Wywiad Pytania do oceny umiejętności podejmowania decyzji

Chcesz ocenić umiejętności kandydata w podejmowaniu decyzji? Możesz zadawać pytania na temat rozmowy kwalifikacyjnej w sprawie podejmowania decyzji, aby określić swoje doświadczenie i kompetencje w podejmowaniu decyzji w pracy.

Pracodawcy będą chcieli zadawać pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby ocenić kwalifikacje kandydata do podejmowania decyzji w prawie każdej pracy, a zwłaszcza w miejscach pracy, w których uczestniczą ludzie.

Nie musisz zadawać wszystkich tych pytań, ale jeśli podejmowanie decyzji jest odpowiedzialnym komponentem w zadaniu, które wypełniasz, będziesz chciał zadać kilka pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej na temat doświadczenia kandydata i jego skuteczności w podejmowaniu decyzji.

Pytania dotyczące podejmowania decyzji

Podejmowanie decyzji Odpowiedzi na pytania

Skorzystaj z tych wskazówek, jak oceniać odpowiedzi kandydata na pytania do rozmowy kwalifikacyjnej, które oceniają umiejętności podejmowania decyzji, aby wybrać najlepszych, najbardziej wykwalifikowanych pracowników w Twojej organizacji. W ten sposób oceniasz odpowiedzi kandydata na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej dotyczące podejmowania decyzji.

Chcesz zatrudnić pracownika, który udowodni, że potrafi logicznie podejmować decyzje. Podczas rozmowy wysłuchaj dowodów na systematyczne podejście do opcji ważenia. Poszukaj dowodów skutecznego podejmowania decyzji w przeszłości. Zapytaj kandydata, jak rozwiąże się każda z jego decyzji opisanych w odpowiedziach na powyższe pytania.

Zapytaj swojego kandydata również o to, co zrobiłby inaczej, gdyby ponownie podjął te decyzje. Szukasz dowodów na to, że twój kandydat chce nadal uczyć się i rozwijać. To, czy zgadzasz się z decyzją podjętą przez kandydata, jest mniej ważne niż zauważenie procesu decyzyjnego. Jeśli decyzje rzeczywiście wydają się nielogiczne, takie jak niewspierane skoki wiary, lub pojawienie się z lewej strony, bądź ostrożny.

Moim jedynym zastrzeżeniem z tymi wytycznymi jest to, że chcesz zatrudnić ludzi kreatywnych, innowacyjnych i chętnych do wyjścia poza ramy.

Przynajmniej tak. Zachowaj ostrożność, oceniając twórcze, innowacyjne podejście do podejmowania decyzji.

Potrzebujesz właściwych pracowników mózgu, tak jak potrzebujesz pracowników dominujących w mózgu. Ich role mogą być różne w Twojej organizacji, ale potrzebujesz obu. A kandydat, który potrafi wykazać się kreatywnością, choć wydaje się, że podejmuje logiczne decyzje, jest potencjalnie świetnym kandydatem.

Zakładając, że rola, do której zatrudnisz pracownika, wiąże się z podejmowaniem decyzji, wysłuchaj poprzednich działań, które pokazują, że wnioskodawca może podejmować logiczne, realistyczne decyzje. Dotychczasowe sukcesy mówią głośniej w ustawieniach wywiadu niż prognozy wnioskodawcy o tym, co on "myśli", co zrobi, podejmując decyzję w przyszłości.

Chcesz pracownika, który wykazał umiejętności potrzebne w przeszłości lub pracownika, który jest zainteresowany i zdolny do uczenia się, jak podejmować przemyślane decyzje.

Przykładowe pytania do rozmów kwalifikacyjnych dla pracodawców

Oto przykładowe pytania o rozmowę kwalifikacyjną na rozmowę z potencjalnymi pracownikami .