Odrzucenie próbek liter do kandydatów do pracy

Użyj tych przykładowych listów odrzucenia, aby grzecznie odrzucić kandydata do pracy

Czy potrzebujesz próbki listu odrzucenia? Oto próbki, które możesz wykorzystać dla kandydatów, którzy nie dostali pracy. Użyj tych przykładowych listów, aby rozwinąć własne listy do grzeczności i łagodnie obrócić kandydatów.

Przesłanie listu odrzucenia po pierwszej rozmowie jest uprzejme, uprzejme i profesjonalne. Nie chcesz pozostawić kandydatów do pracy w ciemności, ponieważ nie zaprosisz ich do dalszego udziału w procesie selekcji.

Pracodawcy zawdzięczają kandydatom, którzy zainwestowali dużo czasu w proces składania podania o pracę z firmą, profesjonalny list odrzucenia . Ten list mówi mu dokładnie, gdzie się znajdują w procesie selekcji . Kandydaci powiedzą ci, że zła wiadomość jest lepsza niż brak jakichkolwiek wiadomości.

Użyj tych przykładowych listów odrzucenia jako przewodników, gdy musisz profesjonalnie, uprzejmie i wyraźnie zakończyć kandydaturę kandydata na swoją otwartą pozycję.

Przykładowy list odrzucenia

Ten przykładowy list odrzucenia jest dla wnioskodawcy, którego chciałbyś zatrudnić w swojej firmie. Jego kwalifikacje były niższe od kwalifikacji kilku innych kandydatów do obecnego otwarcia. Jednak zdecydowałeś, że jest on dobrym potencjalnym pracownikiem, dobrze przeprowadził wywiad i wydawał się zgodny z kulturą twojej organizacji .

Data

Nazwa wnioskodawcy

Adres wnioskodawcy

Drodzy (nazwa wnioskodawcy):

Przeprowadziliśmy wywiady z kilkoma kandydatami na stanowisko (imię i nazwisko) i zdecydowaliśmy się zaproponować innym kandydatom to stanowisko.

Ten list jest informacją, że nie wybrano Cię na stanowisko, do którego się zgłosiłeś.

Komitet przesłuchań był pod wrażeniem twoich referencji i doświadczenia. Oferujemy Państwu możliwość przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej w związku z drugim rozpoczęciem pracy w charakterze (stanowisko) w naszej firmie. W załączeniu znajduje się opis pozycji do przeglądu.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz porozmawiać z nami na temat tego drugiego otwarcia, zadzwoń lub wyślij e-mail (imię i nazwisko), a my umówimy się na rozmowę kwalifikacyjną w najbliższym dogodnym momencie. W tej chwili przeprowadzamy wywiady w pierwszej rundzie.

Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu, aby przyjść (nazwa firmy), aby spotkać się z naszym zespołem. Bardzo nam się podobało spotkanie z tobą i nasze dyskusje.

Niezależnie od tego, co zdecydujesz o rozmowach kwalifikacyjnych w związku z drugim otwarciem pracy, możesz ubiegać się o stanowiska, na które się kwalifikujesz, w naszej firmie w przyszłości.

Życzymy sukcesów osobistych i zawodowych w zakresie poszukiwania pracy iw przyszłości. Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.

Pozdrowienia,

Nazwisko i podpis osoby fizycznej

Przykład: dyrektor ds. HR w zespole selekcji pracowników

Przykładowy list odrzucenia

Ten przykładowy list odrzucenia jest dla wnioskodawcy, który nie wydaje się być typem pracownika, który pasowałby do twojej kultury . Musisz mu powiedzieć, że nie został wybrany do powrotu na drugą rozmowę . Ale nie chcesz go zachęcać, by spędził czas, stosując się ponownie w przyszłości.

Data

Nazwa wnioskodawcy

Adres wnioskodawcy

Drodzy (nazwa wnioskodawcy):

Nie wybrano Cię do powrotu na drugą rozmowę, więc w tej chwili Twoja kandydatura do naszego otwartego marketingu nie jest już rozważana.

Zespół wywiadów cieszył się, że cię spotkałem. Chcieliby również wyrazić uznanie za czas poświęcony na złożenie wniosku i przyjście na rozmowę kwalifikacyjną. Wiemy, że jest to trudne i czasochłonne.

Jeszcze raz dziękuję za rozmowę z zespołem na stanowisku koordynatora ds. Marketingu.

Pozdrowienia,

Helen Whitebread

Dyrektor HR w imieniu Zespołu Selekcji Pracowników

Wniosek

W każdym liście odrzucenia masz możliwość przekazywania różnych wiadomości różnym kandydatom. Nie popełnij błędu, jeśli użyjesz jednego rozmiaru listu, który będzie przekazywał identyczne sentencje każdemu kandydatowi.

Nie jesteś również winien kandydatom wyjaśnień, dlaczego nie są już kandydatami. W wielu przypadkach im mniej mówisz, tym lepiej. Kandydaci łatwo błędnie interpretują komunikację potencjalnego pracodawcy.

Nie dawaj im czegoś, na co by się naciskać.

Standardowy list z potwierdzeniem wniosku

Więcej o przykładowych listach odrzucenia kandydatów

Zrzeczenie się: Należy pamiętać, że Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne zarządzanie zasobami ludzkimi, pracodawcę i porady dotyczące miejsca pracy na tej stronie, ale nie jest pełnomocnikiem, a treści na stronie nie należy interpretować jako legalne. Rada. Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości zawsze szukaj porady prawnej. Informacje na stronie są jedynie orientacyjne, nigdy nie stanowią porady prawnej.