68W - Specjalista ds. Ochrony armii (Combat Medic)

Sanitariusz wojskowy

DVIDSHUB / Flickr

Army Medic jest jednym z facetów w jednostce armii, która może nie być najlepszym strzałem, aw niektórych przypadkach może nie wystrzelić ani jednego strzału w sytuacji bojowej, ale to on unika kul, odłamków i materiałów wybuchowych do uratować kolegę z jednostki. Dzięki standardowemu zestawowi materiałów medycznych w plecaku, wojskowa specjalizacja wojskowa 68 W (MOS) czeka na telefon od kolegów żołnierzy, "Medyka!" Często słychać pisk z linii frontu, bojowy medyk udaje się znaleźć rannego żołnierza i zapewnić mu bezpieczeństwo na tyle, aby wysłać go do szpitala polowego drogą ewakuacji medycznej (MedEvac).

Wielu sanitariuszy w armii ryzykuje życie, aby opiekować się poległym żołnierzem. Wielu z nich jest bardzo odznaczonych za odwagę i wykonuje ponad wszelkie obowiązki, zdobywając nagrody, takie jak Medal Honoru Kongresu. Niedawno popularny film "Hacksaw Ridge" opowiada o Medalu Honorowego Odbiorcy Prywatnego Desmonda Dossa, wojskowego żołnierza armii, który nie wniósł broni do walki, ale jedyne, co robił, to ratowanie ludzi ze swojej jednostki. Podczas dnia i nocy walki Doss uratował ponad 75 mężczyzn, którzy zostali ranni i pozostawieni na śmierć przez wycofujących się Amerykanów na Okinawie.

MOS, w którym odbywa się tego rodzaju szkolenie medyczne, to 68W (68 Whiskey). Specjalizacja Wojskowa Specjalność Wojskowa Armii jest jedną z najważniejszych pracy w każdej jednostce, ponieważ zawsze występują obrażenia, wypadki, choroby, aw niektórych przypadkach nagłe problemy medyczne i walki rannych, które potrzebują pomocy na polu bitwy. 68 Whisky to osoba, która jest przygotowana do tego.

Podstawowy opis stanowiska 68W "Combat Medic"

Specjalista ds. Opieki zdrowotnej jest odpowiedzialny przede wszystkim za zapewnienie awaryjnego leczenia, ograniczoną opiekę podstawową i ochronę zdrowia oraz ewakuację z miejsca urazu lub choroby. Specjaliści opieki medycznej są często nazywani "bojowymi medykami" w armii, ponieważ niektórzy żołnierze w tym MOS są przydzielani do rozmieszczenia w jednostkach bojowych armii i zapewniają natychmiastowe leczenie medyczne bezpośrednio w strefach walki.

Inni specjaliści ds. Opieki zdrowotnej są przydzielani do szpitali wojskowych i klinik, aby pomagać lekarzom i pielęgniarkom w zakresie potrzeb zdrowotnych pacjentów.

Obowiązki wykonywane przez żołnierzy w tym MOS to:

Udzielaj pomocy medycznej w nagłych wypadkach ofiarom z pola bitwy. Pomagaj w opiece ambulatoryjnej i szpitalnej oraz leczeniu. Wywiaduj pacjentów i rejestruj ich historię medyczną. Podnieś temperaturę, puls i ciśnienie krwi pacjenta. Przygotuj próbki krwi do analizy laboratoryjnej. Zachowaj aktualność dokumentacji medycznej i dokumentacji klinicznej. Dawaj pacjentom zastrzyki i leki. Przygotuj pacjentów, sale operacyjne, sprzęt i wyposażenie do operacji. Niektóre z bardziej powszechnych potrzeb medyków to podawanie roztworu dożylnego w terenie żołnierzom odwodnionym z długich ruchów i treningu.

Informacje o treningu

Szkolenie zawodowe dla specjalisty opieki zdrowotnej wymaga 10 tygodni podstawowego szkolenia bojowego i 16 tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego, w tym praktyki stacjonarnej.

Specjaliści opieki zdrowotnej mogą również otrzymać zaawansowane szkolenie medyczne, aby "specjalizować się" w jednym z kilku obszarów. Po dodatkowym szkoleniu otrzymują one ASI ( Additional Skill Identifier ) w następujący sposób:

Wymagany wynik ASVAB : GT 107 i ST 101

Pozwolenie bezpieczeństwa : brak

Siła Wymagania: średnio ciężki

Wymagany profil fizyczny: 222121

Inne wymagania

Podobne zawody cywilne

Jako 68 Whiskey w twojej jednostce, będziesz oczekiwać, że znasz swoją pracę i będziesz dostępny dla potrzebujących w jednej chwili. Jeśli dbanie o innych, stosowanie wiedzy medycznej i doświadczenia, a także zdolność do zachowania spokoju i myślenia, kiedy ktoś ma najgorszy dzień w życiu, jest czymś, do czego masz powołanie, zawód medyka walki potrzebuje ciebie.