Czy pracodawcy powinni zatrudniać niewykwalifikowanych pracowników?

Ze względu na tworzenie zadań o nazwie Concept Called, Underemployment May Work Out

Niedostateczne zatrudnienie na całym świecie szerzy się od 17 do 66 procent, w zależności od miejsca i sposobu jego pomiaru. Na całym świecie, 47 procent ludzi czuje się zbytnio kwalifikowanych do swojej pracy. Te liczby są ogromne. Jeśli uważasz, że Twoja praca jest na twoim poziomie, spójrz w prawo lub w lewo. Jest szansa, że ​​jedna lub obie z tych osób czują się niedostatecznie zatrudnione. I mogą być z tego powodu nieszczęśliwi .

Menedżerowie często nie chcą zatrudniać osób, które mają zbyt wysoką kwalifikację do pracy właśnie ze względu na postrzeganą niedolę, która przyniesie obrót i niezadowolenie pracowników .

Ogólny konsensus w biznesie polega na tym, aby nie zatrudniać niewykwalifikowanych pracowników. Jednak nowe badanie odwraca tę akceptowaną wiarę na głowę.

Zatrudnianie niewykwalifikowanych pracowników może mieć dodatkową stronę

Bilian Lin (Chiński Uniwersytet Hongkongu w Shen Zhen), Kenneth Law (Chiński Uniwersytet w Hongkongu) i Jing Zhou (Rice University) przyjrzeli się osobom, które nie pracowały, i stwierdziły, że ludzie na tych stanowiskach są bardziej kreatywni niż ich w pełni zatrudnieni odpowiednicy, ze względu na innowacyjne podejście o nazwie tworzenie zadań.

Zbyt wysoko wykwalifikowani pracownicy często uczestniczą w tworzeniu zadań

Tworzenie zadań wymaga podjęcia pracy i jej zmiany, aby praca stała się lepsza. Na przykład zatrudniłeś pracownika do przygotowywania miesięcznych raportów z bazy danych. Były pracownik wykonujący tę pracę ręcznie zestawił informacje ręcznie co miesiąc.

Zbyt kompetentny twórca zadań mógłby powiedzieć: "Hej, mógłbym napisać jakiś kod, a Excel wziąłby te dane i utworzył dla mnie raporty." Kto przynosi korzyści?

Biznes.

Dlaczego pracownicy wykonują to zadanie? Ponieważ muszą "zachować swój pozytywny wizerunek". Nie jest to jednak tak proste: teraz, gdy raporty są zautomatyzowane, czy autorka raportów po prostu wyszła z pracy?

Możliwe też, że szef starej szkoły zaprotestuje i powie: "Ale zawsze robiliśmy to ręcznie." (Tak, tak się dzieje, niestety.)

Powinieneś zatrudnić ludzi, którzy są nadmiernie kwalifikowani

Oczywiście odpowiedź na to pytanie zależy od twoich potrzeb biznesowych. Jeśli znajdziesz osobę, która jest wykwalifikowana, zatrudnienie jej jest najlepszym rozwiązaniem. Ale nie powinieneś odrzucać zbyt wysokiej osoby, jeśli ma ona następujące cechy:

I nie tylko ważne jest, że pracownik ma te cechy. Menedżer musi również podjąć następujące działania z pracownikiem, który ma zbyt wysoką kwalifikację do pracy.

Zbyt dużo niepełnego zatrudnienia

Lin, et.al. stwierdził, że postrzegane niepełne zatrudnienie odegrało ogromną rolę. Jeśli zatrudnisz byłego CEO jako kasjera w swoim sklepie, praca prawdopodobnie nie pójdzie dobrze. Pracownik będzie "zbyt zniechęcony do rzemiosła".

Jednakże, jeśli zatrudnisz byłego koordynatora sklepu spożywczego jako kasjera, być może stworzyłeś idealną sytuację, aby zachęcić do tworzenia zadań. Osoby o "niskim lub średnim poziomie niepełnego zatrudnienia" to osoby, które najlepiej nadają się do prowadzenia biznesu dzięki opracowaniu zadań.

Wiedza jest kluczem

Aby zająć się tworzeniem zadań, profesorowie stwierdzili, że pracownik musi wiedzieć, że ma zbyt wysokie kwalifikacje do stanowiska. Ważne jest, aby zarówno pracownik, jak i kierownik uznali, że pracownik ma nadwyżkę zdolności do pracy.

Odkryli, że "pracownicy, którzy zdecydują się pracować w organizacji charytatywnej z uwagi na wartości prospołeczne, które reprezentuje organizacja charytatywna, mogą nie postrzegać siebie jako osoby niedostatecznie zatrudnione, nawet jeśli jest to obiektywna rzeczywistość".

Tak więc zasiłek, który uzyskujesz w związku z zatrudnieniem osoby, która jest nadmiernie kwalifikowana do pracy dla Twojej organizacji non-profit, jest ograniczona, chyba że współpracujesz z nią, aby upewnić się, że wie, że jest zbyt wysoka. Organizacje o małych budżetach mogą najwięcej skorzystać na tym tworzeniu zadań, ale dana osoba musi wiedzieć, że jest w stanie zrobić więcej.

Dodatkowo, próba utrzymania pracownika tak, aby nie czuła się tak, jakby mogła przejść dalej, tylko podkopie twoje wysiłki związane z posiadaniem skutecznego rzemieślnika.

Aby odpowiedzieć na początkowe pytanie, czy powinieneś zatrudnić osobę, która ma zbyt wysokie kwalifikacje do pracy? Może. Spójrz na swoją organizację i kandydata i podejmij decyzję. Wynajem może okazać się świetny zarówno dla ciebie, jak i dla nich.