do twoich kwalifikacji i wymagań.

Przykłady zaawansowanych opcji poszukiwania pracy

Każda strona z ofertami ma inny zestaw opcji wyszukiwania, których można używać do uwzględniania (lub wykluczania) określonych zadań z wyników wyszukiwania. Zawężenie kryteriów wyszukiwania o czynniki, które są dla Ciebie najważniejsze, spowoduje wyświetlenie krótszej, ale trafniejszej listy dostępnych ofert pracy.

Uwzględnij słowa kluczowe

Na przykład, jeśli jesteś pielęgniarką, która chce pracować w pediatrii lub w onkologii, możesz dotknąć tej funkcji, aby znaleźć wyłącznie pracę pielęgniarską w tych specjalizacjach. Jeśli chcesz pracować w szpitalu lub w gabinecie lekarskim, możesz użyć słów kluczowych, aby uzyskać listę ofert pracy, które obejmują tylko opcję zatrudnienia, która Cię interesuje.

Jeśli posiadasz umiejętności, które chcesz wykorzystać na następnej pozycji, możesz wpisać te umiejętności jako słowa kluczowe. Oto lista umiejętności z ogólnymi umiejętnościami i umiejętnościami dla wielu różnych zawodów.

Wyklucz słowa kluczowe

Inną przydatną opcją zaawansowaną jest możliwość pominięcia słowa kluczowego. Na przykład możesz szukać pracy na poziomie podstawowym i chcesz wyeliminować reklamy, które wymagają "wcześniejszego doświadczenia w sprzedaży detalicznej".

Jeśli celujesz w zadania asystenta pielęgniarskiego, które nie wymagają formalnego przeszkolenia, możesz wyeliminować słowa "certyfikat" lub "CNA".

Wyszukaj za pomocą serii słów kluczowych

Możesz także wygenerować listę zadań spełniających wszystkie serie słów kluczowych. Załóżmy, że chcesz zawęzić listę ofert marketingowych.

Jeśli chcesz skupić się na pracy jako menedżer marki w produktach konsumenckich, które wymagają MBA, możesz użyć każdego z tych haseł, aby uzyskać ukierunkowany zestaw opcji.

Możesz użyć wyszukiwania słów kluczowych, aby przeprowadzić burzę mózgów wokół ulubionych umiejętności lub certyfikatów. Nawet jeśli nie wiesz dokładnie, co chcesz zrobić, wprowadzenie słów kluczowych, takich jak "hiszpański", "Excel" lub "Dzieci", da ci kilka pomysłów na zastosowanie tej umiejętności.

Wyszukaj według kategorii lub rodzaju zlecenia

Kariera Konstruktor umożliwia wyszukiwanie według kategorii zadań, a to może być pomocne, jeśli masz trudności ze znalezieniem odpowiednich słów kluczowych lub chcesz szukać tylko pracy z pewnymi kwalifikacjami w określonych sektorach.

Na przykład możesz wiedzieć, że chcesz wykorzystać swoją wiedzę statystyczną, ale tylko w zakresie marketingu.

Możesz więc użyć słowa kluczowego "statystyki" i wybrać kategorię "marketing".

W przypadku nowych absolwentów pamiętaj, że możesz wybrać kategorię "poziom wejściowy", aby wygenerować listę pierwszych zadań. Obecni studenci mogą wybrać rodzaj pracy "staż", aby uzyskać listę opcji na lata college'u.

Możesz także określić poziom wykształcenia odpowiedni dla twojej sytuacji. Funkcja typu zadania pozwala także skupić się na lub wyeliminować pozycje w niepełnym wymiarze godzin, sezonowe, w pełnym wymiarze godzin, umowy, tymczasowe lub wolontariackie, w zależności od witryny, z której korzystasz.

Szukaj według tytułu pracy

Jeśli szukasz tylko prac o określonym tytule , spróbuj użyć zaawansowanej funkcji w Rzeczywiscie, gdzie możesz wyszukiwać według dokładnych fraz w obrębie tytułów. Na przykład, jeśli jesteś pewien, że chcesz pracować jako pisarz lub planista finansowy, możesz wpisać "Writer" lub "Financial Planner" w polu wyszukiwania tytułu.

Program CareerBuilder pozwala wykluczyć słowo z tytułów stanowisk, co jest przydatne, jeśli chcesz poznać role inne niż wysoce reklamowane w danym sektorze. Na przykład, jeśli interesowałeś się edukacją, ale chciałeś uniknąć nauczania, możesz wykluczyć tytuły "Nauczyciel" lub "Instruktor" i wybrać kategorię Edukacja.

Wybierz lokalizację

Kolejną użyteczną zaawansowaną funkcją jest możliwość wybrania określonego promienia wokół lokalizacji, jeśli jesteś związany z określonym obszarem, chcesz ograniczyć dojazd lub masz wymarzoną lokalizację pracy.

W niektórych witrynach możesz wyszukiwać według "obszaru miejskiego" oprócz miasta, stanu lub promienia. To dobry sposób na ograniczenie wyników wyszukiwania do miejsc, w których wiesz, że chcesz pracować.

Więcej filtrów

Zaawansowane opcje umożliwiają także ustawienie parametrów daty w celu wyeliminowania starszych wpisów i skoncentrowania energii na nowszych zadaniach. Możesz także odfiltrowywać oferty pracy od agencji lub filtrować tylko prace z witryn pracodawców.

Poszerzanie wyszukiwania

Zaawansowane opcje umożliwiają łączenie kilku różnych kryteriów. Możesz na przykład szukać pozycji w branży reklamowej, w konkretnej firmie, która wymaga kreatywności. Pamiętaj jednak, że istnieje duże ryzyko ograniczenia wyszukiwania, jeśli wprowadzisz zbyt wiele różnych elementów.

Możesz zacząć od włączenia wielu kryteriów, ale bądź gotowy na usunięcie mniej ważnych czynników, jeśli lista wygenerowanych zadań jest zbyt restrykcyjna. Ponadto, rozpoznaj, że nie wszystkie zadania są poprawnie zakodowane, więc powinieneś wyszukiwać na różne sposoby, jeśli nie jesteś zadowolony z wyników.

Wypróbuj różne witryny i wyszukiwania

Pamiętaj, że wyniki wyszukiwania różnią się w zależności od witryny. Nie zakładaj, że uzyskasz takie same wyniki w Indywidualności, jak w przypadku SimplyHired, na przykład, mimo że obie listy wyświetlają zadania z wielu różnych źródeł. Czynniki zapytania i kod generujący wyniki różnią się w zależności od używanej witryny.

Ważne jest, aby nie przegapić czegoś, co może być doskonałą pracą, więc spróbuj różnych zaawansowanych opcji wyszukiwania i stron z ofertami pracy, aby upewnić się, że masz dobre wyniki.

Kiedy się ubiegasz

Poświęć trochę czasu, aby dopasować swoje kwalifikacje do pracy, gdy wypełniasz podania o pracę i piszesz życiorysy i listy motywacyjne. Im lepszy mecz, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz uznany za pracę.

Przeczytaj więcej: Listy umiejętności | Listy słów kluczowych | Top 10 najlepszych miejsc pracy 2014