Co zawiera list z ofertą pracy (z próbkami)

Oferta pracy jest formalną ofertą zatrudnienia od firmy. Gdy firma składa ustną ofertę pracy , menedżer ds. Rekrutacji zazwyczaj wywołuje wybranego kandydata, aby poinformować go, że oferuje mu pracę.

Rodzaje ofert pracy

Firmy mogą również składać oferty pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej lub pisemnie, w zależności od polityki firmy i sposobu, w jaki firma zajmuje się zatrudnianiem.

Jeżeli oferta zostanie złożona za pośrednictwem telefonu lub e-maila, najprawdopodobniej zostanie wysłany oficjalny list z ofertą pracy, potwierdzający szczegóły oferty zatrudnienia, w tym niektóre lub wszystkie z poniższych: opis stanowiska, wynagrodzenie, świadczenia, czas płatny- wyłączony, harmonogram prac, struktura raportowania itp.

Oferta pracy może być warunkowa , co oznacza, że ​​jest uzależniona od wykonania dodatkowych czynności, takich jak sprawdzenie przeszłości lub test narkotykowy.

Kandydat może zaakceptować ofertę pracy, a następnie podpisać i odesłać list jako formalną akceptację stanowiska. Jeżeli oferta nie dotyczy pakietu odszkodowań, którego wnioskodawca się spodziewał, może zdecydować o złożeniu oferty kontroferyjnej lub odrzuceniu oferty .

Co zawiera list z ofertą pracy

List z ofertą pracy jest formalnym pisemnym dokumentem wysłanym przez pracodawcę do kandydata na stanowisko wybranego do pracy. Pismo potwierdza szczegóły oferty zatrudnienia: może to być opis stanowiska, wynagrodzenie, świadczenia i data rozpoczęcia zatrudnienia.

List z ofertą pracy jest zwykle wysyłany pocztą e-mail lub może zostać dostarczony osobiście po pomyślnym drugim wywiadzie , chociaż oferty pracy można również rozszerzyć przez telefon.

Jednak ważne jest również uzyskanie warunków zatrudnienia na piśmie.

Przykłady ofert pracy

Oto przykłady listów ofert pracy. Pierwsze przykłady wymagają od odbiorcy podpisania i odesłania formalnej akceptacji.

Oferta pracy List Próbka nr 1

Pan / Pani. Nazwisko
Adres
Kod pocztowy miasta

Szanowny Panie / Pani.

Nazwisko,

Firma ABCD ma przyjemność zaoferować Ci stanowisko zastępcy dyrektora ds. Relacji z klientami. Twoje umiejętności i doświadczenie będą idealnie dopasowane do naszego działu obsługi klienta.

Jak omówiliśmy, Twoja data rozpoczęcia będzie 1 lutego 20XX. Początkowa pensja wynosi 42 000 $ rocznie i jest wypłacana co tydzień. Bezpośredni depozyt jest dostępny.

Pełna opieka medyczna dla całej rodziny będzie świadczona za pośrednictwem planu świadczeń pracowniczych naszej firmy i wejdzie w życie 1 marca. Dostępne są również ubezpieczenia stomatologiczne i optyczne.

ABCD oferuje elastyczny abonament obejmujący urlop wypoczynkowy, osobisty i chorobowy. Czas wolny naliczany jest według stawki jednego dnia na miesiąc za pierwszy rok, a następnie wzrasta w oparciu o okres zatrudnienia w firmie.

Uprawnienie do planu emerytalnego firmy rozpoczyna się 90 dni po dacie rozpoczęcia.

Jeśli zdecydujesz się przyjąć tę ofertę pracy, podpisz drugą kopię tego listu i odeślij ją do mnie jak najszybciej. Po otrzymaniu potwierdzenia wyślemy Ci formularze rejestracyjne świadczeń pracowniczych oraz podręcznik dla pracowników, zawierający szczegółowe informacje o naszych planach świadczeń i planie emerytalnym.

Czekamy na Ciebie w zespole ABCD.

Daj mi znać, jeśli masz jakieś pytania lub udzielę dodatkowych informacji.

Z poważaniem,

Imię Nazwisko
Dyrektor, dział zasobów ludzkich
Firma ABCD

____________

Niniejszym przyjmuję stanowisko zastępcy dyrektora ds. Relacji z klientami.

_____________________________
Podpis

_____________________________
Data

List oferty pracy Przykład nr 2

Twoje imię
Twój tytuł
Nazwa firmy
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Data

Nazwa
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Droga Magnolii,

Z wielką przyjemnością piszę do Ciebie, aby zaoferować Ci stanowisko Senior Software Engineer z GMCD Solutions. Twoje doświadczenie i entuzjazm będą atutem dla naszej firmy.

Zapoznaj się z załączonym dokumentem przedstawiającym Twoje wynagrodzenie i świadczenia oraz podpisuj wskazane miejsce. Powróć w załączonej kopercie w ciągu pięciu dni roboczych. Skontaktujemy się z Tobą, gdy tylko otrzymamy dokumentację dotyczącą Twojej daty rozpoczęcia.

Czekamy na Ciebie w ramach Zespołu GMCD!

Pozdrowienia,

Amy Green
Dyrektor zasobów ludzkich
Rozwiązania GMC

Oferty pracy Szablony listowe

Szablony ofert pracy Microsoft są dostępne online w witrynie Microsoft Office Online, jako plik do pobrania dla użytkowników Microsoft Word lub są dostępne w ramach programu Word, w celu wyświetlenia lub utworzenia standardowej oferty pracy. Nie jesteś użytkownikiem Microsoft? W Dokumentach Google dostępne są również bezpłatne szablony listów, w tym szablon oferty pracy.

Przyjmowanie oferty pracy

Zazwyczaj pracownik musi podpisać i odesłać list jako formalną akceptację stanowiska.

Kiedy otrzymasz list, masz kilka opcji: możesz zaakceptować na miejscu (ale pamiętaj, że musisz wziąć to pod uwagę, zanim zaakceptujesz je od razu), możesz wziąć krótki okres czasu (najlepiej nie więcej niż kilka dni robocze), aby odpowiedzieć, lub możesz negocjować warunki warunków zatrudnienia . Możesz nawet negocjować korzyści i profity .

Jeśli potrzebujesz czasu, aby ocenić ofertę pracy przed przyjęciem, jest to w porządku, ale bardzo ważne jest poinformowanie firmy, że potrzebujesz czasu, a nie tylko czekanie na odpowiedź. Jeśli opóźnisz się zbyt długo, firma może pomyśleć, że nie jesteś zainteresowany i może przekazać ofertę innemu kandydatowi.

Odmowa oferty pracy

Jeśli praca po prostu nie jest odpowiednia, możesz także odrzucić ofertę pracy, ale ważne jest, aby zrobić to grzecznie i profesjonalnie, aby nie spalić żadnych mostów z firmą. Jeśli zastanawiasz się, jak odpowiedzieć i nie wiesz, czy odrzucić ofertę pracy, czy negocjować, oto kilka rad .

Przeczytaj więcej: Negocjuj, akceptuj lub odrzucaj ofertę pracy | Jak zaakceptować ofertę pracy | Jak ocenić ofertę pracy