Zyskaj mądrą i skokową karierę (bez powrotu do szkoły)

Być może trafiłeś na mur w swojej karierze i nie wydaje się, aby wylądował w tej promocji. Lub twoje rzeczywiste doświadczenie pokazało ci inną ścieżkę kariery , do której chcesz dążyć, ale nie masz jeszcze kwalifikacji do podjęcia tego kroku.

Dla niektórych, ostrzenie ołówków i powrót do szkoły to rozwiązanie typu "go-to", ale niekoniecznie musi to być domyślne. "Czasami [twój najlepszy ruch] może całkowicie ominąć szkołę", mówi Jenny Blake, autorka Pivot: The Only Move That Matters Is Your Next One .

Szkoła zawsze będzie tam, jeśli zdecydujesz, że chcesz w nią zainwestować. Ale wydawanie pieniędzy z łodzi (i potencjalnie obciążanie się długiem), aby dostać się na wyższy poziom, może nie być konieczne. Oto plan gry, który należy wykonać.

Zacznij od wyniku

Inwestycje zorientowane na wyniki to obecnie największa furia w świecie finansów, a Ty najlepiej sobie z tym poradzisz, jeśli potrafisz zrobić to samo w swojej karierze. Zamiast najpierw przyjrzeć się temu, czego brakuje, lub utknąć w poczuciu niepewności, skup się na tym, jaki sukces będzie wyglądał za rok. Jeśli nie masz pewności, do czego dążysz, poświęć trochę czasu na przemyślenie tego, w czym jesteś najlepszy, co najbardziej Ci się podoba, kiedy jesteś najbardziej "w strefie" i co ludzie najczęściej do ciebie mówią. jako poradę. Wykorzystaj te mocne strony jako wskazówki, które zachęcają Cię do pokrewnego uczenia się lub badań.

Hone Your Mission

Weź te osobiste atuty i ustaw je na papierze. Następnie przygotuj konkretną listę rzeczy, których musisz się nauczyć.

Chcesz skupić się na odpowiednich umiejętnościach - tych, które są warte twojego czasu i mogą pomóc w przełamaniu wszelkich barier zawodowych, z którymi możesz się zmierzyć. Następnie przeprowadź kontrolę poprawności, aby mieć pewność, że umiejętności na twojej liście są cenione przez ludzi, którzy chcieliby cię zatrudnić. Możesz to zrobić, pytając "rodzimego" - kogoś, kto już robi to, co chcesz zrobić - na kawę i pytając o najwyższe mocne strony, które są niezbędne, by odnieść sukces w swojej roli.

"Następnie znajdź własną lukę" - mówi Pamela Mitchell, założycielka i dyrektor generalny The Reinvention Institute. Zanim przejdziesz do wypełniania pustych miejsc, dobrze przyjrzyj się swojemu doświadczeniu i upewnij się, że nie zrobiłeś już czegoś podobnego w przeszłości. Mitchell twierdzi, że jako trener kariery regularnie widzi ludzi, którzy zapominają o pewnych kwalifikacjach i osiągnięciach.

Przeglądaj platformy tworzenia umiejętności, takie jak ...

Seal the Deal z pewnym doświadczeniem

Jest powód, dla którego "uczenie się przez działanie" jest tak popularną radą - buduje twoje umiejętności i swoje CV w tym samym czasie. "Miejcie mile na sobie!", Mówi Maggie Mistal, trenerka i trenerka. Gdy zdobędziesz umiejętności i wprowadzisz je w życie, możesz je wymienić w sekcjach "umiejętności" i "doświadczenia" swojego CV. Na początku możesz zaoferować swoją pomoc tanio lub pro bono, więc skontaktuj się z lokalnymi startupami i zaoferuj im tę ofertę.

Witryny takie jak TaprootFoundation.org, VolunteerMatch.org i Idealist.org to także świetne miejsca do rozpoczęcia, jeśli chcesz zdobyć umiejętności pracy z organizacją non-profit. (Najprawdopodobniej łatwiej będzie postawić stopę w drzwiach i wykorzystać umiejętności, których się nauczyłeś.) Inną opcją jest Catchafire.org, strona internetowa dopasowująca utalentowanych ludzi do ich pasji. Podajesz temat, który Cię interesuje, a także to, w czym jesteś dobry, a witryna pomaga znaleźć projekt, w który możesz wnieść swój wkład.

Będziesz przyczyniał się do dobrej sprawy - i wzmacniasz swoje CV, gdy będziesz na tym.

Z Hayden Field