10 najważniejszych wskazówek dotyczących zatrudniania odpowiedniego pracownika - za każdym razem

10 Najlepsze sposoby na znalezienie odpowiedniej osoby do dostępnej pracy

Potrzebujesz 10 wskazówek dotyczących zatrudniania pracownika? Zatrudnienie odpowiedniego pracownika jest trudnym procesem. Zatrudnianie niewłaściwego pracownika jest kosztowne, kosztowne dla środowiska pracy i czasochłonne. Z drugiej strony, zatrudnienie odpowiedniego pracownika zwraca ci uwagę na wydajność pracowników, udane stosunki pracy i pozytywny wpływ na całe środowisko pracy.

Zatrudnienie odpowiedniego pracownika poprawia kulturę pracy i daje tysiąc razy więcej korzyści z wysokiego morale pracowników , planowania pozytywnego myślenia i realizacji ambitnych celów. Zapewnia także, że poświęcasz najwięcej czasu i energii, którą inni pracownicy inwestują w relację z nowym pracownikiem - w rzeczy samej kosztowny i emocjonalny proces.

To nie jest wyczerpujący przewodnik po zatrudnianiu, ale te kroki są kluczowe, gdy zatrudnisz pracownika. Jeśli potrzebujesz procesu krok po kroku, rozważ skorzystanie z tej listy kontrolnej, aby odnieść sukces w zatrudnianiu pracowników .

 • 01 Określ zadanie przed zatrudnieniem pracownika

  Zatrudnienie odpowiedniego pracownika rozpoczyna się od analizy pracy . Analiza pracy umożliwia zbieranie informacji o obowiązkach, obowiązkach, niezbędnych umiejętnościach, wynikach i środowisku pracy danej pracy.

  Informacje z analizy pracy mają zasadnicze znaczenie dla opracowania opisu stanowiska dla nowego pracownika. Opis stanowiska pomaga zaplanować strategię rekrutacyjną zatrudniania odpowiedniego pracownika.

 • 02 Zaplanuj swoją strategię rekrutacyjną dla pracowników

  Przy pomocy opisanego stanowiska skonfiguruj spotkanie planujące rekrutację, w którym wezmą udział kluczowi pracownicy, którzy zatrudnią nowego pracownika. Menedżer ds. Zatrudnienia ma kluczowe znaczenie dla planowania. Na tym spotkaniu planowana jest strategia rekrutacyjna i rozpoczyna się jej realizacja. Drużyny , które często pracowały razem przy zatrudnianiu pracownika, często wypełniają ten etap pocztą e-mail.
 • 03 Użyj listy kontrolnej do zatrudniania pracownika

  Ta lista kontrolna dotycząca zatrudniania pracownika pomoże ci usystematyzować proces zatrudniania pracownika . Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy pracownik, czy też jeden z wielu pracowników, których zatrudniłeś, ta lista kontrolna dotycząca zatrudniania pracownika pomaga śledzić wysiłki rekrutacyjne.

  Lista kontrolna dotycząca zatrudniania pracownika utrzymuje wysiłki rekrutacyjne na bieżąco i przekazuje postęp zainteresowanym pracownikom i kierownikowi ds. Zatrudnienia.

 • 04 Zatrudnij właściwych kandydatów przy zatrudnianiu pracownika

  Możesz rozwijać relacje z potencjalnymi kandydatami na długo przed ich potrzebą przy zatrudnianiu pracownika. Pomysły te pomogą również w rekrutacji dużej puli kandydatów, gdy masz dostępną aktualną pozycję.

  Im więcej wykwalifikowanych kandydatów możesz rozwinąć przy zatrudnianiu pracownika, tym bardziej prawdopodobne jest znalezienie wykwalifikowanego potencjalnego pracownika. Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze sposoby na rozwijanie puli talentów podczas zatrudniania pracownika.

 • 05 Dokładnie przejrzyj referencje i aplikacje

  Prace nad recenzowaniem CV, listów motywacyjnych, wniosków o pracę i listów zleceń zaczynają się od dobrze napisanego opisu zadania. Twoja skrócona lista najbardziej pożądanych cech najbardziej wykwalifikowanego kandydata została opracowana w ramach procesu planowania rekrutacji.

  Pokaż wszystkich kandydatów na podstawie listy kwalifikacji, umiejętności, doświadczenia i cech. Będziesz spędzać czas z najbardziej wykwalifikowanymi kandydatami przy zatrudnianiu pracownika. I to jest dobry użytek z twojego czasu.

