Jak pisać listy kandydujące do pracy

To, jak traktujesz kandydatów do pracy, ma naprawdę znaczenie. Wysyłanie listu odrzucenia kandydata do kandydatów, którzy nie zostali wybrani do pracy, jest dodatkowym, ale pozytywnym krokiem, który Twoja firma może podjąć, aby zbudować dobrą wolę z kandydatami i zostać wybranym pracodawcą .

Twoja reputacja, budowana po jednym kandydacie na raz, jest kluczowa dla twojej ciągłej zdolności przyciągania najlepszych i najlepiej wykwalifikowanych talentów do Twojej firmy.

Kandydaci podejmują decyzje dotyczące Twojej firmy w oparciu o ich leczenie, a oficjalne powiadomienie ich o decyzjach dotyczących zatrudnienia jest punktem na Twoją korzyść.

W rzeczywistości, aby zachować swoją reputację jako pracodawcy, które pracownicy powinni wziąć pod uwagę, w procesie rekrutacji są cztery razy, że naprawdę trzeba komunikować się z kandydatami . Nawet list odrzucenia jest lepszy dla twoich kandydatów niż nie usłyszeć niczego przez długi czas. Zapoznaj się z tymi wytycznymi dotyczącymi pisania listów odrzucenia kandydata i znajdź dwa przykładowe listy odrzucenia kandydatów do użycia jako modele.

Rozpocznij od następczej rozmowy telefonicznej

Telefon do kandydata jest pierwszym krokiem po tym, jak zdecydowałeś, że nie jest on najbardziej kwalifikowany do twojej otwartej pozycji. Podczas rozmowy dziękujesz kandydatom za ich aplikację i czas rozmowy. Podaj wyraźnie, że zdecydowałeś, że zaoferujesz lub zaproponowałeś pozycję innemu kandydatowi.

Następnie wykonaj rozmowę z oficjalnym listem odrzucenia kandydata, podając te same informacje. Kontakt ten powinien nastąpić, gdy tylko wiesz, że kandydat nie jest osobą, którą chcesz zatrudnić. Nie pozostawiaj kandydatów zastanawiających się, przez wiele tygodni, czy to ona była osobą wybraną do pracy.

Wskazówki dotyczące pisania listów odrzucenia kandydata

Przykładowy list odrzucenia kandydata

Jest to przykładowy list odrzucenia kandydata, który został uznany przez zespół rekrutujący za wysoko wykwalifikowany i lubiany. Twoim celem jest poinformowanie go o tym, że powinien nadal składać podanie do Twojej firmy, gdy pozycja, do której ma kwalifikacje, zostanie zaksięgowana.

Data listu

Imię kandydata

Adres

Kod pocztowy miasta, stanu

Drogi Ronaldzie,

Otrzymałeś wiadomość, gdy zadzwoniłam, aby powiedzieć Ci, że inny kandydat został wybrany na stanowisko Księgowego w Mountain Meadow Co. List ten potwierdza tę rozmowę telefoniczną.

Mój zespół selekcyjny był pod wrażeniem zarówno twojego doświadczenia w zakresie księgowości, jak i pomysłów, które podzieliłeś na temat tego, co może zapewnić globalna grupa księgowa dla organizacji. Zachęcamy do rozważenia możliwości ubiegania się o stanowiska, które mogą pojawić się w przyszłości w obszarach kompetencji.

Dziękuję za poświęcenie czasu z dala od normalnych codziennych czynności, aby przyjść na rozmowę z członkami mojego zespołu. Doceniamy to, że jest to inwestycja z Twojej strony i byliśmy wdzięczni za możliwość poznania Ciebie.

Najlepsze życzenia dotyczące kontynuacji poszukiwania pracy. Pamiętaj o naszych otwartych pozycjach w przyszłości.

Pozdrowienia,

Mary Ellen Cordoba

Dyrektor HR

W imieniu Komisji ds. Wyboru księgowych

Przykładowy list odrzucenia kandydata

Jest to przykładowy list odrzucenia kandydata dla potencjalnego pracownika, który został określony przez zespół zatrudniający, nie pasuje do celów, celów lub kultury Twojej firmy. Nie chcesz zachęcać tego kandydata do ubiegania się o swoje otwarte pozycje w przyszłości.

Data listu

Imię kandydata

Adres

Kod pocztowy miasta, stanu

Droga Emily,

Jak wspomniałem podczas naszej niedawnej rozmowy telefonicznej, zaoferowaliśmy naszą otwartą pozycję innemu kandydatowi. To jest twoje oficjalne zawiadomienie o tej decyzji, abyś mógł zamknąć książkę na tym stanowisku.

Chcemy również, abyś wiedział, że doceniamy czas, w którym zainwestowałeś w wejście do naszej firmy na rozmowę kwalifikacyjną. Zespół jest wdzięczny za możliwość porozmawiania z Tobą.

Najlepsze życzenia podczas kontynuowania poszukiwania pracy.

Najlepiej,

Ethan Windsor

HR Manager dla Zespołu ds. Zatrudnienia