Dlaczego HR powinien planować drugi wywiad?

7 dobrych powodów HR powinien odbyć drugie, a nawet trzecie - wywiady

Czy planujesz swoich najbardziej wykwalifikowanych kandydatów na drugą rozmowę kwalifikacyjną? Jeśli nie, możesz rozważyć przyjęcie praktyki. Druga rozmowa z kandydatem do pracy może powiedzieć wiele, że musisz wiedzieć, aby ocenić kwalifikacje kandydata i kulturowe dopasowanie .

Na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej ty lub członkowie twojego zespołu, w zależności od praktyk zatrudniania organizacji, spotykasz kandydatów i ocenisz podstawowe kwalifikacje i kulturowe dopasowanie.

Ale musisz myśleć o zatrudnianiu pracownika bardziej jak o przyjaźni lub małżeństwie.

Zatrudnienie może trwać latami. Czy podpisujesz ludzi na czas nieokreślony po jednym spotkaniu? Założę się, że nie. Muszą się rozwijać, a twoja wiara w ofertę pracy musi wzrosnąć i zyskać pewność.

Pracodawcy planują drugi wywiad, aby pogłębić swoją wiedzę na temat kandydata i pogłębić poczucie, że czujesz się komfortowo, że Ty i inni pracownicy firmy możecie z powodzeniem pracować z osobą.

Aby kandydat mógł przejść do drugiej rozmowy, był jednym z najbardziej wykwalifikowanych i lubianych rozmówców. Przed pierwszą rozmową, poświęciłeś już czas na przeglądanie aplikacji i listów motywacyjnych , przeprowadzasz wywiady telefoniczne, aby zawęzić pole, w rezultacie wybrałeś potencjalnych pracowników do udziału w rozmowach na miejscu.

Twoi najlepsi potencjalni klienci otrzymują drugi wywiad

Kandydaci wybrani do drugiej rozmowy są najlepszymi kandydatami.

To niewielki procent osób, z którymi rozmawiałeś początkowo. Oto dlaczego drugi wywiad to dobry pomysł.

Czy jesteś przekonany o konieczności przeprowadzenia drugiej rozmowy z potencjalnymi pracownikami? Mam nadzieję. Drugi wywiad daje twojemu zespołowi rekrutującemu niezbędne informacje, szansę interakcji interpersonalnej z kandydatami do pracy i dużo lepsze wyczucie, czy związek ma potencjał do pracy. Podejmujesz lepsze decyzje o zatrudnieniu, gdy masz wszystkie te dodatkowe informacje.

Więcej o wywiadzie

Porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych
Pytania do wywiadu dla pracodawców, aby zapytać