Najlepsze taktyki negocjacji płacowych, dzięki czemu otrzymujesz to, na co zasługujesz

Negocjacje płacowe mogą być trudnym zadaniem. O ile nie masz wewnętrznej informacji na temat tego, co pracodawca jest skłonny zaoferować, możesz wejść zbyt wysoko, a następnie wypisać się z oferty pracy. Trochę wysoka jest jedna rzecz, ale jeśli poprosisz o wynagrodzenie, które jest o tysiące dolarów więcej, niż firma przewidziała w budżecie, nie ma miejsca na negocjacje.

Z drugiej strony, ważne jest, aby otrzymać zapłatę, którą jesteś warta i której nie chcesz wykorzystać.

Ty też nie chcesz, aby resentymentował ze swoim szefem za to, że nie płacisz i oczywiście musisz zarabiać tyle, by zapłacić rachunki.

Jaki jest najlepszy sposób na wynegocjowanie wynagrodzenia? Te taktyki negocjacji wynagrodzeń pomogą ci wynegocjować sprawiedliwy pakiet odszkodowań. Oto taktyka negocjacyjna wynagrodzeń, w tym ocena oferty pracy , negocjowanie wynagrodzenia i świadczeń oraz sposób składania oferty licznika, jeśli chcesz uzyskać wyższe wynagrodzenie, gdy otrzymujesz ofertę pracy od pracodawcy.

Top 5 taktyki negocjacji płacowych

1. Bądź cierpliwy
Kiedy przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną i chcesz rozmawiać o wynagrodzeniu, bądź cierpliwy. Staraj się nie wychowywać rekompensaty, dopóki pracodawca nie złoży ci oferty. Jeśli pracodawcy zapytają Cię, jakie są Twoje wymagania płacowe , powiedz, że jesteś otwarty na podstawie stanowiska i obowiązków związanych z pracą.

2. Oceń ofertę pracy
Po otrzymaniu oferty pracy należy ją dokładnie ocenić. W grę wchodzi więcej czynników niż tylko płaca podstawowa .

Możesz na przykład zapytać o możliwość prowizji, premii i przewidywanych podwyżek pensji, a także korzyści, godzin, promocji i możliwości rozwoju. Wszystkie te czynniki wpływają na dochód netto na koniec roku i dostępną siłę nabywczą. Na przykład, stanowisko może zapłacić mniej, niż się spodziewaliśmy, ale jeśli świadczenia medyczne i dentystyczne są hojne, może to potencjalnie zaoszczędzić tysiące dolarów rocznie na rachunkach medycznych.

Dla każdego potencjalnego stanowiska, zapisz te informacje na zorganizowanej liście kontrolnej i porównaj za i przeciw, aby podjąć świadomą decyzję.

3. Rozważ ofertę licznika
Jednym z najlepszych sposobów na otwarcie dyskusji po otrzymaniu oferty pracy jest poproszenie o spotkanie w celu omówienia oferty. Oto list z kontem i wiadomość e-mail z ofertą licznika, której możesz użyć do zainicjowania rozmowy, jeśli planujesz kontrofertę.

4. Badanie, co warto
Poświęć trochę czasu na zbieranie pensji dla określonej pracy, której szukasz. Informacja to siła, a kiedy już odrabisz zadanie domowe, będziesz lepiej przygotowany, by zdobyć to, co jesteś warte na rynku.

5. Nie spiesz się
Po otrzymaniu oferty pracy poświęć trochę czasu, zanim podejmiesz decyzję. Zapytaj pracodawcę o pozostałe pytania, które masz, nawet jeśli wydają się nieistotne. Całkowicie dopuszczalne jest zwrócenie się do pracodawcy o czas na rozpatrzenie oferty. W rzeczywistości większość pracodawców będzie poważnie traktować cię za podjęciem pracy i ofertę pracy.

Więcej porad dotyczących negocjowania wynagrodzenia

Ponieważ negocjacje to nie tylko oferta pracy, oto kilka wskazówek i strategii negocjacji wynagrodzeń umożliwiających pomyślne negocjowanie pakietu rekompensat lub podwyżki.