 • 06 Prescreen Twoi kandydaci

  Najważniejszym powodem, dla którego kandydaci są wstępnie zatrudnieni przy zatrudnianiu pracowników, jest oszczędzanie czasu na rozmowę kwalifikacyjną i komisji kwalifikacyjnej. Podczas gdy kandydat może wyglądać dobrze na papierze, rozmowa kwalifikacyjna powie ci, czy twoje kwalifikacje naprawdę pasują do twojej pracy.

  Dodatkowo, w rozmowie wstępnej, możesz ustalić, czy ich oczekiwania płacowe są zgodne z Twoją pracą. Wykwalifikowany rozmówca telefoniczny uzyska także dowody na to, czy kandydat pasuje do twojej kultury - czy też nie.

 • 07 Zadaj właściwe pytania do rozmowy kwalifikacyjnej

  Rozmowa kwalifikacyjna jest ważnym czynnikiem w zatrudnianiu pracownika. Rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowym narzędziem wykorzystywanym przez pracodawców przy zatrudnianiu. Pytania zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej mają kluczowe znaczenie dla zwiększenia siły rozmowy kwalifikacyjnej, aby pomóc Ci w zatrudnieniu odpowiedniego pracownika.

  Pytania o wywiady, które pomagają oddzielić pożądanych kandydatów od przeciętnych kandydatów, mają fundamentalne znaczenie przy zatrudnianiu pracownika. Pytania do rozmowy kwalifikacyjnej są ważne dla pracodawców. Oto przykładowe pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 08 Sprawdź tła i referencje przy zatrudnianiu pracownika

  Skuteczne kontrole w tle są jednym z najważniejszych kroków podczas zatrudniania pracownika. Musisz zweryfikować, czy wszystkie prezentowane, szterlingi, umiejętności i doświadczenie są rzeczywiście posiadane przez twojego kandydata.

  Kontrole przeszłości muszą zawierać odniesienia do pracy, zwłaszcza byłych przełożonych, referencje edukacyjne, referencje dotyczące zatrudnienia i faktyczne miejsca pracy oraz historię kryminalną. Inne kontrole w tle podczas zatrudniania pracownika, takie jak historia kredytowa, muszą być ściśle związane z pracą, dla której zatrudniamy pracownika.

 • 09 7 Czynniki krytyczne, które należy rozważyć przed zatrudnieniem pracownika

  Kiedy rozważasz zatrudnienie pracownika, kuszące jest oferowanie pracy kandydatowi, który jest najbardziej podobny do ciebie. Kandydat czuje się tak komfortowo, jak dobrze zużyty but. Nie dostaniesz wielu niespodzianek po złożeniu oferty pracy, a twoje jelito jest wygodne, aby twój ulubiony kandydat mógł wykonać tę pracę.

  Uważaj, uważaj na tę praktykę przy zatrudnianiu pracownika. Dlaczego Twoja organizacja potrzebuje innego pracownika, takiego jak Ty? Oto siedem najważniejszych czynników, które należy rozważyć przed zatrudnieniem pracownika i złożeniem oferty pracy.

  Rozszerz ofertę pracy

  List oferty pracy jest dostarczany kandydatowi, którego wybrałeś na stanowisko. Najczęściej kandydat i organizacja wynegocjowali werbalnie warunki wynajmu, a list z ofertą pracy potwierdza ustne porozumienia dotyczące wynagrodzenia i świadczeń.

  Im wyższe stanowisko, tym bardziej prawdopodobne jest, że oferta pracy zmieni się w przedłużające się negocjacje dotyczące wynagrodzenia, świadczeń , rozwiązania stosunku pracy , potencjału premiowego , odpraw emerytalnych , opcji na akcje itp. Przy zatrudnianiu pracownika.

 • 10 Używaj efektywnych listów zatrudnienia przy zatrudnianiu pracownika

  Te przykładowe listy o zatrudnieniu pomogą Ci odrzucić kandydatów do pracy, tworzyć oferty pracy , przyjmować pracowników i więcej przy zatrudnianiu pracownika. Skorzystaj z tych przykładowych listów motywacyjnych, aby rozwinąć listy dotyczące zatrudnienia, które wykorzystujesz w swojej organizacji podczas zatrudniania pracownika.