Przykładowy list odrzucenia po wywiadzie

Wyślij ten list odrzucenia po pierwszym wywiadzie z kandydatem

Wyślij list odrzucenia po pierwszym wywiadzie

W wielu firmach kandydat jest zapraszany na wstępną rozmowę kwalifikacyjną, podczas której następuje podstawowa ocena jego umiejętności, doświadczenia i potencjalnego kulturowego dopasowania . W niektórych firmach jedna osoba przeprowadza ten wywiad. Coraz częściej firmy rozpoznają moc kandydata, który spotyka więcej pracowników.

Wielokrotne wywiady stają się normą, ponieważ pracodawcy starają się wybrać lepszych pracowników .

W związku z tym kandydat do pracy może przeprowadzić wywiady, aby uzyskać drugą rozmowę. Możesz użyć tego listu odrzucenia po pierwszej rozmowie, aby powiadomić kandydata, że ​​nie dokonał cięcia na drugą rozmowę.

Poniżej znajduje się przykładowy list odrzucenia kandydata, który nie zakwalifikował się do drugiej rozmowy kwalifikacyjnej. Ten kandydat był mniej wykwalifikowany niż inni respondenci. Otrzymuje ten list odrzucenia po pierwszej rozmowie.

Odrzucenie List Próbka Po rozmowie

Data

Imię kandydata

Adres

Miasto, województwo, kod pocztowy

Drogi (nazwa kandydacka):

Doceniamy czas, jaki przyszedłeś na rozmowę kwalifikacyjną dla naszego asystenta administracyjnego w McColl's. Nie wybrano Cię do powrotu na dodatkowe wywiady. Otrzymaliśmy zgłoszenia od wielu wykwalifikowanych kandydatów, z których kilku ma większe doświadczenie w pracy z naszym Systemem Informacji Zasobów Ludzkich, kluczowym wymaganiem w zakresie pracy.

Dziękuję za rozmowę z naszym zespołem. Wszyscy cieszyli się ze spotkania z Tobą i mamy nadzieję, że rozważasz ubieganie się o nasze otwarte stanowiska, które kwalifikujesz w przyszłości.

Życzymy powodzenia w bieżącym poszukiwaniu pracy. Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.

Z poważaniem,

Nazwisko i podpis osoby fizycznej

Przykład: dyrektor ds. HR w zespole selekcji pracowników

Zastrzeżenie - Uwaga:

Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, pracodawcami i miejscem pracy zarówno na tej stronie internetowej, jak i na tej stronie, ale nie jest prawnikiem ani treścią witryny, autorytatywny, nie ma gwarancji dokładności i legalności i nie powinien być interpretowany jako porada prawna.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.

Standardowy list z potwierdzeniem wniosku

Więcej o przykładowych listach odrzucenia kandydatów

Listy dla wybranych kandydatów

Co się stanie, jeśli kandydat, z którym się kontaktujesz, odniesie sukces w swoim wniosku? Poniżej znajdują się przykładowe listy ofert pracy, aby kandydat znał dobre wieści.