Informacje o pracy i karierze Amazon

© Barbara Farfan dla

Chcesz pracować w Amazon? Zatrudniając ponad 350 000 pracowników na całym świecie, nie brakuje miejsc pracy w firmie. W miejscu pracy znajdują się miejsca pracy w Aachen, Niemczech, Zurychu, Szwajcarii, Afryce, Azji i na terenie obu Ameryk, a także na odległych stanowiskach.

Przegląd firmy Amazon

Amazon jest liderem w e-commerce na całym świecie. Oferują tysiące produktów od najlepszych sprzedawców detalicznych do klientów w większości nowoczesnych krajów.

Zrewolucjonizowali e-zakupy dzięki innowacjom, takim jak zakupy za pomocą jednego kliknięcia, bezpłatna wysyłka i listy życzeń.

Obsługa klienta jest siłą napędową sukcesu Amazon. Dążą do szybszego, mądrzejszego i bardziej efektywnego realizowania zamówień klientów. Spędzają dużo czasu analizując potrzeby konsumentów i znajdują innowacyjne sposoby ich realizacji. Firma rozwinęła się, by objąć filie w różnych branżach, od rozrywki, poprzez publikacje, aż do sprzedaży detalicznej niemal każdego produktu, jaki można sobie wyobrazić.

Filozofia firmy

Amazon jest firmą, która szczyci się różnorodnością i obsługą klienta, i wierzy, że przyjęcie wszystkich perspektyw kulturowych, zawodowych i życiowych promuje środowisko tolerancji i integracji.

Amazon rekrutuje pracowników, którzy przyjmą filozofię zorientowaną na klienta. Kandydaci powinni być przygotowani na dowód, że zapewnili lepszą obsługę klienta w poprzednich miejscach pracy.

Kandydaci, którzy są innowacyjni i mogą poprawić jakość obsługi klienta, są atrakcyjni dla firmy Amazon.

Wyszukiwanie ofert Amazon

Praca w Amazon jest zorganizowana według lokalizacji, zespołu lub kategorii. Masz możliwość wyboru spośród 11 różnych języków, których chcesz użyć do wyszukiwania.

Lokalizacje obejmują miasta na całym świecie w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji i Pacyfiku.

Zespoły takie jak reklama, książki, obsługa klienta, urządzenia, wideo, usługi sieciowe, rozwój biznesu i korporacji, rozrywka cyfrowa, finanse i księgowość, spełnienie i operacje, globalna firma, transport i logistyka oraz rekrutacja uniwersytetów pomagają skoncentrować się na poszukiwaniu pracy pasuje do twoich kryteriów.

Przeglądanie kategorii stanowisk, takich jak wsparcie administracyjne, rozwój biznesu i handlowców, administrowanie bazami danych, redagowanie, pisanie i zarządzanie treścią, rozwój sprzętu, dochodzenie i zapobieganie stratom, a także legalne, może dać ci wyobrażenie o tym, gdzie twoje talenty mogą być najlepiej wykorzystane.

Dostępne są również szerokie wyszukiwania za pomocą zadań technicznych lub nietechnologicznych, a nawet można wyszukiwać prace domowe.

Amazon Remote Jobs

Amazon ma wiele wirtualnych ofert pracy, które można wykonywać z domu. Pozycje dostępne do pracy zdalnej zależą od tego, gdzie mieszkasz i rodzaju pracy, która cię interesuje. Istnieje sekcja strony, na której osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać miejsca pracy.

Oferty pracy Amazon Flex

Amazon zajmuje się dostawami w niektórych lokalizacjach.

W ponad 50 miastach USA dostępne są oferty pracy dla kierowców kontraktowych. Partnerzy dostarczający produkty Amazon zarabiają od 18 do 25 USD za godzinę i ustalają własny harmonogram. Aby złożyć wniosek, odwiedź witrynę Amazon Flex, wybierz region, w którym chcesz pracować, odpowiedz na kilka pytań dotyczących wieku, pojazdu, prawa jazdy i rodzaju posiadanego telefonu. Zostaniesz awansowany, aby pobrać aplikację Amazon Flex Jobs na swój telefon, aby móc złożyć wniosek.

Proces wynajmu Amazon

Amazon ma całkowicie online proces aplikacji. Tworzysz konto Careers, oddzielne od konta klienta i przesyłasz swoje CV. W razie potrzeby możesz zaktualizować i dołączyć list motywacyjny, gdy znajdziesz atrakcyjną pozycję. Jeśli nie znajdziesz niczego, co Cię interesuje, możesz przesłać ogólne życiorysy, które pozostaną w aktach, a otrzymasz powiadomienie o udostępnieniu odpowiednich pozycji.

Po złożeniu wniosku zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych i odpowiedział na kwestionariusz pracy. Następnie możesz wpisać swoje CV i list motywacyjny. Jeśli pasujesz do pozycji, otrzymasz powiadomienie o rozpoczęciu rozmowy z menadżerem rekrutującym i kilkoma kolegami.

Business casual jest odpowiedni do rozmowy kwalifikacyjnej w Amazon. Promują komfortowe i swobodne środowisko pracy. Wielu menedżerów ds. Rekrutacji polega na technikach wywiadów behawioralnych , dlatego przygotuj się na dostarczenie przykładów doskonałej obsługi klienta, rozwiązywania problemów i kreatywnego myślenia. Zapoznaj się z zasadami firmy i bądź gotowy, aby opisać, w jaki sposób Twoje podejście byłoby zgodne ze sposobem Amazon.

Świadczenia pracownicze

Korzyści oferowane przez Amazon są obfite i obejmują, między innymi, ubezpieczenie lekarskie i na receptę dla pracowników, kwalifikujących się członków rodziny i partnerów krajowych, ubezpieczenie stomatologiczne, wizje, życie i wypadki, krótko- i długoterminową niepełnosprawność. Dodatki za czas wolny obejmują sześć dni osobistych, a także sześć dni świątecznych, a czas wakacji w zależności od stanowiska wynosi od jednego do trzech tygodni.

Amazon pasuje do składek 401K, oferuje rabaty dla pracowników i Ograniczone akcje. Niektóre pozycje kwalifikują się do pomocy w przeniesieniu, w tym umeblowane mieszkanie do czasu znalezienia mieszkania, wynajem samochodu do momentu przybycia osobistego, pakowania, przenoszenia i rozpakowywania twoich rzeczy osobistych.

Pomoc adopcyjna i urlop rodzicielski są hojne i elastyczne, aby dostosować się do osobistych potrzeb pracownika i jego rodziny. Dostępna jest również pomoc dla dzieci i osób starszych oraz pomoc dla zwierząt domowych.

Powiązane artykuły: Porady dotyczące wynajmowania By Your Dream Company 30 dni na wymarzoną pracę