Dowiedz się, jak zostać zarejestrowaną pielęgniarką w wojsku

John Fedele

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to głupie pytanie, ale do dnia dzisiejszego pielęgniarstwo wciąż nęka niezliczone mity i nieporozumienia.

W XX wieku pielęgniarka przekształciła się z podrzędnej pozycji "służebnicy" lekarza w wysoko wykształcony, w dużej mierze autonomiczny zawód. Zarejestrowane pielęgniarki (RN) zapewniają codzienną opiekę nad pacjentem w oparciu o całościowy model, który dotyczy nie tylko procedur medycznych i podawania leków, ale także codziennej higieny, mobilności oraz opieki psychologicznej i duchowej.

Mimo że lekarze i inni dostawcy podstawowej opieki zdrowotnej nadal polegają na zamawianiu recept i niektórych metod leczenia, zarejestrowane pielęgniarki stały się raczej współpracującymi specjalistami, a nie podwładnymi, z arsenałem niezależnych działań mających na celu pomoc w naprawie, utrzymaniu i promowaniu zdrowia pacjentów.

W szczególności, pielęgniarka z rejestracją różni się od innych, takich jak licencjonowane praktyczne pielęgniarki i certyfikowane pielęgniarki, według poziomu wykształcenia, przywilejów leczenia i niezależności. Tylko zarejestrowana pielęgniarka może oceniać i leczyć rany, przeglądać testy diagnostyczne i podawać leki zlecone przez lekarza.

Z drugiej strony, niektóre pielęgniarki, które dążą do uzyskania wyższych stopni praktyki pielęgniarskiej, zyskują jeszcze większą autonomię. Praktycy pielęgniarki, na przykład, mogą praktykować w podobny sposób jak lekarze: mogą prowadzić praktykę, diagnozować lekarstwa i przepisywać leki.

Jak cywilowie stają się RN

Stanowe rady opieki określają wymagania edukacyjne i licencyjne, ale generalnie RN muszą ukończyć studia z zatwierdzonym przez zarząd stowarzyszeniem lub programem studiów licencjackich, zanim zasiądą do egzaminu National Licensure Examination for Registered Nurses (NCLEX-RN).

Wiele szkół oferuje także szybkie programy dla RN z dyplomem stowarzyszonym, aby zdobyć tytuł licencjata, a także dla absolwentów innych programów studiów licencjackich, aby zdobyć drugi tytuł licencjata, a nawet tytuł mistrza, jako pielęgniarki. Istnieją również inne, mniej powszechne ścieżki, takie jak powiązane z szpitalami programy dyplomowe (prawie wymarłe) i programy doktoranckie.

Wymagania wojskowe i szkolenia

Wszystkie wojskowe RN są oficerami na zlecenie , więc niestety, RNs z dyplomem Associate są zdyskwalifikowani. Każdy cywil, który uzyskał tytuł licencjata pielęgniarstwa i otrzymał licencję RN w swoim stanie, może ubiegać się o bezpośrednią prowizję. RN-y, lekarze, prawnicy i inni licencjonowani specjaliści w tym dziale otrzymują nieco skróconą wersję szkolenia kandydatów na oficerów , aby zorientować ich w kulturze militarnej i ich roli jako oficerów.

Istnieją również programy, które pomagają ludności cywilnej zrekompensować koszty edukacji pielęgniarskiej w zamian za służbę po ukończeniu studiów. Na przykład Marynarka Wojenna oferuje pełną naukę jazdy (chyba że można znaleźć szkołę, która pobiera ponad 180 000 USD) od uczniów szkół średnich, którzy uczestniczą w programie pielęgniarskim, lub do 34 000 USD dla obecnych pielęgniarek studenckich za pośrednictwem ich programu dla kandydatów na pielęgniarkę. Air Force ma również program stypendialny dla pracowników służby zdrowia, a każdy oddział może oferować zachęty do spłaty pożyczek uczelni.

Programy stypendialne są generalnie przeznaczone tylko dla cywilów, którzy dążą do kariery wojskowej jako RN, ale co z tymi, którzy już służą w wojsku? Podobnie jak w przypadku innych stopni uniwersyteckich, ci, którzy służą, mogą otrzymywać czesne lub wykorzystywać swoje świadczenia z tytułu GI Bill, aby płacić za kursy poza służbą w akredytowanym programie pielęgniarskim.

Ukończenie studiów licencjackich podczas pełnienia służby w pełnym wymiarze czasu pracy nie jest łatwe, ale w zależności od poziomu doświadczenia w specjalności medycznej i liczby punktów, które Twoja uczelnia jest gotowa udzielić na doświadczenie wojskowe, możesz być w stanie zrobić podróż jest o wiele łatwiejsza.

Edukacja w armii i marynarce wojennej

Amerykańska Rada ds. Edukacji (ACE) zaleca kredyty uniwersyteckie za doświadczenie i szkolenie w wojsku (z wyjątkiem Sił Powietrznych, z jakiegoś powodu.) Z transkryptem wydanym przez twój oddział służby, możesz być w stanie wybić niektóre z powszechnych wstępne warunki programu pielęgniarskiego, takie jak ogólne wymagania edukacyjne i anatomia / fizjologia.

Należy jednak pamiętać, że ACE nie ma uprawnień do przyznawania punktów . W każdym college'u wciąż zależy, jaką kwotę transferu otrzymasz za swoje doświadczenie wojskowe.

Poniższe przykłady są oparte na zaleceniach na stronie internetowej ACE i mogą się różnić w zależności od poziomu wykształcenia i doświadczenia:

Edukacja w lotnictwie

Lotnicy zapisani na pola Medycyny Fizycznej lub Lotnictwa i Kosmonautyki mogą kwalifikować się do punktów za ich szkolenie i doświadczenie przyznawane przez Community College of the Air Force (CCAF). Łącząc to z kursami stacjonarnymi i kursem na odległość, lotnicy mogą zdobyć dyplom w programie CCAF Allied Health Sciences.

Chociaż nie jest to stopień ściśle związany z opieką pielęgniarską, może to pomóc spełnić niektóre wymagania, aby uzyskać licencjat z pielęgniarstwa, ponieważ obejmuje szereg liberalnych kredytów artystycznych i przedmiotów do wyboru w dziedzinie biologii, chemii, psychologii i farmakologii.

Certyfikaty

Według Navy's Credentialing Opportunities On-Line (COOL), Corpsmen może kwalifikować się do otrzymania finansowania Navy, aby zapłacić za egzamin NCLEX-RN. Pamiętaj jednak, że aby otrzymać licencję RN za pośrednictwem tego egzaminu, nadal będziesz musiał zdobyć tytuł licencjata pielęgniarstwa poprzez odpowiednie wykształcenie poza dyżurami.

W przeciwieństwie do marynarki wojennej, strona Army COOL nie wskazuje żadnych funduszy dostępnych dla lekarzy, którzy mogliby wziąć NCLEX-RN, ale istnieje szereg certyfikatów na mniej zaawansowanych poziomach opieki medycznej i pielęgniarskiej, które mogą być opłacane za pomocą GI Bill.

Prowadząc edukację pielęgniarską, najwyraźniej nie zaszkodzi uzyskać licencje w niektórych z tych specjalności - technik ratownictwa medycznego, licencjonowana pielęgniarka praktyczna / zawodowa lub certyfikowany technik pielęgniarski - które mogą zapewnić dodatkowe doświadczenie, zdobycie władzy i sieć bezpieczeństwa zawodowego, jeśli zdecydujesz się opuścić usługę i ukończyć swoją edukację pielęgniarską jako cywil.