Top 10 wskazówek dotyczących pokonywania bloku pisarza

Większość pisarzy będzie miała kłopoty z blokadą pisarza w pewnym momencie ich życia. Możliwymi przyczynami bloku pisarza są miriady: strach, niepokój, zmiana życia, koniec projektu, początek projektu ... wydaje się, że niemal wszystko może wywołać osłabiające uczucie strachu i frustracji. Na szczęście istnieje wiele sposobów radzenia sobie z blokiem pisarza, ponieważ istnieją przyczyny. Poniższe pozycje są tylko sugestiami, ale próbowanie czegoś nowego jest pierwszym krokiem do ponownego napisania.

 • 01 Wprowadź harmonogram pisania.

  Daj sobie czas na napisanie, a następnie zignoruj ​​blok pisarza. Pokaż się, aby pisać, nawet jeśli nic nie przychodzi od razu. Kiedy twoje ciało pojawia się na stronie w tym samym czasie i miejscu każdego dnia, ostatecznie twój umysł - i twoja muza - zrobią to samo. Graham Greene napisał słynnie 500 słów i tylko 500 słów, każdego ranka. Pięćset słów to tylko strona, ale z tymi zaledwie 500 słowami dziennie, Greene napisał i opublikował ponad 30 książek.
 • 02 Nie bądź zbyt trudny dla siebie.

  W rzeczywistości, nie bądź dla siebie trudny podczas pisania. Anna Quindlin napisała: "Ludzie mają blok pisarza, nie dlatego, że nie umieją pisać, ale dlatego, że rozpaczają z pisaniem wymownie." Wyłącz mózg krytyczny. Jest czas i miejsce na krytykę: nazywa się to montażem.

 • 03 Pomyśl o pisaniu jako zwykłej pracy, a mniej jako o sztuce.

  Stephen King , autor niezwykle płodny, używa metafory przybornika, by mówić o pisaniu w " O pisaniu" , celowo łącząc go z pracą fizyczną. Jeśli uważamy się za robotników, rzemieślników, łatwiej jest usiąść i pisać. Po prostu umieszczamy słowa na stronie, mimo wszystko, jeden obok drugiego, ponieważ murarz odkłada cegły. Pod koniec dnia tworzymy rzeczy - historie, wiersze lub przedstawienia - tylko używamy słownictwa i gramatyki zamiast cegieł i zapraw.

 • 04 Weź czas wolny, jeśli właśnie skończyłeś projekt.

  Blok pisarski może być znakiem, że twoje pomysły potrzebują czasu, aby cokolwiek złożyć. Bezczynność może być kluczową częścią procesu twórczego. Daj sobie czas na zdobycie nowych doświadczeń i nowych pomysłów, od życia, czytania lub innych form sztuki, zanim zaczniesz od nowa.

 • 05 Ustal terminy i je przechowuj.

  Wielu pisarzy, co zrozumiałe, ma problem z robieniem tego na własną rękę. Możesz znaleźć partnera do pisania i zgodzić się trzymać się terminów w zachęcający, bezkrytyczny sposób. Wiedza, że ​​ktoś inny oczekuje wyników, pomaga wielu pisarzom produkować materiał. Pisanie grup lub zajęć to kolejny dobry sposób na rozpoczęcie pisania rutyny.

 • 06 Zbadaj głęboko osadzone problemy za swoim blokiem pisarzy.

  Napisz o swoich obawach dotyczących pisania lub kreatywności. Porozmawiaj z przyjacielem, najlepiej z tym, który pisze. Wiele książek, takich jak The Artist's Way , ma na celu pomoc twórczym ludziom w odkrywaniu przyczyn ich bloków. (Studiowanie życia innych pisarzy może również dać wgląd w to, dlaczego jesteś zablokowany.) Jeśli blok twojego pisarza trwa, możesz szukać porady. Wielu terapeutów specjalizuje się w pomaganiu artystom i pisarzom w ponownym nawiązaniu do ich twórczości.

 • 07 Pracuj nad więcej niż jednym projektem na raz.

  Niektórzy autorzy uważają, że przełączanie się z jednego projektu do drugiego jest pomocne. Czy to minimalizuje strach, czy znudzenie, czy jedno i drugie, wydaje się blokować blok pisarza wielu osobom.

 • 08 Spróbuj pisać ćwiczenia.

  Choć może to przypominać o licealnej klasie pisania, ćwiczenia pisemne mogą rozluźnić umysł i sprawić, że napiszesz rzeczy, których nigdy nie napiszesz inaczej. Jeśli nic więcej, dostaną słowa na stronie, a jeśli zrobisz wystarczająco dużo, niektóre z nich muszą być dobre.

 • 09 Ponownie rozważ swoją przestrzeń do pisania.

  Czy twoje biurko i krzesło są wygodne? Czy twoja przestrzeń jest dobrze oświetlona? Czy pomogłoby napisać coś w kawiarni na zmianę? Bez bycia zbyt cennym - lub przekształcenia go w inną formę zwlekania - zastanów się, w jaki sposób możesz stworzyć lub znaleźć przestrzeń, na którą będziesz czekał.

 • 10 Pamiętaj, dlaczego zacząłeś pisać w pierwszym miejscu.

  Spójrz na to, co piszesz i dlaczego. Czy piszesz to, co kochasz, lub co myślisz, że powinieneś pisać? Pisanie, które najbardziej przypomina zabawę, rozkoszuje się najbardziej, a to jest sposób, w jaki twoi czytelnicy instynktownie nawiązują kontakt. Pod koniec dnia pisanie jest zbyt trudne, by zrobić to dla czegokolwiek innego niż miłość. Jeśli nadal będziesz dotykał bazy z radością, którą po raz pierwszy poczułeś na piśmie, będzie cię wspierać, nie tylko poprzez obecny blok, ale także przez cokolwiek, co przyniesie przyszłość.